Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Ale ja wiem, że jeżdżą super - moja 156 SW 2.5 też po zakrętach latała jak zła, ale nie ośmieliłbym się porównywać pokonywania nią zakrętów do Giulii cywilnej, nie mówiąc już o Q.

  2. #82
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    moja 156 SW 2.5 też po zakrętach latała jak zła, ale nie ośmieliłbym się porównywać pokonywania nią zakrętów do Giulii cywilnej
    Tak myślisz?

    To popatrz:

    auto starej konstrukcji, podobno z najgorszych lat marki AR (FWD, ciężkie, żadnych innowacyjnych rozwiązań) ze starym, wolnossącym Busso + 6st manual
    GT 3.2V6 240KM
    okrążenie Hockenheim short 1:21.60
    okrążenie Vairano 1:26.28

    kontra

    nowoczesna konstrukcja, genialne podwozie które w wersji Q rozjechało całą konkurencję, napęd AWD, 8st automat ZF
    Giulia Veloce 280KM
    okrążenie Hockenheim short 1:18.10
    okrążenie Vairano 1:23.35

    3s różnicy? to dużo? te auta dzieli przepaść technologiczna. Spodziewałbym się większych różnic. Ale Busso broni się dzielnie


    Zapraszam za zeperfs.com
    Jak sobie porównasz 156 2.5V6 z Giulią 200KM to różnice są naprawdę niewielkie.
    Np. czas do 100 0.3s dla Giulii, ale 0-160 już 2s na korzyść 156 :-O
    Moim zdaniem gdyby do 156 wrzucić taki sam ZF 8HP to mogłaby objechać Giulię Super starym busso o niższej mocy

    I proszę nie traktować tego jako hejt Giulii. Po prostu busso jest zajebistym silnikiem i nie bez kozery jest uważany za jedno z najlepszych wolnossących V6 ever. Stara motoryzacja się broni - wszyscy się zachwycają nowymi Alfami, z politowaniem patrząc na stare konstrukcje... warto sobie uświadomić, że te stare konstrukcje mogłyby jeszcze dzisiaj pokazać co po niektórym gest Kozakiewicza, gdyby nie ekoprzepisy i blokowanie rozwoju w pewnych dziedzinach.
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 13-02-2022 o 16:14
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To popatrz
    No właśnie nie za dużo widać. Czy ci sami kierowcy, warunki, opony itd. Nie wiem jak się prowadzi Alfa GT, ale jeżeli prowadzi się podobnie jak 156, to raczej zachwytu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 13-02-2022 o 17:02

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To popatrz:
    I proszę nie traktować tego jako hejt Giulii. Po prostu busso jest zajebistym silnikiem i nie bez kozery jest uważany za jedno z najlepszych wolnossących V6 ever. Stara motoryzacja się broni - wszyscy się zachwycają nowymi Alfami, z politowaniem patrząc na stare konstrukcje... warto sobie uświadomić, że te stare konstrukcje mogłyby jeszcze dzisiaj pokazać co po niektórym gest Kozakiewicza, gdyby nie ekoprzepisy i blokowanie rozwoju w pewnych dziedzinach.
    no kaman

    ja rozumiem, jesteśmy na forum alfaholicy, jest sentyment, legendy itp. Busso był genialnym silnikiem...w połowie lat 90. Juz w czasach 156 to był taki trochę przestarzały.
    W czym niby busso jest lepszy od durateca 3.0 z forda? Albo 3.0 V6 30V z kałdi? Już nawet nie wspomnę o VR6 z R32, albo jaguarowskiej wersji durateca z VVT, które busso wciągają nosem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    GT 3.2V6 240KM
    okrążenie Hockenheim short 1:21.60
    okrążenie Vairano 1:26.28

    kontra

    nowoczesna konstrukcja, genialne podwozie które w wersji Q rozjechało całą konkurencję, napęd AWD, 8st automat ZF
    Giulia Veloce 280KM
    okrążenie Hockenheim short 1:18.10
    okrążenie Vairano 1:23.35
    a wiesz, ze te dane tam kazdy moze sobie wrzucić?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 15-02-2022 o 09:33
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    I proszę nie traktować tego jako hejt Giulii. Po prostu busso jest zajebistym silnikiem i nie bez kozery jest uważany za jedno z najlepszych wolnossących V6 ever.
    Silnika nikt się specjalnie nie czepia, do tego 147 jeździło naprawdę dobrze (jak na FWD, tyle że ja miałem 1.6, więc to jednak bardziej wyważony samochód niż V6), ale Giulia to jest jednak zupełnie inna liga, a już porównywanie, bądź co bądź, zduszonej wersji 200 KM, gdzie 280 KM jest z tego samego słupka, to już trochę naciąganie faktów .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak myślisz?

    Zapraszam za zeperfs.com
    Jak sobie porównasz 156 2.5V6 z Giulią 200KM to różnice są naprawdę niewielkie.
    Np. czas do 100 0.3s dla Giulii, ale 0-160 już 2s na korzyść 156 :-O
    Moim zdaniem gdyby do 156 wrzucić taki sam ZF 8HP to mogłaby objechać Giulię Super starym busso o niższej mocy

    I proszę nie traktować tego jako hejt Giulii. Po prostu busso jest zajebistym silnikiem i nie bez kozery jest uważany za jedno z najlepszych wolnossących V6 ever. Stara motoryzacja się broni - wszyscy się zachwycają nowymi Alfami, z politowaniem patrząc na stare konstrukcje... warto sobie uświadomić, że te stare konstrukcje mogłyby jeszcze dzisiaj pokazać co po niektórym gest Kozakiewicza, gdyby nie ekoprzepisy i blokowanie rozwoju w pewnych dziedzinach.
    Porównanie trafione bo moce zbliżone, Giulia niestety cięższa o jakiej 100 kg pewnie po części przez automat.
    Tyle że ja widzę inne dane - 0-100 km/h 0.8 s dla Giulii
    0-160 km/h 1.9 s dla Giulii
    jak dla mnie różnice adekwatne, pamiętajmy że porównujemy 2.0 R4 do 2.5 V6.
    Postęp oczywiście jest ale przy podobnej mocy w mniejszym stopniu dotyczy osiągów a w większym spalania i obciążenia dla środowiska.
    Wg automobile-catalog różnica w spalaniu między modelami w mieście to ponad 4 litry a na autostradzie niewiele mniej.
    Co więc zostaje Busso - tylko dźwięk i manualna skrzynia

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Porównujemy wersje wolnossącą do turbodoładowanej. Busso ma nieco większy zakres obrotów momentu i i mocy- o ok. 1500 obr/min, dlatego można rzadziej zmieniać biegi. Poza tym nie ma turbosprężarki, która powoduje pewne opóźnienia przy przyśpieszaniu- Busso reaguje na dodanie gazu natychmiast. Busso posiada większą kulturę pracy.

  8. #88
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W czym niby busso jest lepszy od durateca 3.0 z forda? Albo 3.0 V6 30V z kałdi? Już nawet nie wspomnę o VR6 z R32, albo jaguarowskiej wersji durateca z VVT, które busso wciągają nosem.
    Spójrz na temat wątku i nie wciskaj na siłę nowych aktorów w połowie sztuki
    Ja sam trafnie zauważyłeś, gdybyśmy byli na forum Jaguara, to pewnie byśmy rozmawiali o jaguarowskiej wersji durateca z VVT.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a wiesz, ze te dane tam kazdy moze sobie wrzucić?
    Nie wiem, lepszych nie znalazłem. Jak masz jakieś czasy okrążeń etc. do porównania to dawaj


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Silnika nikt się specjalnie nie czepia, do tego 147 jeździło naprawdę dobrze (jak na FWD, tyle że ja miałem 1.6, więc to jednak bardziej wyważony samochód niż V6), ale Giulia to jest jednak zupełnie inna liga, a już porównywanie, bądź co bądź, zduszonej wersji 200 KM, gdzie 280 KM jest z tego samego słupka, to już trochę naciąganie faktów
    Jechałem 147GTA i powiem Ci, że zaskakuje tak, jak zwykła wersja 1.6 kierowników A3
    Porównuję wersję 200KM do 2.5V6 190KM żeby mieć podobną moc - chodziło o pokazanie przewagi skrzyni/napędu/konstrukcji. Naciągane byłoby porównanie 280 vs 190.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Porównanie trafione bo moce zbliżone, Giulia niestety cięższa o jakiej 100 kg pewnie po części przez automat.
    Tyle że ja widzę inne dane - 0-100 km/h 0.8 s dla Giulii
    0-160 km/h 1.9 s dla Giulii
    Sorry, mój błąd - źle spojrzałem.
    Co do spalania pełna zgoda - wiadomo, że busso pali jak smok.
    Niemniej jednak spodziewałem się większych różnic w osiągach na przestrzeni 20 lat. Co do wagi jeszcze jedna uwaga: tak, Giulia jest cięższa, ale ma też 110Nm większy moment obrotowy.


    Konkludując powiem tak: dla jednych to "tylko dźwięk", albo "manual". Dla innych to możliwość obcowania z maszyną, czucia jej i czerpania frajdy z każdego sapnięcia wolnossącej fałki podczas zmiany biegu. Ja też mam porównanie, moje S5 to mega nowoczesna konstrukcja w porównaniu do 166. Wciskam gaz, a auto wciska mnie - w fotel. Łatwe prowadzenie, osiągi, trakcja, pewność - to wszystko jest bajka. Sprawdza się na co dzień i dla funu jak szukasz osiągów. Gdybym jednak miał nadmiar gotówki to kupiłbym sobie 147GTA w manualu, żeby poczuć maszynę. Dla frajdy. Bo to zupełnie inny rodzaj frajdy. V8 w Audi może i brzmi lepiej, jedzie na pewno szybciej, a podwozie jest z innej epoki. Ale to wszystko jest zbyt łatwe

    Manual w GTA, ryk Busso i szukanie trakcji na limicie - to jest prawdziwa motoryzacja!
    Dla niezdecydowanych polecam Davide:
    https://www.youtube.com/watch?v=rt8nYK-gMNw&t=376s
    https://www.youtube.com/watch?v=v4Xn-zpdlSo
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #89
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Spójrz na temat wątku i nie wciskaj na siłę nowych aktorów w połowie sztuki
    Ja sam trafnie zauważyłeś, gdybyśmy byli na forum Jaguara, to pewnie byśmy rozmawiali o jaguarowskiej wersji durateca z VVT.
    Nazwałeś busso "najlepszym v6 ever" i piszesz, ze mozna smiało porównywać nawet i do nowszych konstrukcji (bez rozroznienia na marki), no to ja ci pokazuje, ze niekoniecznie nawet z nowszymi nie wygrywa


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Konkludując powiem tak: dla jednych to "tylko dźwięk", albo "manual". Dla innych to możliwość obcowania z maszyną, czucia jej i czerpania frajdy z każdego sapnięcia wolnossącej fałki podczas zmiany biegu.
    ja to doskonale rozumiem, ale sie nie dziw, ze takie mocno subiektywne kwestie ktoś kontestuje. Pojawi sie ktoś taki, że dla niego wspomaganie kierownicy i ABS to zabierają radość z obcowania z maszyną i też złapiesz się za głowę
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #90
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Nazwałeś busso "najlepszym v6 ever"
    Napisałem "jedno z najlepszych wolnossących V6 ever" i nie jest to bynajmniej tylko moje zdanie, wystarczy pooglądać różnego rodzaju zestawienia i opracowania na YT, robione przecież przez pasjonatów. Pasjonatów motoryzacji, a nie włoszczyzny. Tak, ja wiem, że to nienaukowe, nieobiektywne itd. ale przecież tak też rozmawiamy. Nie da się obiektywnie stwierdzić takich rzeczy

    Może ustalmy, że takie jest po prostu moje zdanie. Przy okazji też wielu innych, ot pierwszy z brzegu, bardzo szanowany (ze względu na wiedzę) petrolhead:
    https://www.youtube.com/watch?v=z6Ashkk8lMk

    I tak, wiem, on mówi o najlepiej brzmiących, a nie "najlepszych", ale... dla mnie to trochę jakby to samo

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Pojawi sie ktoś taki, że dla niego wspomaganie kierownicy i ABS to zabierają radość z obcowania z maszyną i też złapiesz się za głowę
    Ja to jestem w stanie zrozumieć nawet
    Sam takimi autami jeździłem za szczeniaka
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory