Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Czy to problem ze skrzynią? (chechłanie, chrobotanie podczas jazdy) proszę o opinie.

  1. #1
    lola
    Gość

    Question Czy to problem ze skrzynią? (chechłanie, chrobotanie podczas jazdy) proszę o opinie.

    Witam.
    Zakupiłam 147 JTD 8V. Przebieg pewny 120 tys.
    Z autem jest taki oto problem (myślałam wcześniej że to tylko łożysko koła)- podczas jazdy coś jakby chrobotało, chechłało, a na 1 i 2 biegu kiedy koła kręcą się powoli to przypomina to nawet cykliczne ocieranie. Dźwięk jakby idzie w parze z prędkością kół, a nie z obrotami silnika. Byłam w dwóch warsztatach i nie stwierdzono aby to były łożyska kół ani podpory półosi itp. Sugerowano mi, że to chyba ze skrzyni ale bez przekonania. Chyba- dlatego, że auto osłuchiwano długo i dokładnie (nawet stetoskop) i nie słychać pod spodem skąd to dobiega, natomiast w środku auta słychać to kiedy się koła kręcą na biegu na podnośniku. Słychać głośniej gdy się odpuści gaz lub jedzie ze stałą prędkością, wciskam sprzęgło podczas jazdy to znacznie to cichnie ale coś tam delikatnie słychać. Gdy w czasie jazdy wcisnę sprzęgło i zgaszę silnik też to słychać ale ledwo, na postoju cisza. Skręcanie podczas jazdy nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Aha, i na większych letnich kołach było to jakby trochę ciszej, a na zimówkach mniejszych głośniej, ale podkreślam, że teoretycznie wykluczono w różnych warsztatach jakoby miało to by coś przy kołach czy oponach (nic tam nie ociera- wszystko oryginalne). Sprzęgło kompletne wymienione i dźwięk dalej taki sam jest. Ogólnie podczas normalnej eksploatacji na trasie słyszę to cały czas. Olej w skrzyni jest na max.
    Chyba wszystko opisałam- jakieś pomysły? proszę o porady i pomoc.
    Ostatnio edytowane przez lola ; 04-12-2012 o 22:50

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Jeśli związane z prędkością auta to obstawiałbym przeguby. Ale aż dziwne, zeby mechanicy tego nie zaporoponowali
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    przeguby albo tarcze hamulcowe. nie masz bicia na kierownicy hamujac z wiekszej predkosci?

  4. #4
    lola
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazzzek Zobacz post
    Jeśli związane z prędkością auta to obstawiałbym przeguby. Ale aż dziwne, żeby mechanicy tego nie zaproponowali
    Mówili o przegubach i też twierdzą, że to nie one, a przynajmniej nie widzą żeby coś z nimi było nie tak mając auto na podnośniku.
    Ciężko jest w ogóle podczas jazdy zlokalizować z której strony ten dźwięk dochodzi. Siedzisz z prawej to ci się wydaje że prawa, a jak usiądziesz z lewej to już się wydaje że lewa

    Cytat Napisał blandor Zobacz post
    przeguby albo tarcze hamulcowe. nie masz bicia na kierownicy hamując z większej prędkości?
    Tarcze hamulcowe i wszystko przy kołach posprawdzane i nic tam nie ma. Żadnych wibracji, bić, drgań, bujania, stukania i innych objawów. Auto przyspiesza, jeździ i hamuje idealnie tylko cały czas ten drażniący dźwięk... jakby się coś miało rozsypać...

    A jeszcze wymieniono mi olej w skrzyni teraz i nic się nie zmieniło, natomiast olej spuszczony ze skrzyni jest ciemnego koloru- prawie czarny w bańce. Nowy z tego co widziałam był jaśniejszy niż do silnika. Coś to oznacza??

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał lola Zobacz post
    Mówili o przegubach i też twierdzą, że to nie one, a przynajmniej nie widzą żeby coś z nimi było nie tak mając auto na podnośniku.
    Ciężko jest w ogóle podczas jazdy zlokalizować z której strony ten dźwięk dochodzi. Siedzisz z prawej to ci się wydaje że prawa, a jak usiądziesz z lewej to już się wydaje że lewa
    nie da sie przegubów sprawdzić bez ich wyjęcia a nawet wtedy dobrze wyglądające przeguby mogą podczas jazdy powodować różnego typu akcje. Niestety jedyna opcja to chyba zacząć wymieniać części i liczyć, że wcześniej niż później trafi się na winowację. Albo pojechać do kolejnego mechanika i może coś wymyśli konstruktywnego. A jak nie to do kolejnego i do skutku
    Cytat Napisał lola Zobacz post
    A jeszcze wymieniono mi olej w skrzyni teraz i nic się nie zmieniło, natomiast olej spuszczony ze skrzyni jest ciemnego koloru- prawie czarny w bańce. Nowy z tego co widziałam był jaśniejszy niż do silnika. Coś to oznacza??
    Oznacza to to, że dawno nie był wymieniany, nic więcej
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  6. #6
    lola
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazzzek Zobacz post
    Oznacza to to, że dawno nie był wymieniany, nic więcej
    No a mechanicy twierdzili że olej w skrzyni nie może tak wyglądać :/

    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły??

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał lola Zobacz post
    No a mechanicy twierdzili że olej w skrzyni nie może tak wyglądać :/
    gdzie masz takich mechaników bez przekonania...

    z włączonym silnikiem na luzie podczas postoju cisza?

    czy ten diesel ma dwumasowe koło zamachowe?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Może być, że przegub wewnętrzny się posypał, stąd taki dźwięk.
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  9. #9
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Stawiam na przegub wewnętrzny, miałem coś podobnego w 146, po wymianie przegubu problem zniknął.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    DW / OP
    Auto
    AR 159 2.4jtdm
    Postów
    66

    Domyślnie

    Powiem tak - jeżeli wymieniałaś sprzęgło przy 120k to musiało nieźle dostać bo przy tym silniku wytrzymują nawet 300k.
    A jeżeli dostało to dostała i dwumasa.
    Czy ze sprzęgłem wymieniłaś koło dwumasowe?
    I najważaniejsze - czy to występowało przed wymianą sprzęgła? Jeżeli nie to poproś aby w ramach reklamacji zidentyfikowali problem.

Podobne wątki

  1. Lampy problem - przygasaja podczas jazdy
    Utworzone przez laska w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 13:42
  2. Alfa 156 1.6 lpg problem podczas jazdy
    Utworzone przez karolek1992 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 18:06
  3. Problem z wrzucaniem biegu podczas jazdy. V6
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 18:05
  4. [156] Gaśnie podczas jazdy i problem z ponownym rozruchem
    Utworzone przez regaciarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 22:19
  5. 1.8 t.s GAZ sekwencyjny Gasla podczas jazdy problem
    Utworzone przez bart8220 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 06:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory