Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v - stuki na zimnym silniku z okolic skrzyni biegów

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzmot
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Przemyśl / Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafael21 Zobacz post
    U mnie to samo od 3 lat. Latem mija jak temperatura nie spada poniżej 5 stopni. Taka ciekawostka jak delikatnie próbuje przesunąć drążek zmiany biegów na bieg 3 bez sprzęgła to dźwięk także znika
    U mnie tak samo, jak delikatnie bez sprzęgła chciałem wrzucić 3 to przestawało.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Panowie miałem tak samo zwłaszcza przy niskich temperaturach,ostatnio regenerowałem m32 przy okazji sprzęgło kompletne bo ślizgało już okrutnie na szczęście 2mas zostawiłem bo był w bdb.stanie więc niemal jestem pewny że stukot był spowodowany przez sprzęgło tudzież łożysko oporowe. Po zrobieniu cisza i spokój.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Miałem podobnie przy niskich temperaturach, i tak jak pisał przedmówca to skrzynia m32 u mnie wystarczyło ją zalać świeżym olejem 75w80 z dodatkiem ceramizera i puki co cisza, fakt faktem przy - 15 delikatnie się odzywała ale to tylko gdy jeszcze olej nie był dokładnie rozprowadzony.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał golbi Zobacz post
    Miałem podobnie przy niskich temperaturach, i tak jak pisał przedmówca to skrzynia m32 u mnie wystarczyło ją zalać świeżym olejem 75w80 z dodatkiem ceramizera i puki co cisza, fakt faktem przy - 15 delikatnie się odzywała ale to tylko gdy jeszcze olej nie był dokładnie rozprowadzony.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Myślę podobnie że stary zużyty olej stracił swe właściwości i podczas ujemnych temperatur robi się z niego galareta do czasu zmiany konsystencji przenosi drgania na sprzęgło i stąd ten stukot tak na chłopski rozum.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzmot Zobacz post
    U mnie tak samo, jak delikatnie bez sprzęgła chciałem wrzucić 3 to przestawało.
    3, 5, 6 bieg jest położony wyżej niż 1,2,4 dlatego inne smarowanie i itp najbardziej wrażliwe są za to biegi 1, R, 5,6 jeżeli masz skrzynie 6

    Wysłane z mojego SGP611 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar ADP10
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159 - 1,9 JTDm 16v
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipoInzhagi Zobacz post
    Myślę podobnie że stary zużyty olej stracił swe właściwości i podczas ujemnych temperatur robi się z niego galareta do czasu zmiany konsystencji przenosi drgania na sprzęgło i stąd ten stukot tak na chłopski rozum.
    Mam podobną przypadłość u siebie. Po wymianie oleju (Revanol 75w80, poszło około 2,6l) i dorzuceniu ceramizera do skrzyń, problem "gotujących się kartofli" o poranku pozostał.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADP10 Zobacz post
    Mam podobną przypadłość u siebie. Po wymianie oleju (Revanol 75w80, poszło około 2,6l) i dorzuceniu ceramizera do skrzyń, problem "gotujących się kartofli" o poranku pozostał.
    Kurcze to szkoda, ale sam zapewne widziałeś ze nie jednemu ten zabieg pomógł, tak jak pisałem gdzieś wyżej u mnie wpadło jeszcze nowe sprzęgło, wysprzęglik i łożysko oporowe bo było zużyte, wiem ze to juz inna bajka niż sama wymiana oleju i koszta też inne ale zapewne gdyby nie wysypane łożyska w m32 i slizgajace sprzęgło też zaczął bym od wymiany oleju. Pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nowe sprzęgło, łożysko i 2mas, nowy olej w skrzyni i dalej chrobota.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Było już wiele razy na forum, nie pamiętam żeby komuś pomogła wymiana oleju, w mojej opinii wyrzucone pieniądze. U niektórych problem znikł po wymianie dwumasy, u innych pozostał. W moim przypadku mam dwumas regenerowany, skrzynia zrobiona, sprzęgło nowe, problem pozostał. Chyba że ta regeneracja jakas ujowa.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziundzio Zobacz post
    Było już wiele razy na forum, nie pamiętam żeby komuś pomogła wymiana oleju, w mojej opinii wyrzucone pieniądze. U niektórych problem znikł po wymianie dwumasy, u innych pozostał. W moim przypadku mam dwumas regenerowany, skrzynia zrobiona, sprzęgło nowe, problem pozostał. Chyba że ta regeneracja jakas ujowa.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Wymieniłem dokładnie to co Ty wraz z regeneracją m32, oprócz 2mas bo był bdb.problem znikł mam nadzieje ze na zawsze bo sporo sosu kosztowało. Jest jakieś logiczne wytłumaczenie?jednemu pomaga drugiemu nie?

Podobne wątki

  1. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez Danielloo w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 22:18
  2. Stuki na zimnym silniku. 2.0 v6
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 10:45
  3. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:36
  4. stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez kowall85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:09
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory