Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Temat: Kierownica z Giuli do 159

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli wyłączył sobie poduszkę to co tobie do tego?
    A, co komu do tego, czy zapinam pasy bezpieczeństwa, za których niezapięcie, zapłacę mandat?

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Więc jest istotną ingerencją w kwestie bezpieczeństwa.
    Nie, nie jest, a jedynie może być, dlatego kolega pytał o tę możliwość, a nie o to, czy się to komuś podoba czy nie.

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie chcesz, żeby komentowano to nie udostępniaj publiczne. A jeśli udostępniasz to licz się z komentarzami.
    Pytanie było o możliwość - nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

    Jeśli zapytam czy farbowanie włosów im szkodzi, to mało mnie interesuje, co sądzisz na temat ich farbowania, bo to są moje włosy - poniał?

    Dodatkowo, jako moderator, powinieneś zwracać uwagę na to, czy komentarze są zgodne z wątkiem, a te dotyczące tego, czy się to komuś podoba, czy nie, są OT - gdyby kolega chciał zapytać, czy się to komuś podoba, to by o to zapytał.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Ciekawe dlaczego w takim razie auta ze zmienioną kierownica mają problemy na przeglądach technicznych...

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ciekawe dlaczego w takim razie auta ze zmienioną kierownica mają problemy na przeglądach technicznych...
    Napisz mi, które przepisy, łamie zmiana kierownicy - przepisy, na podstawie których, diagności mogliby w ogóle sprawdzać, czy kierownica jest oryginalna, czy zmieniona - konkretny przepis, jeśli łaska.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Nie wiem, nie jestem diagnostą. Wiem tyle, że znajomy, który bawi się amatorsko w rajdy na coroczny przegląd zakłada fabryczne fotele i kierownicę, bo inaczej nie dostanie pieczątki w dowód.
    Trochę w offtopie, wiesz, że auto nie powinno dostać pieczątki, jeśli ma założone inne ogumienie niż w homologacji modelu? Jest to też podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania w razie szkody? Ktoś kiedyś sprawdzał ci na przeglądzie zgodność rozmiaru opony? Na zdrowy rozsądek to czy jeździsz na 225/50/R17 czy 225/55/R17 ma mniejszy wpływ (o ile w ogóle ma) na bezpieczeństwo niż wymiana kierownicy z poduszką bezpieczeństwa na inną i rzeźba w okablowaniu i oprogramowaniu auta.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Może chodzi o to że jeżeli auto ma homologacje pod kierownicę z poduszką i miało ją oryginalnie to tak powinno zostać podczas przeglądu .
    Po za tym u mnie w mieście sprawdzają też klakson.
    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wiem tyle, że znajomy, który bawi się amatorsko w rajdy na coroczny przegląd zakłada fabryczne fotele i kierownicę
    No, to szkoda, że go nie zapytałeś dlaczego to robi - zapytaj - wówczas podyskutujemy - naprowadzę Cię - pytaj o poduszkę powietrzną, która od wielu lat, jest obowiązkowym wyposażeniem, a której rajdówka nie ma, bo nie musi, a przecież tam głównie chodzi o redukcję masy samochodu - przy wielopunktowych pasach bezpieczeństwa, klatce oraz jeździe w kasku, poduszka nie jest potrzebna, powiedziałbym wręcz, że zbędna.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Na zdrowy rozsądek to czy jeździsz na 225/50/R17 czy 225/55/R17 ma mniejszy wpływ (o ile w ogóle ma) na bezpieczeństwo
    Zakładając inne ogumienie, chodzi o jego średnicę zewnętrzną, oszukujesz licznik.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    niż wymiana kierownicy z poduszką bezpieczeństwa na inną i rzeźba w okablowaniu i oprogramowaniu auta.
    Wiesz mało, a wręcz nic, o modyfikacjach samochodów, nazywając to "rzeźbą"

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Zakładając inne ogumienie, chodzi o jego średnicę zewnętrzną, oszukujesz licznik.
    Do 159-ki jest homologowanych bodajże 5 różnych rozmiarów opon. Każda z inną średnicą zewnętrzną. Chcesz powiedzieć, że na 215/55/R16 i 235/40/R19 wskazania licznika są takie same?

    Z ciekawości zadzwoniłem na stację diagnostyczną, gdzie robię przeglądy. Formalnie po zmianie kierownicy na taką z innego modelu nie można wykonać przeglądu na stacji rejonowej, trzeba jechać na okręgową, do tego dostarczyć certyfikaty do nowej kierownicy itd. O szczegóły mam się pytać diagnosty w okręgowej. Praktycznie jak się nie będę chwalił taką podmianką, to nikt tego nie sprawdza, chociaż powinien.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-09-2022 o 10:15

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Formalnie po zmianie kierownicy
    Formalnie, po usunięciu EGR, DPF czy klap wirowych, kierunkowskazów na takie, na jakie ja zmieniłem, czyli diodowe, zmianie układu wydechowego, żarówek w lampach, swapie hamulców itd, itp...

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Do 159-ki jest homologowanych bodajże 5 różnych rozmiarów opon. Każda z inną średnicą zewnętrzną.
    Ale mieszczącą się w granicach tolerancji, dlatego dla każdego większego balonu, masz mniejszy profil - nie dało Ci to do myślenia?

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Praktycznie jak się nie będę chwalił taką podmianką, to nikt tego nie sprawdza, chociaż powinien.
    Zapytaj tego diagnostę, czy w checkpointach, ma sprawdzenie oryginalności kierownicy i na jakiej podstawie miałby to zrobić.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Chcesz powiedzieć, że na 215/55/R16 i 235/40/R19 wskazania licznika są takie same?
    To nie jest duża różnica, bo około +4% na obwodzie koła (na korzyść tej z R19). Widocznie mieści się w jakiejś tolerancji. To tak jakby 50 km/h vs. 52 km/h, albo 100 km/h vs. 104 km/h. Tak naprawdę na analogowym prędkościomierzu nikt tego nie zauważy.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Tyle, że obwód opony 225/50/R17 (homologowana) < np. 225/55/R17 (niehomologowana) < 235/40/R19 (homologowana). W homologacji nie ma zapisu opona i tolerancja, tylko konkretne rozmiary i koniec. Głupie prawo, ale prawo.

    wracając do tematu przeróbki kierownicy na inną.
    wyobraź sobie dwie hipotetyczne sytuacje:

    sytuacja A
    kolega yaniq powoduje wypadek z kolegą Dario1999 obaj w fabrycznych 159
    skutek: koledze dario1999 poduszka wybuchła w twarz, ma parę siniaków brak obrażeń "powyżej 7 dni". kolega yaniq w konsekwencji musi naprawić sobie auto i traci zniżkę OC. sprawa ma status kolizji.

    sytuacja B
    kolega yaniq powoduje wypadek z kolegą Dario1999 który ma zmienioną we własnym zakresie kierownicę i zmodyfikowaną/ usunięta poduszkę powietrzną. w każdym razie poduszka kierowcy w momencie wypadku nie działa. z powodu niezadziałania poduszki obrażenia są dużo poważniejsze.
    skutek: kolega dario1999 ma ciężkie obrażenia "powyżej 7 dni" i nie daj boże zostaje kaleką lub ginie. kolega yaniq w konsekwencji na sprawę karną i wyrok. niekoniecznie w zawiasach.
    pytanie do sytuacji B. czy kolega yanik, (załóżmy, że dowiaduje się o modyfikacji auta poszkodowanego), broniąc się w sądzie będzie podnosił argument o zmianach technicznych auta mających szczególny wpływ na bezpieczeństwo? A co za tym idzie dużo poważniejsze skutki wypadku?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-09-2022 o 11:39

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Felgi 19 z Giuli QV do Giulietty
    Utworzone przez fan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-03-2019, 17:52
  2. 20'' felgi w Giuli Veloce
    Utworzone przez Sporadycznie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 15:20
  3. [Giulia] ZDERZAK tylny do giuli
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2018, 22:55
  4. Maska w Giuli
    Utworzone przez Rafał15 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory