Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Giulietta 1.4TB zawieszenie

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    U mnie, co prawda w 159, w podobnym przypadku odpowiedzialna byla niepoprawna zbieznosc kol. Dodatkowo podczas przejzdzania po mokrych pasach rozdzielajacych jezdnie (wyprzedzanie etc.) czyc bylo uskok auta.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    kol. @buczo jaką masz datę produkcji auta? Jesli dobrze kojarze to chyba kiedyś coś było o akcji serwisowej dotyczącej wymiany amortyzatorów (?) . Może sie mylę ale moim zdaniem za efekt uskoku tyłu auta przy nierownosciach na zakretach odpowiada głównie za wolny amortyzator (albo za słaba sprężyna), lub niedostateczne dopasowanie jednego z drugim- w każdym razie zawias za wolno reaguje i w efekcie traci na ten ułamek sekundy kontakt z nawierzchnią a jesli to sie dzieje na obu kołach jednocześnie to jest to jeszcze bardziej odczuwalne. Ja już odruchowo na wiaduktach ( oczywiście w tych znanych mi miejscach ) jestem przygotowany do "założenia" kontry
    Kwiecień 2013 (odebrałem w maju), tak myślę , o akcjach mi nic nie wiadomo, ale nie szukałem zbyt skrupulatnie, bo mi nic nie uskakuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    U mnie, co prawda w 159, w podobnym przypadku odpowiedzialna byla niepoprawna zbieznosc kol. Dodatkowo podczas przejzdzania po mokrych pasach rozdzielajacych jezdnie (wyprzedzanie etc.) czyc bylo uskok auta.
    Właśnie wydaje mi się, że takie niuanse mogą mieć wpływ. Ciśnienie w oponach czy jakość ogumienia, zbieżność. Staram się ten temat realizować u dobrego oponiarza który posiada odpowiedni sprzęt, a nie tylko chęci.. i łom i jakieś najtańsze pudło z rynku.

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Prawdopodobnie auto bedzie w warsztacie w przyszlym tyg na sprawdzeniu, wiec powinienem wiedziec cos wieciej. Stawiam na geometrie, bo tez zaowazylem ze przy mokrej nawierzchni na bialych pasach czuc tez jak delikatnie lata.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rzeszów / Stalowa Wola
    Auto
    156 FL 1.9 16V A5000 (110kw)
    Postów
    83

    Domyślnie

    U mnie w 156 fl problem po części okazał się związany z pękniętą sprężyną w tyl. zawieszeniu.

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Nitro
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Była AR 147 1,9 jtdM 16v 140km, Jest 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    186

    Domyślnie

    w 147 też tak miałem że tył mi uciekał po wjechaniu np. w studzienkę ,sprawdzałem , szukałem przyczyny i nic nie znalazłem przez 2 lata użytkowania ... przyzwyczaiłem się bo myślałem że tak poprostu ma być jeśli mechanicy nie widzą problemu a w 2 innych ar 147 którymi miałem okazję się przejechać było podobnie :/ ...w 159 nic takiego nie ma na szczęście. Może to wina opon z wyższym bieżnikiem ?Do tego wielowahacz z tyłu i tak tył ustawia po złapaniu przyczepności ?

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Bussum / Netherland
    Auto
    giulietta 1.4TB distinctive
    Postów
    24

    Domyślnie

    Bylem jeszcze raz w servisie, rozmawialem z tam ludzmi, a oni troche podzwonili, i kazdy z nich stwierdzil ze tak sie auto nie powinno zachowywac. Umowilem sie na 22 stycznia i beda sprawdzane amortyzatory i ogolnie zawieszenie przod/tyl, plus zbieznosc. Jezeli faktycznie nic nie znajda to znaczy ze wina zimowek pirelli i pewnie przekonam sie o tym jak postawie auto na letnie opony.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na geometrie ale najbardziej to na amortyzatory. Nie sądzę aby to była kwestia opon, u mnie efekt był podobny na 3 zupełnie różnych kompletach.
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 14-01-2014 o 14:29

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Przypadkiem tutaj trafiłem na test gdzie na filmiku w 3:25s jest wspomniany chyba efekt o którym mówimy. Jedno mnie tylko dziwi, zauwazyłem że prawie we wszystkich testach wspominają że w trybie D utwardza się zawieszenie/amortyzatory, niby jakim sposobem? Efekt placebo?
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 14-01-2014 o 14:32

  9. #19
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Przypadkiem tutaj trafiłem na test gdzie na filmiku w 3:25s jest wspomniany chyba efekt o którym mówimy. Jedno mnie tylko dziwi, zauwazyłem że prawie we wszystkich testach wspominają że w trybie D utwardza się zawieszenie/amortyzatory, niby jakim sposobem? Efekt placebo?
    Efekt testu dziennikarzy którzy o motoryzacji wiedzą tyle co ich kumpel od piwa. Nie jestem żadnym specem, ale jak czytam jakiekolwiek testy aut które znam albo nimi jeździłem to wydaje mi się, że ci testujący, piszą dla samego faktu pisania.. smutne.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Mam Julkę o 0km i faktycznie lekko ucieka tył przy dynamicznej jeździe ze zmianą kierunku. W Bravo było to zdecydowanie bardziej odczuwalne, wręcz mało bezpieczne Tu trzeba o tym wiedzieć i jest ok.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Obniżone zawieszenie - co wybrać?
    Utworzone przez Doblo w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 25-04-2020, 13:08
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. [Giulietta] zawieszenie giulietta - twardość
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 08:33
  5. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory