Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Stukająca/pykająca/strzelająca klapa bagażnika

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Spoko dzięki za podanie tropu gdzie teraz mniej więcej szukać, będę coś radził na przestrzeni tego tygodnia i jak coś ogarnę to dam znać, ktoś gdzieś kiedyś pisał, że to stukanie miał od mechanizmu ramienia wycieraczki, że podścielił jakąś gumę i jak ręką odjął, ale gdzie ta guma miała być podłożona to już nie wiem, albo pisał a ja zapomniałem, no nic, jutro rozbieram całą klapę i próbuję. Pozdro

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    OK...trochę poszukałem, coś podziałałem i coś się chyba udało zrobić, zalałem obficie białym smarem zamek oparcia kanapy, usztywniłem tylną półkę tak że nie ma ruchu ani o milimetr i popsikałem tylne ograniczniki klapy bagażnika silikonem w sprayu i po dzisiejszej trasie około 100km jakby mniej, o wiele mniej tego stukania, jakoś w 90% to zjawisko udało się zniwelować, jak dla mnie jest ok, zaleje dokładniej ten zamek oparcia i może to załatwi sprawę na dobre, dodam, że przed przesmarowaniem oparcia musiałem bardzo mocno, kilka razy uderzyć o ten zaczep żeby się zaczepiła, a dzisiaj przed wyjazdem w trasę psiknąłem tym smarem i leciutko się zatrzasnęła na swoim miejscu za pierwszym razem, możesz to sprawdzić bo koszt niewielki, a jak masz już smary to w sumie za darmo może uda się to ogarnąć. Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS grafitowa 3 drzwi koła 17" oryginalne
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam ponownie. Udało mi się wyeliminować to dziwne stukanie/pukanie. Nie było to nic z wcześniej założonych rzeczy czyli zamek klapy czy zamek w oparciu kanapy. Wymieniłem poduszki amortyzatorów tylnych (KYB) i zrobiło się jeszcze gorzej, klepała praktycznie tylko strona prawa, jednak i z lewej coś było słychać ale bardzo cicho. Przez kilka dni z rzędu rozbierałem, sprawdzałem, podkładałem jakieś kawałki gumy w te poduszki i dalej nic. Dzisiaj rozkręcając zawias po raz setny zauważyłem, że sprężyna (która została wymieniona na niższą o 30mm firmy tatechnix i od tego momentu słyszałem te stuki) na drugim i trzecim od góry zwoju jest obita. Okazało się, że z prawej strony gdzie stukanie było mocniejsze to obicie sprężyny było o wiele większe w sensie więcej farby było startej niż w lewej. Wziąłem gumową podkładkę sprężyny ze starej poduszki i przeciąłem ją a następnie przymocowałem ją do jednego z obitych zwojów trytytkami...efekt? cisza i spokój, słuchać tylko pracę amortyzatora i to niezbyt głośno a mam z samochodu wyciągnięte dosłownie wszystko do gołej blachy (nasłuchiwałem co stuka, aż w końcu wpakowałem brata do bagażnika i on ogarnął co i gdzie) jutro przychodzą maty bitumiczne i pianka do wyciszania, powinno się w końcu zrobić cichutko

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giuelltta
    Postów
    82

    Domyślnie

    Możesz dać zdjęcie o jakie miejsce dokładnie chodzi?

Podobne wątki

  1. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez Proth w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2018, 14:12
  2. Klapa bagażnika
    Utworzone przez cineks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 16:22
  3. Klapa Bagażnika
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. klapa bagażnika
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory