Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #121
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Jest ktoś może zorientowany czym się się różnią MA przed zmianowe od po zmianowych do stelvio ? Jakie w nim konkretnie usterki występują i co zostało poprawione, sporo wpisów o koniecznych wymianach bo padł, co konkretnie pada, ktoś to próbował diagnozować ? Może to sprawa naprawialna ?
    Ktoś kupował taki moduł np w DE, swego czasu ściągałem z ASO hondy w DE reflektor do japońskiego motocykla, cena była o ok. 30% niższa niż w ASO w Polsce (pomimo dodatkowej marży gościa, który mi to przywiózł) i niższa nawet od cen używek z portali aukcyjnych, może z niektórymi kosztownymi częściami samochodowymi jest podobnie ?

    Co do profilaktyki olejowej, widzę, że niektórzy bardzo często wymieniają - 7 tys. km to naprawdę niewielki przebieg, a gdy ktoś robi tych km sporo wymiana oleju kilka razy rocznie to już się robi spory koszt, chyba najtańszy solidny olej MILLERS OILS XF Premium C2 0w30 to ok 300+filtr+korek.
    Czy olej może się zużyć po takich przebiegach pod względem właściwości chemicznych, a może kluczowe są tu zanieczyszczenia mechaniczne, zwłaszcza nagar krążący w układzie a przy wtrysku bezpośrednim chyba go nie brak i kluczem do długiego życia silnika jest wymiana filtru oleju + uzupełnienie oleju w połowie przebiegu pomiędzy pełnymi wymianami - ja tak robiłem przez lata, załóżmy 12 tys km interwał wymiany, po 6 tys. wymiana filtra zawalonego dieslowskim szlamem + uzupełnienie ubytku oleju wraz z tym, który został w filtrze, może to jest jakiś sposób na wydłużenie życia silników i turbinek, a koszt znikomy ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 10-06-2023 o 07:53

  2. #122
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,265

    Domyślnie

    Odnośnie czemu pada, to raczej nikt nie wie nic pewnego - wszystko to spekulacje.
    Naprawialne to to nie jest. Wszystko pozaprasowywane na amen i zdaje się brak jakichkolwiek kitów naprawczych.
    Zaznaczam: ja się z tym nie bawiłem, bazuję na tym co tu na forum pisano.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 10-06-2023 o 13:18

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,037

    Domyślnie

    w giuliettach ktoś coś próbował regenerować, ale coś nie słyszałem z jakim efektem (chyba Pablo Garage?). Tam wycierają się elementy i tracą szczelność popychacze hydrauliczne o ile kojarzę. Jest na youtube fajny materiał o multiair profesora Krisa (czy jak on się zwie).

    Ja wymieniałem na początku co 7.5 tys km olej, ale jeździłem głównie miasto i ostro. Teraz wymieniam co rok - co jakieś 11-12tys, ale dodaję Archoil AR9100.

  4. #124
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Ja też do każdej wymiany oleju dodawałem Archoil 9100, a olej wymieniam raz na rok, czyli u mnie wychodzi co ok. 6000 km. Niestety Archoil 9100 jest już w EU niedostępny ze względu na jakiś zakazany składnik i dziś wymieniając olej dodam Archoil 9200.

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Mam lekko sceptyczne nastawienie do różnych dodatków do olejów czy paliw, nie wiadomo jak to wpływa z danym olejem na jego lepkość, nikt tego nie przebadał z róznymi olejami, do starych silników można wszystko lać, nowoczesne, ciasno spasowane i wysilone silniki są bardziej wrażliwe. Dodatków jest sporo, można także zobaczyć filmiki jak po wlaniu np mynano, który chyba nie jest dostępny w normalnej sprzedaży a tylko przez firmę tuningową wzrastają osiągi, skracają się czasy przyspieszania, olej rzekomo nie wykazuje śladów zużycia lub niewielkie od wymiany do wymiany tak, jakby rzeczywiście preparat uszczelniał na tyle pierścienie czy zawory, że nagar się nie dostaje do oleju i nie zużywają się powierzchnie gdzie bez tych dodatków występuje jednak jakieś większe tarcie. Ale ile w tym prawdy, zauważyliście jakiś wzrost osiągów czy klarowniejszy olej przy wymianach ? Dlaczego właśnie ten dodatek a nie jakiś np motul, mobil czy forte ? Dziś widziałem filmik na tiktoku jak mechanik wlał jakiś ceramizer do starej hondy, spuścił cały olej z silnika i przejechał do zatarcia o ile dobrze pamiętam 4 czy 5 km, twierdził, że bez tego po spuszczeniu oleju do zatarcia zrobiłby max kilometr więc może rzeczywiście ma to sens.

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,037

    Domyślnie

    Archoil dodaje od lat, na forum 159 i giulietty byl polecany. Np ar9100 ma bor, czyli dodatek premium ktory tez czasem dodawany jest do najdrozszych olejow

  7. #127
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Jest ktoś może zorientowany czym się się różnią MA przed zmianowe od po zmianowych do stelvio ? Jakie w nim konkretnie usterki występują i co zostało poprawione, sporo wpisów o koniecznych wymianach bo padł, co konkretnie pada, ktoś to próbował diagnozować ? Może to sprawa naprawialna ?
    Ktoś kupował taki moduł np w DE, swego czasu ściągałem z ASO hondy w DE reflektor do japońskiego motocykla, cena była o ok. 30% niższa niż w ASO w Polsce (pomimo dodatkowej marży gościa, który mi to przywiózł) i niższa nawet od cen używek z portali aukcyjnych, może z niektórymi kosztownymi częściami samochodowymi jest podobnie ?

    Co do profilaktyki olejowej, widzę, że niektórzy bardzo często wymieniają - 7 tys. km to naprawdę niewielki przebieg, a gdy ktoś robi tych km sporo wymiana oleju kilka razy rocznie to już się robi spory koszt, chyba najtańszy solidny olej MILLERS OILS XF Premium C2 0w30 to ok 300+filtr+korek.
    Czy olej może się zużyć po takich przebiegach pod względem właściwości chemicznych, a może kluczowe są tu zanieczyszczenia mechaniczne, zwłaszcza nagar krążący w układzie a przy wtrysku bezpośrednim chyba go nie brak i kluczem do długiego życia silnika jest wymiana filtru oleju + uzupełnienie oleju w połowie przebiegu pomiędzy pełnymi wymianami - ja tak robiłem przez lata, załóżmy 12 tys km interwał wymiany, po 6 tys. wymiana filtra zawalonego dieslowskim szlamem + uzupełnienie ubytku oleju wraz z tym, który został w filtrze, może to jest jakiś sposób na wydłużenie życia silników i turbinek, a koszt znikomy ?
    mój przypadek- 100 tkm po 95 tkm wymiana MA - wymian oleju 15 ( słownie piętnaście) zaliczyłem zawsze z OE fitrem. Olej Selenia Digitek świece OE co 30 tkm . Moduł produkuje INA ale nigdzie się do niego nie przyznaje
    Jego konstrukcja jest taka że elementy są wprasowywane i podczas tego zabiegu nieodwracalnie się pewne zaczepy odginają i bez uszkodzenia tych zaworów nie da się ich wymienić.
    Ciekawostka- w USA niemal nie słychać o usterkach MA ale co ważne - tam jest zalecany olej o specyfikacji SN plus.
    może tu jest klucz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Mam lekko sceptyczne nastawienie do różnych dodatków do olejów czy paliw, nie wiadomo jak to wpływa z danym olejem na jego lepkość, nikt tego nie przebadał z róznymi olejami, do starych silników można wszystko lać, nowoczesne, ciasno spasowane i wysilone silniki są bardziej wrażliwe. Dodatków jest sporo, można także zobaczyć filmiki jak po wlaniu np mynano, który chyba nie jest dostępny w normalnej sprzedaży a tylko przez firmę tuningową wzrastają osiągi, skracają się czasy przyspieszania, olej rzekomo nie wykazuje śladów zużycia lub niewielkie od wymiany do wymiany tak, jakby rzeczywiście preparat uszczelniał na tyle pierścienie czy zawory, że nagar się nie dostaje do oleju i nie zużywają się powierzchnie gdzie bez tych dodatków występuje jednak jakieś większe tarcie. Ale ile w tym prawdy, zauważyliście jakiś wzrost osiągów czy klarowniejszy olej przy wymianach ? Dlaczego właśnie ten dodatek a nie jakiś np motul, mobil czy forte ? Dziś widziałem filmik na tiktoku jak mechanik wlał jakiś ceramizer do starej hondy, spuścił cały olej z silnika i przejechał do zatarcia o ile dobrze pamiętam 4 czy 5 km, twierdził, że bez tego po spuszczeniu oleju do zatarcia zrobiłby max kilometr więc może rzeczywiście ma to sens.
    u mnie archoil dodawany do paliwa uszkodził w 2 samochodach (stelvio i Lancii Ypsilon) filtry oparów paliwa - preparat zwiększa prężność par paliwa więc radzę uważać.

  8. #128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Przynajmniej tyle wiadomo, że bor nie koroduje aluminium, z którego się dziś produkuje silniki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post

    u mnie archoil dodawany do paliwa uszkodził w 2 samochodach (stelvio i Lancii Ypsilon) filtry oparów paliwa - preparat zwiększa prężność par paliwa więc radzę uważać.
    ano właśnie, zawsze mogą się pojawić jakieś minusy, czy te filtry są w wersji USA i czy one też są warte jakby były ze złota i platyny wysadzane diamentami ?

  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,037

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    u mnie archoil dodawany do paliwa uszkodził w 2 samochodach (stelvio i Lancii Ypsilon) filtry oparów paliwa - preparat zwiększa prężność par paliwa więc radzę uważać.
    piszemy o dodatku do oleju. ar9100 podnosił TBN wiec bardziej czyścił silnik.

    skąd wiesz że to archoil do paliwa (co to miales ar6500P max?) Ci to uszkodził? przecież do paliw tez dodają różne dodatki, szczególnie tych premium. poza tym filtry oparów są chyba w każdym aucie, to robili by dodatek który psuje każde auto? trochę mi się nie chce wierzyc. coś mi się kojarzy że ludziom padało ten filtr to bez dodawania dodatkó, ale nie wczytywałem się w te wątki - masz jakieś szersze info choćby małą statystykę poza swoim przypadkiem? Może waliłeś paliwa na kilka odbić pistoletu?

  10. #130
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    mój przypadek- 100 tkm po 95 tkm wymiana MA - wymian oleju 15 ( słownie piętnaście) zaliczyłem zawsze z OE fitrem. Olej Selenia Digitek świece OE co 30 tkm . Moduł produkuje INA ale nigdzie się do niego nie przyznaje
    Jego konstrukcja jest taka że elementy są wprasowywane i podczas tego zabiegu nieodwracalnie się pewne zaczepy odginają i bez uszkodzenia tych zaworów nie da się ich wymienić.
    Ciekawostka- w USA niemal nie słychać o usterkach MA ale co ważne - tam jest zalecany olej o specyfikacji SN plus.
    może tu jest klucz?
    Bardzo ciekawa informacja.

    Co oznacza API SN Plus?
    API SN Plus jest rozszerzeniem dotychczas obowiązującej normy jakościowej SN wzbogaconej o test badający wpływ oleju na LSPI. Stosowane na opakowaniach oznaczenie API SN Plus potwierdza, że dany produkt przeszedł dodatkowy test i chroni silnik przed uszkodzeniami wywołanymi przedwczesnym zapłonem przy niskich obrotach.

    A więc wniosek jest taki, że MA zabija nie kiepski olej, nie rzadkie wymiany a spalanie stukowe, które najbardziej oddziałuje mechanicznie na silnik na niskich obrotach. Na jakie paliwo są te silniki, 95, 98 ?

    Teraz pytanie, jest jakiś olej, który spełnia normy C2 i SN plus 0w30 ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 10-06-2023 o 19:03

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory