Strona 76 z 262 PierwszyPierwszy ... 26666768697071727374757677787980818283848586126176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #751
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Z tym stanem dróg we Wrocławiu to już nie przesadzajmy, jest porównywalny z innymi dużymi miastami w Polsce. Jeździ tu sporo sportowych samochodów i to nie tylko na 19-stkach, ja sam z doświadczenia z Brera na 19-stkach nie widzę problemu

    Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

  2. #752
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Wiadomo jak jest w dużych miastach. W Poznaniu bywają takie ulice, że na 19" muszę jechać praktycznie kołami po linii przerywanej, bo są takie koleiny, że bym "brzuchem" przytarł jadąc środkiem pasa. Na szczęście nie jest tak wszędzie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #753
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Nie no bez przesady-SUVy to fajne auta.
    Maałem krytyczną opinię względem tych aut dopóki się nie przejechałem i nie kupiłem.W mieście jeżdzi mi się o wiele lepiej niż sedanem, a w trasie tylko odrobinę gorzej-lekko większy hałas przy większej prędkości, ale lekko.
    Suvy mają zazwyczaj nieco wyżej położony względem podłogi fotel dzięki czemu mnie mając 181 cm siedzi się wygodniej-chodzi mi tu o ułożenie nóg..Serwisowo to różnice w utrzymaniu są naprawdę drobne jeśli porównujemy auta z tej samej klasy..
    Kupując nie kierowałem się modą-dla mnie to bez znaczenia.Auto, Suv, którym teraz jeżdzę jest kilkanaście cm krótszy od poprzedniej Alfy 166 a oferuje praktycznie tyle samo miejsca w środku na długość a sporo więcej przestrzeni nad głową-mimo szyberdachu mam spory zapas do sufitu.
    Acha, auto to Infiniti EX.
    Co do wyglądu to Giulia jest jakieś 17 razy ładniejsza od Stelvio.

  4. #754
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzeSiekS Zobacz post
    Z tym stanem dróg we Wrocławiu to już nie przesadzajmy, jest porównywalny z innymi dużymi miastami w Polsce. Jeździ tu sporo sportowych samochodów i to nie tylko na 19-stkach, ja sam z doświadczenia z Brera na 19-stkach nie widzę problemu

    Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
    Naprawdę? Powstańców Śląskich (jedna z głównych arterii), Gajowicka, Zaporoska, Pomorska i setki innych nie nadają się do jazdy a jedynie do natychmiastowego zamknięcia. Może chcesz to porównać z Warszawą? Rozwiązania komunikacyjne Wrocławia są na poziome lat 80 innych miast. To jest komunikacyjny dramat. Nawet w takim Włocławku (bardzo biedne miasto) drogi są świetne w porównaniu z Wro.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  5. #755
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Naprawdę? Powstańców Śląskich (jedna z głównych arterii), Gajowicka, Zaporoska, Pomorska i setki innych nie nadają się do jazdy a jedynie do natychmiastowego zamknięcia. Może chcesz to porównać z Warszawą? Rozwiązania komunikacyjne Wrocławia są na poziome lat 80 innych miast. To jest komunikacyjny dramat. Nawet w takim Włocławku (bardzo biedne miasto) drogi są świetne w porównaniu z Wro.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
    Wypowiem się co do Powstańców śląskich, Zaporoskiej i Gajowickiej bo w tych okolicach w miarę często jeżdżę - tak są w fatalnym stanie, częściowo z tego powodu że są z kostki, a nie asfaltowe. Tak, fatalnie się po nich jeździ, ale żaden współczesny samochód, przy prędkościach ok 50-60 km/h (a tyle można tam jechać) nie będzie miał problemów i nie uszkodzi zawieszenia.

    Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka

  6. #756
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzeSiekS Zobacz post
    Wypowiem się co do Powstańców śląskich, Zaporoskiej i Gajowickiej bo w tych okolicach w miarę często jeżdżę - tak są w fatalnym stanie, częściowo z tego powodu że są z kostki, a nie asfaltowe. Tak, fatalnie się po nich jeździ, ale żaden współczesny samochód, przy prędkościach ok 50-60 km/h (a tyle można tam jechać) nie będzie miał problemów i nie uszkodzi zawieszenia.

    Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
    Ale felgę za 3 tyś. zł już uszkodzisz.
    Po Warszawie Giuliettą jeździłem 8 lat i zawieszenie było w stanie nienagannym.
    Po roku we Wrocławiu do wymiany jest dosłownie wszystko (właśnie stoi w serwisie, koszt 7K) Tyle o tym.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  7. #757
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Była o tym mowa w tym wątku, nie czytasz uważnie. Dotyczy Dodge. To są klony. Dodajmy do tego platformę z compassa.
    Coś Ci się totalnie pokręciło, to Dodge jest klonem Alfy Tonale a nie odwrotnie. Nie pasuje totalnie do gamy amerykańskiej marki i widać, że zostanie dodany na siłę. Dla Alfy nie ma to większego znaczenia z wyjątkiem amerykańskiego rynku, gdzie będą dwa podobne modele. To już jednak nie nasz cyrk.
    Czepianie się wspólnej platformy to już totalne nieporozumienie, przecież w tej klasie to normalne, że platformy są dzielone przez kilka modeli. Najważniejsze, że to włoska platforma, która technicznie z jeepem ma niewiele wspólnego, włoskie silniki, włoska produkcja. Dużo lepiej to wygląda niż np. w przypadku Alfy 159, która wiele rozwiązań dzieliła z oplem.
    Tonale jest Suvem bo te się teraz sprzedają. A podniesienie sprzedaży jest dla marki kluczowa.

  8. #758
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    6 punkt nie do końca. Przykład Wrocław, stan dróg katastroficzny, Giulia na 19stkach nie nadaje się do jazdy i do parkowanaia w tym mieście. Wiem z autopsji. Tylko wysoki SUV.a
    Tak, tutaj masz rację. Chodziło mi bardziej o wymiary auta. Ale, pomijając to, Wrocław to idealny przykład miasta, które w ogóle nie nadaje się do większości samochodów. Tak tragicznie zrujnowanych ulic nie ma nigdzie w Polsce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Coś Ci się totalnie pokręciło, to Dodge jest klonem Alfy Tonale a nie odwrotnie. .
    Klony to klony, jedna bajka. Faktem jest, że niemal to samo auto sprzedawane jest pod dwoma innymi markami. Takiej hecy jeszcze w historii AR nie było.

  9. #759
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Klony to klony, jedna bajka. Faktem jest, że niemal to samo auto sprzedawane jest pod dwoma innymi markami. Takiej hecy jeszcze w historii AR nie było.
    Amerykanie lepiej patrzą na własne marki. Alfa Romeo do dla nich prawie to samo, co dla nas SsangYong.
    Niech to się już nazywa Dodge, byleby jednak model zaistniał i się sprzedawał, bo podwyższy rentowność Tonale.

  10. #760
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    bo podwyższy rentowność Tonale
    I sprzedaż Dodge... żeby tylko marka AR nie wyszła na tym, jak Zabłocki na mydle.

    Bo, dajmy na to, Dodge będzie się sprzedawał świetnie w USA, Alfa słabo (no bo po co kupować jakąś dziwną markę, skoro można mieć takiego samego Dodge'a?) to konkluzja będzie prosta - wycofujemy AR ze Stanów. A razem z taką decyzją pożegnamy najmocniejsze wersje Tonale, no bo przecież w EU nie można ich sprzedawać (!!!).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory