Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 87

Temat: Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Moglem wykupic Alfe. Cos okolo 93k netto i nie wiem czy robili by mi auto do stanu "igła" prosto z salonu czy po prostu dostałbym fakture i dalej alfa stalaby w moim garazu, wnerwiajac sasiadow z mercedesow Znizke na Alfe negocjowalem
    samodzielnie-ale tak na prawde znizke do dostal LP a nie ja. Super wersja kosztowala cos okolo 109k netto. Mi chceili ożenic 3 letnie auto ("zdewastowane przez pierwszego wlasciciela, z peknietym wyswietlaczem, a to nie są tanie rzeczy"-to zart-slowem wyjśnienia dla mało błyskotliwych"). Auto wyjsciowo kosztowalo 179-180 brutto. I huk! Jedzieeeem dalej. Co robić. Nieźle zarabiaja.
    To co napisałeś, to nie jest żart. To jest istota funkcjonowania rynku wynajmu długoterminowego!. Upust dostaje zaprzyjaźniona firma, ty masz tylko płacić raty, a sprzedawca dostaje prowizje Gdy po przeczytaniu jednej z umów, zapytałem dlaczego kwota wykupu auta po wynajmie jest o 10 tys. wyższa od wartości rezydualnej, do której spłacam raty, dostałem brutalnie szczerą odpowiedź: bo nikt na to nie zwraca uwagi
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 09-08-2021 o 22:54
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Nie jest to regułą. W każdym kraju rachunek ekonomiczny musi się zgadzać.
    Sytuacja sprzed roku. Range rover Sport, w maks opcji z nietypowym i mega drogim pomarańczowym matowym lakierze. Auto skonfigurowane za prawie 200kE, już 5re auto u tego samego dealera. Auto wzięte w najem na 3 lata. Normalnym jest że samochód po 3 latach o prawie 100km ma jakieś ślady na lakierze. Dealer żąda 20kE za lakierowane całego! auta,na ma wyglądać jak nowe.


    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Prawdopodobnie w umowie jest haczyk i raczej trzeba będzie wyskoczyć z kasy na te 20Ke. To jest sytuacja jak z przysłowia o chłopie co sprzedał i dalej chce mieć. Dareek napisał, że każdy może przeczytać umowę. Zapewniam, że NIE. W poważnych firmach są analitycy umów _ ich zadaniem jest tylko czytanie i analizowanie umów_ i to specjalizujący się w różnych kategoriach umów. Proponuję pogadać z takim. Wyjdzie jak niesamowite mogą być konsekwencje pozornie niewinnego i mało istotnego akapitu. Nie podam przykładu bo to tak jakbym podał złodziejowi klucz do kasy.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Prawdopodobnie w umowie jest haczyk i raczej trzeba będzie wyskoczyć z kasy na te 20Ke. To jest sytuacja jak z przysłowia o chłopie co sprzedał i dalej chce mieć. Dareek napisał, że każdy może przeczytać umowę. Zapewniam, że NIE. W poważnych firmach są analitycy umów _ ich zadaniem jest tylko czytanie i analizowanie umów_ i to specjalizujący się w różnych kategoriach umów. Proponuję pogadać z takim. Wyjdzie jak niesamowite mogą być konsekwencje pozornie niewinnego i mało istotnego akapitu. Nie podam przykładu bo to tak jakbym podał złodziejowi klucz do kasy.
    Moim zdaniem z umowami nikt nie wygra są napisane przez specjalistów tak jak pisze kolega wyżej. Jest przykład na YouTube Mercedesa prawie za milion złotych. Oczywiście nie test to temat na te forum. Moim zdaniem koniecznie dokładnie trzeba czytać uwowy jeśli nie rozumiemy określonych zapisków trzeeba udać się do specjalisty.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    55

    Domyślnie

    Co jest lepsze do jednoosobowej działalności? Nie mam praktycznie żadnych kosztów tak więc zastanawiam sie nad najmem tak aby te koszty jakoś zdobyć. Biorę pod uwagę leasing albo najem długoterminowy.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,234

    Domyślnie

    Excela ogarniasz? Usiądź i policz. W leasingu możesz wrzucić koszty do 150tys. Resztę jak wrzucisz w ratę wykupową to możesz zamortyzować. Mi leasing wszedł na 108% a najem długoterminowy na 120%. 20tys drogą nie chodzi więc najem odpadł.

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,045

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek Zobacz post
    Co jest lepsze do jednoosobowej działalności? Nie mam praktycznie żadnych kosztów tak więc zastanawiam sie nad najmem tak aby te koszty jakoś zdobyć. Biorę pod uwagę leasing albo najem długoterminowy.
    absolutnie żaden najem... TYLKO leasing.

  7. #37
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Chcesz autem jeździć po skończeniu finansowania? Potrzebujesz auto na dłużej, na krócej? Wiesz ile przejedziesz w okresie finansowania?

  8. #38
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Te problemy są mi obce, bo kupuję SAMOCHODY za gotówkę i mogę robić co mi się z nimi podoba i kiedy mi się podoba.

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Te problemy są mi obce, bo kupuję SAMOCHODY za gotówkę i mogę robić co mi się z nimi podoba i kiedy mi się podoba.
    Nikt Cię o to nie pytał jak kupujesz samochody i jakie masz problemy

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,234

    Domyślnie

    Jak ktoś jest głupi to kupuje za gotówkę. Przy blisko 20% inflacji 4-letni leasing na 108% to jak lokata z dobrym oprocentowaniem.

Podobne wątki

  1. [Giulia] wynajem długoterminowy
    Utworzone przez Hyoah w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 13-09-2022, 23:01
  2. Zdanie auta Lease Plan - najem
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2021, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory