Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Mechanizm wycieraczek, złamany?

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1820.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	86.2 KB
ID:	218145 Zaznaczyłem na zdjęciu w którym kierunku mam ewentualny luz na trzpieniach obu. Czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie jeśli dobrze działają mu wycieraczki czy tam ma luz. Wolałbym się obyć bez wymiany mechanizmu jeśli to nie pewne. Na zielone to wkręty wzmacniające mechanizm w miejscu gdzie zwykle pęka. Wycieraczka pasażera działa idealnie, kierowcy na wysokości wzroku rożnie niedociera. Dzisiaj na trasie założyłem jeszcze do testu wycieraczki championa bo miałem je jeszcze zostawione na wypadek i na niej też nie dociera w tym miejscu ale już zupełnie inaczej. Sa takie jakby fale niedotarte. Więc może to kwestia wycieraczki. W sumie gdyby to chodziło o wycieraczkę pasażera to pal licho ale w tym przypadku to kwestia bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Szybę mam dość porysowana drobnymi ryskami pewnie od skrobaczki przez poprzedniego właściciela może to dlatego, ewentualnie płyn do mycia auta posiada wosk i to on może być powodem złego działania?

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Łączenie metal i plastik powinno być sztywne. Plastik pęka w środku metalowej rurki.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Łączenie metal plastik tam gdzie czasem pęka mam sztywne i nie da się wyciągnąć a dla pewności jeszcze skręciłem wkrętami zgodnie ze zdjęciem i to tym już pisałem. Pytałem czy macie dosłownie minimalny luz może z milimetr dwa na trzpieniu mocowania ramienia wycieraczki, można go sprawdzić chwytając ramie wycieraczki zgodnie ze strzałkami na zdjęciu. Dzisiaj jeszcze chwilę się z tym pobawiłem i doszedłem do wniosku że winą nie jest zbyt słabe dociskanie wycieraczki do szyby tylko raczej zbyt mocne. Dlaczego tak uważam, otóż gdy podczas pracy wycieraczki dosłownie delikatnie odciągam wycieraczkę od szyby nawet wystarczy palcem to zbiera wodę idealnie. Przypuszczam, że gumka zbyt jest dociskana po środku wycieraczki i nie zbiera wody z czołem gumki tylko gumka kładzie się bokiem i maże szybę. Jeszcze do testu założyłem gumkę heynera w wycieraczkę championa i tam jest zdecydowanie lepiej ale też jeszcze nie idealnie.Więc albo mechanizm muszę słabiej przykręcić i go lekko zdystansować od szyby bo guma przy nakrętce mechanizmu po prawej jest nieco wygnieciona albo kupić jakieś sztywniejsze wycieraczki. Pytanie jakie.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Zakrzywiłem dość mocno wycieraczkę po jej wcześniejszym rozebraniu do samego metalu. Teraz zbiera wodę ładnie po całości Wycieraczki kompletne heynera. Mam je w innych samochodach w rodzinie i nie było z nimi nigdy żadnych problemów dlatego myślałem że coś jest z mechanizmem. Widocznie szyba alfy jest bardziej zaokrąglona.
    Wydawało by się, że trzeba wycieraczkę naprostować a to właśnie był błąd, może to komuś pomoże kiedyś. Dzięki za sugestie.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    U mnie prawdopodobnie też jest złamany, kupiłem używany i pozbawiłem go silnika (być może przedwcześnie ). Jest jakiś patent na ponowne ustawienie wycieraczek w dobrej pozycji po montażu, czy zostaje metoda prób i błędów?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam wszystkich , może komuś się przyda kto kupił zamiennik FAST- On ma takie gomowe podkładki.... jak go zamontowałem to wycieraczka kierowcy na trzpieniu miał luz i na wysikości oczu zostawiała 10 cm pas nie zebranej wody. Różnych sztuczek próbowałem. Dodatkowe podkładki pod mocowanie silniczka odginałem samą wycieraczkę , ramię wycieraczki i nic. Dopiero jak usunąłem (wydłubałem śrubokrętem) te gumowe uszczelki i metalową tulejkę a pozostały plasti przykręciłem na gołą blachę za pomocą szerokiej metalowej podkładki problem zniknął. I jest ok.
    Inna rada: Zimą przymarzła mi wycieraczka i jak ją podniosłem to się złamał ten "plastik" o którym wyżej się tu pisze. Uważajcie: zimą trzeba trzymać jednym palcem w mieejscu śrubki-trzpienia jak chcecie odgiąć wycieraczkę!

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Witam,
    Jaki mechanizm polecacie zakupić? Oryginał używany, wyżej wymieniony FAST, a czy może jeszcze coś innego?

Podobne wątki

  1. Mechanizm wycieraczek 147
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 07:45
  2. Mechanizm wycieraczek GT a 147
    Utworzone przez jupass w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 09:26
  3. Mechanizm wycieraczek
    Utworzone przez kleryk w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 21:56
  4. Mechanizm wycieraczek + luz ramion wycieraczek
    Utworzone przez macin22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory