Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Temat: swap skrzyni biegów m32 na f40 + nowe sprzęgło

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ok, jeżeli do końca roku ogarniesz temat, oficjalnie Cię przeproszę - w innym wypadku przypomnę Ci, że po prostu "pierdzielisz". Nie oceniam Cię przez pryzmat, że nie potrafisz, według mnie pchasz się w coś co nie ma kompletnie sensu. Sztuka dla sztuki, nawet jak Ci się uda, to poza własną satysfakcją niewiele osiągniesz, bo każde zdrowe 2.4 JTDm będzie i tańsze i lepsze.

    No ale zobaczymy, życzę powodzenia :-)

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    kwota 10 tyś jest grubo przesadzona, myślę ze spokojnie będzie można zrobić to w rozsądniejszej cenie.
    Pytanie tylko co wkładasz. Czy robisz to na nowych półosiach, czy na używkach niewiadomej przeszłości. Dwumas ze sprzęgłem też może być używany. Tylko po co robić to co chwilę? A co do samego F40 w 1,9 da się. Sam mam taką u siebie. Zabawy od cholery, przeróbka półosi, podpora półosi, poduszka, mocowanie poduszki tylnej, dolot, podstawa aku, linki zmiany biegów, przesuwanie wiązki elektrycznej. Skrzynie mam prawie nową, a nie taką za 250 zł z allegro. Przeniesienie też fabryczne z racji momentu który ma docelowo przenieść.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Mam przyjemność poinformować iż od kilku tygodni jeżdżę 159 po swapie skrzyni na F40 , auto spisało się w trasie , jak i codziennej jazdy , dzięki tej operacji , spokojnie można było popracować przy mocniejszym sofcie, za to chciałem podziękować mały_777 , jak i za pomoc przy samym swapie.
    Sama zmiana nie była trudna , trochę zabawy jest , ale uważam że warto , miedzy czasie testowałem zestaw jednomasu na tej konfiguracji, obecnie jest założony docelowy zestaw dwumasu , co do kosztów muszę policzyć , ale wstępnie oceniając są na podobnym poziomie co remont skrzyni i wymiana dwumasy

  4. #44
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    Mam przyjemność poinformować iż od kilku tygodni jeżdżę 159 po swapie skrzyni na F40 , auto spisało się w trasie , jak i codziennej jazdy , dzięki tej operacji , spokojnie można było popracować przy mocniejszym sofcie, za to chciałem podziękować mały_777 , jak i za pomoc przy samym swapie.
    Sama zmiana nie była trudna , trochę zabawy jest , ale uważam że warto , miedzy czasie testowałem zestaw jednomasu na tej konfiguracji, obecnie jest założony docelowy zestaw dwumasu , co do kosztów muszę policzyć , ale wstępnie oceniając są na podobnym poziomie co remont skrzyni i wymiana dwumasy
    Masz już program zrobiony? Ile wyszło?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    Mam przyjemność poinformować iż od kilku tygodni jeżdżę 159 po swapie skrzyni na F40 , auto spisało się w trasie , jak i codziennej jazdy , dzięki tej operacji , spokojnie można było popracować przy mocniejszym sofcie, za to chciałem podziękować mały_777 , jak i za pomoc przy samym swapie.
    Sama zmiana nie była trudna , trochę zabawy jest , ale uważam że warto , miedzy czasie testowałem zestaw jednomasu na tej konfiguracji, obecnie jest założony docelowy zestaw dwumasu , co do kosztów muszę policzyć , ale wstępnie oceniając są na podobnym poziomie co remont skrzyni i wymiana dwumasy
    No to gratulacje. To się zdziwili pewnie niektórzy.udanej eksploatacji. I też ciekaw jestem ile wyszło. Pozdrawiam

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz już program zrobiony? Ile wyszło?
    soft jeszcze nie skończony, podczas strojenia wyszło ze czujniki trzeba ogarnąć , jak tylko przyjdą nowe to wrócimy do strojenia
    Co do wyniku końcowego to zobaczymy

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Piaseczno/Prażmów
    Auto
    159/GTV SPIDER
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    soft jeszcze nie skończony, podczas strojenia wyszło ze czujniki trzeba ogarnąć , jak tylko przyjdą nowe to wrócimy do strojenia
    Co do wyniku końcowego to zobaczymy
    A co z jedno-masą poszło nie tak ? ( było by bardziej "pancernie")

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaman_75 Zobacz post
    A co z jedno-masą poszło nie tak ? ( było by bardziej "pancernie")
    w zasadzie to działało dobrze , były drobne niuanse które mi się nie podobały, ale to kwestia odczucia jednomas był założony tylko w celach testowych docelowe rozwiązanie było przewidziane inne

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    W takim razie oficjalnie przepraszam i powodzenia w dalszych modyfikacjach :-) Daj znac innym o kosztach orientacyjnych oraz info kto podjal sie takiego dlubania.

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Dawid to robił sam.
    Ja mu tylko klucze podawałem i wsparłem w teoretycznych dywagacjach.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  4. [146] swap skrzyni biegów z [33] do [146]
    Utworzone przez kubala w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:46
  5. Podzuszki skrzyni biegów do 75 prawa i lewa na allegro nowe
    Utworzone przez majk w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory