Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Idzie facelift

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Do tego dochodzi nowy zderzak, inne punkty mocowań w przednim pasie.
    Tego chyba jeszcze nie wiemy.
    Tak czy inaczej, śmieszą mnie właśnie wpisy z tym, że ludzie już chcą kupować nowe lampy, bo wyglądają tak samo i da się zamontować (szczególnie na grupach FB). Kurczę większość przewagi matrycowych LED na ksenonami, to właśnie możliwość wycinania snopu światła i maskowania aby móc jechać na "długich" ale nie oślepiać innych (przynajmniej w teorii), czy doświetlanie danych obszrów przed autem w zależności od potrzeby (w zależności od prędkości i kąta skrętu kierownicy). No jak ma to działać bez zmiany kamery, sterownika? Skąd te lampy mają brać sygnał? Nie wiem, ludzie myślą, że jak wepną wtyczkę i wsadzą lampę bo ma taki sam kształt, to będzie wszystko działać??

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Pomijając fakt, że moim zdaniem te lampy średnio pasują. Ciężko mi w Alfie przypomnieć w ostatnich czasach lifing wyraźnie na lepsze, może 166, chociaż tutaj zdania też są podzielone.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Każdy lifting jest gorszy, bo więcej kosztuje zaprojektowanie nowego samochodu od podstaw, poprzedzone wszechstronnymi badaniami opinii publicznej (tak to działa, jakby ktoś nie wiedział) niż jego pozorne unowocześnienie na chybił trafił. Mnie w tym momencie interesuje, że ten samochód dla przeciętnego nabywcy w momencie sprzedaży przez mnie będzie wyglądał tak samo jak 5 lat wcześniej. Ponieważ prawie nikogo, kto chce kupić nowy samochód, nie bity (mam nadzieję), serwisowany, od pierwszego właściciela, nie interesują jakieś pedalskie dodatki, które nic nie wnoszą do samego mechanizmu, którym jest samochód.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jak dla mnie to oświetlenie matrycowe nie jest bardzo potrzebne- w snopie światła wycinany jest fragment , aby nie oślepiać kierowcy jadącego z -przeciwka. To wycięcie działa z małym opóźnieniem , tak więc i tak go trochę oślepimy. A po co nam oświetlanie lewej krawędzi jezdni? Ważne by oświetlona była prawa- ta którą jedziemy. To taki trochę gadżet, niewiele poprawiający widoczność w nocy.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Pozwala zobaczyć czy jakiś nawalony jeleń nie włazi na drogę od lewej krawędzi?
    Nie to żebym się jarał ledami czy matrycami, ale pewne zalety jednak mają.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Mam xenony z doświetlaniem w swojej Giulii, ale muszę napisać że nie powalają jasnością i zasięgiem, w Abarth 500 były lepsze xenony nie wspominając o służbowym golfie żony. Cokolwiek założyli teraz oby było skuteczniejsze od poprzednich, dobre światła to podstawa, o gustach się nie dyskutuje,ale widząc na żywo tonale to mnie się średnio podoba taki układ

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Mam xenony z doświetlaniem w swojej Giulii, ale muszę napisać że nie powalają jasnością i zasięgiem, w Abarth 500 były lepsze xenony nie wspominając o służbowym golfie żony. Cokolwiek założyli teraz oby było skuteczniejsze od poprzednich, dobre światła to podstawa, o gustach się nie dyskutuje,ale widząc na żywo tonale to mnie się średnio podoba taki układ
    też tak myślałem -wymień żarniki i pojedz na kumate SKP - niemal wszystkie światła w AR są fabrycznie za nisko.
    a co do liftu jedynie to mi sie widzą te.. kratki nowe w zderzaku - reszta to wygląda tak jakby ktoś z 2 lamp od tonale i np stelvio na silę zrobił jedną słabo- podejrzewam że i ten led będzie słaby. Pożyjemy zobaczymy.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Grande Punto Macchina Italiana
    Postów
    12

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=b6X-AOPVwn0

    Filmik (prawdziwy chyba bo za dużo roboty na fejka) gdzie Stelvio i Giulia mają światła ala te w Tonale.

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał naute Zobacz post
    Filmik (prawdziwy chyba bo za dużo roboty na fejka) gdzie Stelvio i Giulia mają światła ala te w Tonale.
    Ale czemu ma to być fejk?, jak to właśnie zmienione Giulia i Stelvio MY2023, o których w tym wątku od jakiegoś czasu rozmawiamy

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Wycięcie z oferty dwustukonnej benzyny znaczy tyle, że jak ktoś chce jeszcze względnie tanio kupić któryś z tych modeli, to musi się pospieszyć.

Podobne wątki

  1. Rabaty/Informacje/Facelift/itd
    Utworzone przez Loopero w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 07-03-2021, 21:46
  2. [GTV] Zderzak przedni Gtv 2003 facelift
    Utworzone przez pjedrusi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 19:30
  3. [146] Lakier a facelift
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 17:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory