Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14711
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    ALFA ROMEO 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    No niestety ten abonament jest tylko wabikiem, jak przedmówca wspomniał ;/

  2. #14712
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jest osobny temat o tym, nie ma sensu tutaj ciągnąć dyskusji. Nie jest tylko wabikiem jak porównasz go do leasingu, gdzie musisz doliczyć wszystkie rzeczy, które masz ujęte w abonamencie - ubezpieczenie, serwis, opony.
    Ja mialem na dane auto oferty zarówno różnych leasingów jak i abonamentu z ALD. Na Giulię Veloce, więc cenowo daleko od tych podstawowych aut z oferty abonamentu. Pozornie może się wydawać, że abonament wychodzi drożej niż leasing operacyjny z wysokim wykupem, ale jak się uwzględni wszystkie te pozostałe kwestie, to okazuje się, że abonament jest korzystny. Policzcie sobie chociażby koszt OC+AC i GAPu przez powiedzmy 3 lata, pamiętając, że w leasingu OC i AC jest odnawiane co roku z inną stawką a GAP fakturowy rośnie, bo spada wartość z AC - i wtedy porównajcie to do abonamentu, gdzie rata jest stała przez cały okres. Orientacyjnie OC+AC to jest 5000zł rocznie. Komplet opon kolejne kilka tysięcy. Serwis 1200zł x1, x2 lub x3, zależy jaki okres i ile kto jeździ. Podzielcie to sobie przez ilość miesięcy finansowania i dodajcie do raty leasingu, różnica względem abonamentu się zaciera.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #14713
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    GAP fakturowy na 3 lata łacznie dla mojej Veloce (230 katalogowo, po rabacie 202tyś) wyszedł trochę ponad 4tys za całe 3 lata. Ubezpieczenie/pakiet od dealera 4,7/rok (z AC na pełną kwotę a nie czary mary na netto). GAP robi się drogi w kolejnych latach (na 5 to było coś pod 10tys), ale wtedy można wziąźć sobie lepiej indeksowy np 20% (albo i mniej) bo po cholerę ubezpieczać się do wartości początkowej z faktury jak jest AC i trochę GAP indexowy dorzuci żeby było milej. Opony to już zależy jakie rozmiary i jakiej klasy ktoś preferuje. PRzeglądy w Bielsku mi mówili że ok 600zł mnie skasują za każdy (wiem inne salony liczyły 1200, ale tu gość się zarzekał że tyle). Do tego gwarancja rozszerzona na 3 rok to ok 3tyś brutto.
    Ja póki co zdecydowany jestem na leasing od FCA tzw od 100%, 20% wpłata, 3 lata 1% wykup GAP Fakturowy, rata ok 4,7tyś, ale jezcze mam czas i mozliwość to zmienić dopóki auto nie zostanie dostarczone do salonu. Wynajem wg ALD trochę drogawy mi się wydaje, przynajmniej przy moich przebiegach (<12tyś/rok), ale rozumiem też tych co wolą wynajem - ja będę miał parę rzeczy na głowie, łacznie z autem po leasingu z którym coś trzeba zrobic (ale z przebiegiem powiedzmy 35tyś bedzie ciągle sporo warte), a oni biorą nowe. ale wygoda kosztuje trochę więcej. kto co lubi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14714
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czas pokaże. Ja biorę pierwszy raz auto w modelu "produkt jako usługa" i zaraz ktoś powie, że "tyle kasy zapłaci a auta nie będzie miał". No i tak i nie. Zapłacę za wszystkie przyjemności związane z AR Giulia Veloce a nie będę się martwił żadnymi przykrościami (chyba że mi jakiś pajac rozwali auto i będę się bujał zastępczym MiTo).
    Może za te 2-3 lata stwierdzę że to jednak nie to i na tym się skończy, oddam auto i cześć. Może się zakocham i je wykupię. A może po prostu wezmę następne. A może auto będzie super ale usługa i współpraca z ALD będzie gównem. Nie wiem jaka będzie sytuacja za 3 lata i nie muszę teraz tego wiedzieć i nie muszę teraz decydować - to też pewny komfort
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #14715
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Doskonale Cię rozumiem, ale ja jestem starej daty i tak leasing to jest dla mnie krok milowy, bo dotychczas preferowałem gotówkę - mam odłożone na auto, pakiet startowy, opony, felgi, polisę i zapas, kupuję. Niestety na poziomie powyżej EUR20k wartości zakupu za gotówkę(czy na kredyt) nie ma amortyzacji, więc nieopłacalna sprawa - najbliższe temu są leasingi z małym wykupem, dlatego taki wziąłem. Zobaczę jak to się sprawdzi, a za 3 lata podpytam Cię o doświadczenia (choćby jak wyszło oddanie auta, czy kosili za drobne ryski czy ślady w środku), moze się przekonam do wynajmu?

    Raczej nie sądzę żebyś wykupywał auto po wynajmie, takie sprawy są totalnie nieopłacalne bo nie na to jest nastawiony wynajem. Jeśli Ci się spodoba to weźmiesz nową Giulię, pewnie jakiś polift, pewnie stwierdzisz że chcesz inne kolory budy/tapicerek, trochę inne opcje.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-03-2018 o 00:27
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #14716
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Giulia Quadrifoglio Nürburgring Edition
    (02/2018)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	180228_Alfa_Romeo_3_4_Ant_GIULIAQ_NR.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	242329
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	180228_Alfa_Romeo_3_4_Post_GIULIAQ_NR_ULT.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	72.6 KB
ID:	242330
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 02-03-2018 o 09:53
    Alfa Romeo Nel Cuore

  7. #14717
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Kolor rewelacja (chociaż ostatnio dość popularny, rs3, fiesta st itp)

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  8. #14718
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Była ta Giulia Q już tu na forum, ktoś pisał że stała w którymś serwisie bo przyjechała rozwalona.
    Dokładnie ta Giulia w październiku stała w Carserwisie z karteczką AWARIA SILNIKA. Stała za serwisem na parkingu, nawet zrobiłem jej zdjęcie.

    Ciekawe czy została naprawiona, czy ktoś szuka frajera na minę. Można się raczej domyślać.

  9. #14719
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Dodatkowe wyposażenie wprost zwiększa koszt raty.
    W tych 10000 zł netto był np pakiet Lighging. Czy ktoś wyobraża sobie samochód za 150 tys zł bez ksenonów?
    Nie wspomniałem, że w kalkulacji samochodu premium o napedzie na tył i 200KM są opony klasy średniej: Barum, Kleber

    W mojej ocenie abonament jest korzystny dla dużych firm i osób prywatnych, które chcą wymienić samochód po 2 latach.

  10. #14720
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    To nie jest temat o abonamencie, jest osobny wątek o tym a Ty dalej ciągniesz swoje dywagacje. Opony są takiej klasy, jak sobie wybierzesz. Zmiana Medium 18" (Kleber, Barum itp) na Premium 19" (Michelin, Dunlop itp) w moim przypadku podniosła ratę netto o 50zł, więc w tym samym rozmiarze będzie jeszcze mniej. Co do tego czy ktoś sobie wyobraża to czy tamto - dzisiaj się urodziłeś? Masz napisane "Giulia już od 1559zł" to chyba oczywiste jest, że jest to najniższa cena za najtańsze auto. W praktyce jaki % Giulii jeździ z lampami H7? Abonament z założenia jest dla osób, które chcą auto wymienić, co z resztą chyba wynika jasno z nazwy "wynajem długoterminowy".
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 04-03-2018 o 22:37
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory