Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    75

    Domyślnie

    [QUOTE=Miłek;1762988]Cześć

    Odkopię trochę temat.

    Hill holder nie działa (czasami po rozgrzaniu silnika i odpaleniu drugi raz błąd nie wyskakuje)



    Błąd c1135 czujnik przyspieszenia wzdłużnego. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi gdzie sie znajduje ten czujnik i jak sie do niego dobrać ?

    Druga sprawa gdzie to kupić. Po nazwie w sieci nic o tym nie ma. Może jakoś inaczej sie to nazywa? Jakieś sugestie jak naprawić ten hillholder?


    Było w tym wątku, ale ponowię:
    Hill holder (a także kilka innych, np VDC, ABS) pojawia się najczęściej jako problem z ładowaniem/akumulatorem (wymienić aku, sprawdzić alternator, sprawdzić kable masowe pod aku) lub z czujnikami położenia pedałów sprzęgła/hamulca (są jak sama nazwa wskazuje przy pedałach sprzęgła lub hamulca, należy je sprawdzić/przeczyścić, w razie konieczności wymienić, nie są drogie. Gdy ci się zaświeci HH podciągnij pedały sprzęgła/ hamulca do góry i sprawdź czy zgaśnie HH. Jeśli tak, to wiesz, gdzie szukać, jeśli nie sprawdzaj tematy pod maską. To najczęstsze przyczyny tego błędu.

    Czujnik przyspieszenia wzdłużnego to chiba centralka AirBag - ów, ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez latawiec ; 03-02-2016 o 11:07 Powód: literówki/uzupełnienie

  2. #192
    Użytkownik Świeżak Avatar Miłek
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    159 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

    Akumulator nowy. Czujniki pedalow oba wymienione na ślepo i bez potrzeby w ASO.

    Jeden mechanik mówi ze to czujnik abs, w ASO mówi ze trzeba wyregulować ten czujnik, w tym celu rozebrać tunel środkowy. (Ostatnio jak mi drzwi wyjął to przewody pourywał od światełek, dlatego na pewno nie oddam mu auta to rozbierania tunelu), kolejny elektromechanik mówi, ze nie wie, jak zostawie auto to sie dowie (cennik mi wyliczył na dzień dobry, także czeka na jelenia).

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Miłek ; 03-02-2016 o 11:16

  3. #193
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    małopolska
    Auto
    AR 159 1,9 16V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam mam problem z VDC i HH błąd zeskanowany to c1131 czujnik ciśnienia z tego co wnioskuje to pozostaje wymiana centralki ABS VDC ?? Widziałem na allegro same centrali bez pompy abs czy takie rozwiązanie da efekt ??
    Błąd pojawia się po przejechaniu paru km po ponownym uruchomieniu silnika gaśnie i już się nie zapali, bella z 2007r.

  4. #194
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 16V
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam!
    podpinam się pod temat gdyż mam podobny problem, ale zacznę od początku. dodam że byłem ostatnio na hamowni i był wyłączany egr, dpf, klapy i podnoszona moc. robiłem tez geometrie koł. nie wiem czy ma to jakiś związek no ale...
    zacznę od tego że jakiś czas po podniesienu mocy zauważyłem że przyspieszając normalnie na 2 lub 3 biegu między 2800 a 3000 obrotów występuje lekkie szarpnięcie, jakby chwilowy brak i odzyskanie mocy. przy dynamicznym przyspieszaniu raczej tego nie czuję.
    dziś jadąc samochodem nagle włączyła mi sie kontrolka engine check, ASR unavailable, VDC unavailable, hill holder unavailable. jechałem na rezerwie ale do tankowania niby jeszcze miałem 60km jednak kontrolna rezerwy przestała świecic a zaczęła mrugać a wskazówka sadała na zero. komputer wariował i co chwilę przestawał mi pokazywać chwilowe spalanie oraz dystans do tankowania a pokazywał tylko kreseczki ---- ----. silnik zaczął szarpać, nierówko chodzić i klekotać dziwnie. wjechałem na stacje i zatankowałem auto. po wyjeździe ze stacji nic się nie zmieniło. dalej szarpie, dalej te same komunikaty, kontrolka raz mruga i spada na zero a raz pokazuje 1/4 baku.
    co to może być?

  5. #195
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Sprawdź wtyczki od wtryskwiaczy, jeśli coś się z nią dzieje to są takie cuda. I nie na oko, tylko odepnij, sprawdź wiązkę, przeczyść.

    W jakim stanie akumulator? Profilaktycznie oczyść i przeszlifuj bolce i klemy (od srodka).
    Masz prosto kierownicę, czy lekko przekrzywioną po tej geometrii?

    Problem z tymi komunikatami ABS/VDC/Hill holder występuje gdy:
    * mamy wadliwą centralkę ABS,
    * mamy wadliwą wiązkę od ABS przy kole, wilgoć itd.
    * pada nam akumulator,
    * szwankująca wiązka od wtryskwiaczy,
    * czujnik położenia kąta kierownicy - jeśli nie mamy dobrze ustawionej zbieżności i kierownica jest np. krzywo, niewyregulowana na drążkach to komputer może myśleć, że jesteśmy ciągle w poślizgu.
    * masa
    * czujniki w pedałach


    To tyle z tego co pamiętam. U mnie błąd pojawia się najczęściej raz-dwa razy na 3 miesiące, podczas gwałtowniejszego wyhamowania pojazdu i `wisi` do momentu wył. zapłonu, ponownego wł. i znika po przejechaniu 50m.

    Dodatkowo HH nie działa mi w ogóle na mapie 150KM, na oryginalnej działa. Muszę w końcu dopaść pozmianową ABS centralkę wolną od wad.
    Ostatnio edytowane przez JAC0 ; 15-08-2016 o 20:40

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  6. #196
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 16V
    Postów
    35

    Domyślnie

    hej!
    Przeczyśćiłem wtyczki od wtrysków i działa. komunikaty poznikały ale pozostał engine check. kierownica jest prosto - przynajmniej tak to wygląda na oko
    coś mi się zdaje że przesiadka z e36 (po 11 latach) na alfe to nie był najlepszy pomysł... wrrrr wkurzające to AR i tyle

  7. #197
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zmierz napięcie ładowania i napięcie akumulatora. Możesz mieć takie przygody jak alternator zaczyna zdychać albo przewód masowy któryś zgnił.
    Check nie zgaśnie dopóki nie skasujesz błędów, przy okazji warto przeczytać jakie są zapisane.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #198
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarny2891 Zobacz post
    hej!
    Przeczyśćiłem wtyczki od wtrysków i działa. komunikaty poznikały ale pozostał engine check. kierownica jest prosto - przynajmniej tak to wygląda na oko
    coś mi się zdaje że przesiadka z e36 (po 11 latach) na alfe to nie był najlepszy pomysł... wrrrr wkurzające to AR i tyle
    Po prostu o Alfę trzeba dbać Jak się zaniedba to się dzieją cuda i Alfa upomina się o trochę uwagi checkiem hehe

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  9. #199
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Co ciekawe przeważnie psuje się osprzęt niemiecki (Bosch, Pierd-burk), dżapański (Denso) tudzież polski (podnośniki szyb) a to co włoskie w Alfie (słupek ) akurat działa.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #200
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    omawiany błędy pojawiają się u mnie cyklicznie, raz na dwa, trzy tygodnie podczas jazdy. Muszę zgasić auto , wyjąć kluczyk i znowu uruchomić, wtedy znikają. FES nie pokazuje żadnych błędów. o co kaman?

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory