Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Temat: Zabudowa bagażnika 147

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Nazar to fakt że można ale ja osobiście zasięgnąłem rady kilku "guru" ze strefacaraudio.pl.. i z ich opinii wynika że im lepsza skrzynka tym lepiej zagra głośnik.. i polecano mi żeby w ściance i podłodze zrobić te wzmocnienia a front z mdf żeby głośnik sztywno siedział..

    Zresztą w ciągu najbliższych dni zobaczysz efekt finalny.. front wprawdzie będzie z prostego MDF ale tylko tyle ile konieczne na głośnik reszta bedzie ładnie, opływowo dociągnięta matą szklaną

    Więc jako dalszy ciąg moich zmagań.. następnego dnia po bezproblemowym wyciągnięciu formy i wstępnemu obrobieniu krawędzi dostaniemy nasze wymarzone cudo




    Wymaga jeszcze poprawek i dodatkowej jednej warstwy maty szklanej i potem dorabianie frontu..

    W aucie spasowane idealnie





    Stwierdzam że bez pomocy szło by dużo wolniej.. także dobrze mieć małego pomocnika
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 20-04-2013 o 19:57
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Witam podpinam sie do tematu i informuje ze jest mozliwosc wykonania zabudowy wnekowej warstwowej z mdf-u do ar 147 w firmie moich kolegow .Dla zainteresowanych odsylam na strone www.basser.pl w celu zapoznania sie z osiagnieciami firmy w branzy car audio i bogatej galerii zdjec ich prac

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas147GTA Zobacz post
    Witam podpinam sie do tematu i informuje ze jest mozliwosc wykonania zabudowy wnekowej warstwowej z mdf-u do ar 147 w firmie moich kolegow .Dla zainteresowanych odsylam na strone www.basser.pl w celu zapoznania sie z osiagnieciami firmy w branzy car audio i bogatej galerii zdjec ich prac
    Kolego a mógłbyś dowiedzieć się ile taka przyjemność u nich kosztuje?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Pisałem do nich.. ale potrzebne im auto.. a ja do nich zbyt blisko nie mam

    Poza tym co by nie mówić kupując materiały i robiąc pod siebie uzyskujemy:
    1. Zabudowę pod siebie zrobioną, a nie uniwersalną która może okazać się że nie zagra tak jak liczyliśmy na to
    2. Wychodzi taniej, sprawdzałem kilka ofert różnych firm
    3. Mamy satisfaction, zwłaszcza że robota nie jest trudna.. pędzlem machać każdy umię i wyrzynarki używać raczej też..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Moja uwaga - całość powinna mieć grubość przynajmniej 1-2cm. Żeby to osiągnąć używa się płyty mdf/hdf czy coś w tym stylu, pociętej na małe kawałki i wypełnionej szpachlą. Na to znowu warstwa żywicy i całość jest dużo porządniejsza. Pamiętaj - grać ma głośnik, a nie wszystko dookoła.
    Ogólnie wygląda to bardzo ładnie - plus za użycie maty, a nie tkaniny (tej w regularne paski, trochę podobnej do carbonu) - ja niestety popełniłem ten błąd i muszę robić od nowa.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No wiem niestety że ma mieć sporą grubość ale szczerze mówiąc nie będę przeginał.. zamkne w okolicy 8-9mm grubości a front na głośnik będzie miał 25mm bo z takiego mdf go wycinam..

    Zamierzam tu użyć głośnika 20cm-8" .. moc RMS 200W także nie ma co przeginać..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    krusz ma racje skrzynka musi byc szywna i odpowiedniej glubosci ma grac glosnik a nie calosc.Jesli chodzi o jakosc wykonania bedzie pasowac jak ta robiona przez wheelerwasp02 jest robiony najpierw szablon na kazda warstwe wiec pasuje idealnie .Koszt wykonania jednej szt to ok 300 zl jesli bylo by wiecej chetnych cena bedzie nizsza.Ja moge im udostepnic auto jako forme ,mielismy realizowac ten projekt w tamtym roku ale zabraklo czasu. No i ostatnia kwestia doboru glosnika zeby zagral musi byc dobrej klasy.Warto tez gdzies schowac wzmacniacz zeby nie wisial na oparciu kanapy malo praktyczne jak sie ja sklada a i wiszace przewody nie dodaja uroku.Glosnik i inne akcesoria mozna kupic u nich sa autoryzowanym przedstawicielem jbl i alpine'a a i porada nic u nich nie kosztuje.Warto wiec przeliczyc wszystkie koszty zwiazane z wykonaniem wlasnorecznie zabudowy.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Wszystko zależy gdzie robisz.. w Wawie nikt nie zszedł do ceny która byłaby w okolicy sensowności.. za koszt obudowy subwoofera w wawie.. sam w garażu przez kilkanaście dni "bawiąc się" narzędziami zrobię sobie zabudowę podłogi, subwoofera i skrzynkę na oparciu foteli na wzmacniacze.. także ja uważam że dobrze zrobiłem poza tym nikt nie zrobi Ci tak dobrze jak Ty sam sobie wymyślisz więc przynajmniej nie będę miał do nikogo pretensji że jest kicha..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucas147GTA Zobacz post
    krusz ma racje skrzynka musi byc szywna i odpowiedniej glubosci ma grac glosnik a nie calosc.Jesli chodzi o jakosc wykonania bedzie pasowac jak ta robiona przez wheelerwasp02 jest robiony najpierw szablon na kazda warstwe wiec pasuje idealnie .Koszt wykonania jednej szt to ok 300 zl jesli bylo by wiecej chetnych cena bedzie nizsza.Ja moge im udostepnic auto jako forme ,mielismy realizowac ten projekt w tamtym roku ale zabraklo czasu. No i ostatnia kwestia doboru glosnika zeby zagral musi byc dobrej klasy.Warto tez gdzies schowac wzmacniacz zeby nie wisial na oparciu kanapy malo praktyczne jak sie ja sklada a i wiszace przewody nie dodaja uroku.Glosnik i inne akcesoria mozna kupic u nich sa autoryzowanym przedstawicielem jbl i alpine'a a i porada nic u nich nie kosztuje.Warto wiec przeliczyc wszystkie koszty zwiazane z wykonaniem wlasnorecznie zabudowy.
    Jak za 300zł to pisałbym się na taką skrzynie pod zabudowe

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Update na dziś.. z zabudowy bagażnika.. przybyła wykładzina filcowa wygłuszająca 8mm wnęka koła zapasowego dostała ją i cała podłoga.. to zabezpieczenie przed tym jakby nowa HDF'owa podłoga postanowiła hałasować w czasie jazdy.. na tym z pewnością nie będzie

    Poza tym sprawdziłem po wyschnięciu obudowę woofera.. ścianki myślę że mają dostateczną grubość już.. jest naprawdę solidna zwłaszcza tam gdzie panele MDF zatopiłem na początku prac.. i front wpasowany już z 25mm MDF.. wystarczy wyciąć otwór na głośnik przeszlifować wylewkę ostatni raz i połączyć front z budką..









    Do środka po skończeniu wleci mata bitumiczna na ciepło nałożona.. i na to filc 8mm ten sam co na podłogę.. potem się zobaczy co dalej.. na forum CA podpowiadają mi owczą wełnę na koniec.. ale to chyba przesada xD



    Tak na marginesie, nikomu nie ujmując.. trzeba przypomnieć że w pewnych kwestiach cena czyni jakość.. niech mi ktoś powie że w zakładzie CA zrobi taką samą/IDENTYCZNĄ skrzynkę jak moja za 300zł to lecę do niego i zamawiam.. samego materiału na to: żywicy, mat szklanych gramatury 450g i MDF poszło już koło 300zł.. a jeszcze nie skończyłem a kupowałem po hurtowniach, po kosztach.. a gdzie tu jeszcze robocizna i zarobek.. Także cena 500-900zł w Warszawskich zakładach CA jest całkiem realna jeśli o mnie chodzi..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. Zabudowa bagażnika [156 sedan]
    Utworzone przez gacek600 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 14:45
  2. Zabudowa bagażnika GTV
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 23:34
  3. Zabudowa car audio
    Utworzone przez Wedżi w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory