Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14331
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    159 Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dla mnie kalkulacja jest prosta. Mogę kupić auto za 40k i liczyć na to że nic się nie posypie albo auto za 30k i 10k poświęcić na ewentualne naprawy....

  2. #14332
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Weź za 40k i trzymaj 5-6k odłożone na wszelki wypadek.

  3. #14333
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    10K akurat starczy na wymianę kompletnego sprzęgła z dwumasą i remont podpory wału. Pozostaje się modlić aby z głowica nic się nie stało bo jak się zrobi kumulacja to dyszka braknie Jak się liczysz z takimi wydatkami to bedziesz miał świetne auto na trasy. Do miasta i za miasto na bezdroża średni pomysł. W mieście spalanie leci w góre ponad 10, w dodatku 200 konnym dizlem z manualem kiepsko się jezdzi po mieście, a na bezdroża mimo Q4 za bardzo nie wyjedziesz bo prześwitem 159 nie grzeszy

    Mając 40K na AR159 szukał bym 1,75Tbi z ostatnich roczników chyba, ze naprawdę klepiesz sporo kilometrów rocznie wtedy brać 2.4.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-07-2017 o 12:14

  4. #14334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Azalgo Czyżbyś sprzedawał i boisz się o brak klienta? Nie za moje po prostu zawsze ironicznie się uśmiecham jak w jednym temacie ktoś pyta o topowe wersje, a w drugim inny lamentuje ile to już kasy nie wpakował w auto ;]

    pushq Spora ale ty zapewne w kosztach utrzymania 159 z 2.4 możesz sporo napisać. Powiedz koledze ile wybuliłeś za wtryski i czy problem po wydaniu 1/4 wartości auta ustąpił w 100% ?
    Pływaku, sprzedawałem "topową" 159 sw Q4 2.4 jtdm 245KM w zeszłym tygodniu. Ogłoszenie w czwartkowy wieczór, w sobotnie południe z łezką w oku żegnaliśmy odjeżdżającą sunię. I zanim wysnujesz kolejną teorię, nie, nie sprzedałem za "okazyjną" cenę. All good a kupiec zadowolony.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #14335
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    159 Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki "Pływak" za pożyteczny komentarz Właśnie po takie rady tutaj zaglądałem.

  6. #14336
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Azalgo Ostatnio głośno o jednej 159, która też nie została sprzedana za okazyjna cena baa wręcz przeciwnie i tez kupujący był zadowolony bo witał się jako szczęśliwy posiadacz 159 2.4 TI... szkoda, ze przez pierwsze tygodnie Niestety aby być zadowolonym trzeba być w 100% świadomym kupcem dlatego w przeciwieństwie do większości ja zawsze najpierw wole przedstawić wady auta bo o tym większość tutaj pisać nie chce ;]

    Cytat Napisał PierwszaAlfa Zobacz post
    Dzięki "Pływak" za pożyteczny komentarz Właśnie po takie rady tutaj zaglądałem.
    Spoko nie ma problemu sam od ponad roku śmigam Brerą 2.4 i osobiście większych problemów z nią nie miałem ale i tak zawsze wole komuś przedstawić zarówno plusy jak i minusy auta, a nie tylko zachwyty

  7. #14337
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ostatnio głośno o jednej 159, która też nie została sprzedana za okazyjna cena baa wręcz przeciwnie i tez kupujący był zadowolony bo witał się jako szczęśliwy posiadacz 159 2.4 TI... szkoda, ze przez pierwsze tygodnie Niestety aby być zadowolonym trzeba być w 100% świadomym kupcem dlatego w przeciwieństwie do większości ja zawsze najpierw wole przedstawić wady auta bo o tym większość tutaj pisać nie chce ;]
    Wszystkim będzie wygodniej jeśli wymienisz auta bez wad, w które warto zainwestować
    Każde używane i nowe auto może się solidnie zepsuć. Demonizowanie 159 jest lekko przesadzone. Użytkowałem dwa lata i 50000km, nie powiem złego słowa o tym aucie. A do miasta, to w każdym aucie przydałby się automat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #14338
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Wszystkim będzie wygodniej jeśli wymienisz auta bez wad, w które warto zainwestować
    Inwestować to można w klasyki licząc na to, ze ich wartość wzrośnie ewentualnie auto firmowe, gdzie koszt zakupu się zwróci z nawiązka. Pisanie o jakiejkolwiek "inwestycji" w stosunku do 10 letniego używanego auta klasy średniej jest nietrafionym sformułowaniem. Poza tym nie demonizuje 159 tylko przedstawiam fakty. Podpora wału w 159 jest niewymienna ASO przewiduje cały wał za worek złota. Tańsza opcja za kilka tysięcy to przerobić wał na wymienne podpory. 2.4 również w porównaniu z 1.9 jest o wiele droższy w utrzymaniu w dodatku dostęp pod maską jest taki, ze za te same czynności wykonywane w 2.4 mechanicy potrafią zawołać nawet dwa razy więcej. Jak ktoś to wszystko bierze pod uwagę to naprawdę będzie to fajne auto, a jak nie jest przygotowany na takie wydatki to polecam jednak rozejrzeć się za czymś innym. Owszem zepsuć się może każde auto tylko jak Ci padnie mp. silnik 1.9JTDm to kupisz go za niecałe 2K zł. Jak ci walnie 2.4 to za zdrowy egzemplarz trzeba położyć 3x tyle
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-07-2017 o 12:39

  9. #14339
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Chełm (Lubelskie)
    Auto
    159
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Azalgo Ostatnio głośno o jednej 159, która też nie została sprzedana za okazyjna cena baa wręcz przeciwnie i tez kupujący był zadowolony bo witał się jako szczęśliwy posiadacz 159 2.4 TI... szkoda, ze przez pierwsze tygodnie Niestety aby być zadowolonym trzeba być w 100% świadomym kupcem dlatego w przeciwieństwie do większości ja zawsze najpierw wole przedstawić wady auta bo o tym większość tutaj pisać nie chce ;]



    Spoko nie ma problemu sam od ponad roku śmigam Brerą 2.4 i osobiście większych problemów z nią nie miałem ale i tak zawsze wole komuś przedstawić zarówno plusy jak i minusy auta, a nie tylko zachwyty
    Jesli mialbys wybierac drugi raz to kupilbys brere z diseslem2.4 czy benzynowym 2.2 jts ? Ile dalaes za swoja brere jesli to nie tajemnica?
    Jest cos na otomoto godnego uwagi czy lepiej poszukac 159 w naszym kraju ?

  10. #14340
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Na pewno łatwiej kupić zadbane 159.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory