Strona 223 z 262 PierwszyPierwszy ... 123173213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,221 do 2,230 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2221
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=RVwAV_p7x_k

    https://www.italpassion.fr/en/alfa-r...ce-in-litalia/

    Coś o ilości sprzedanych AR oraz Tonale. Właśnie wróciłem z 4 dniowego objazdu po Austrii i Niemczech. Tonale widywałem bardzo często. Osobiście nie jestem fanem tego modelu ale ich ilość była na tyle duża, że zdążyłem się napatrzeć i stwierdzam, że na feldze z mniejszym ET i w pewnych kolorach potrafi wyglądać zjawiskowo.

  2. #2222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Alfa w okresie od stycznia do czerwca 2023 roku w Europie sprzedała 25 755 samochodów. Porównując to z tym samym okresem zeszłego roku jest to wzrost o 117%. Niestety nie podali liczb sprzedaży poszczególnych modeli ale z danych miesięcznych można wywnioskować że Tonale stanowi więcej niż połowę sprzedaży. Według mnie nie jest najgorzej a jak wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku ten mały SUV to może być spore odbicie i ożywienie dla marki.

  3. #2223
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    https://www.youtube.com/watch?v=RVwAV_p7x_k

    https://www.italpassion.fr/en/alfa-r...ce-in-litalia/

    stwierdzam, że na feldze z mniejszym ET i w pewnych kolorach potrafi wyglądać zjawiskowo.
    Dokładnie.Mi się Tonale zaczęło podobać jak zobaczyłem je na mniejszej feldze, ale za to bardziej "wypchniętej" na zewnątrz.Na tych dużych 20-kach wygląda trochę jak koza.

  4. #2224
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    M
    Otóż jestem posiadaczem tego samochodu od chyba 14 kwietnia - zrobiłem w tym czasie coś ponad 3 tys km z czego w okolicach 2500 na prądzie.
    Szacun kolego. W ponad 3 miesiące zrobiłeś 3 tysiące. To się najeździsz/ A co do Formentora: żartujesz? ja zestawiam samochody które debiutowały w podobnym czasie i są w tej samej klasie. Formentor to bezposredni konkurent Tonale. I to on się sprzedaje, Tonale to kolejna klapa AR.

  5. #2225
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Szacun kolego. W ponad 3 miesiące zrobiłeś 3 tysiące. To się najeździsz/ A co do Formentora: żartujesz? ja zestawiam samochody które debiutowały w podobnym czasie i są w tej samej klasie. Formentor to bezposredni konkurent Tonale. I to on się sprzedaje, Tonale to kolejna klapa AR.
    Ja podobnie. W 2 miesiące 2 tysiące. kwestia czy to klapa, czy nie - to pojęcie względne. zależy jaki jest punkt odniesienia. Tonale to model w najbardziej pożądanym obecnie segmencie rynku, więc konkurencję ma dużą. A opinia o AR się za nią ciągnie jak rdza za Mazdą i 1,6THP za PSA. stereotypy bardzo trudno się przełamuje. Formentor robi furorę przez nieco niższą cenę i większa paletę silników - z tego co śledzę grupę na FB - jak najpopularniejszy jest 1,5DSG i zaraz po nim 2.0 190KM 4x4 DSG. Ten 2.0 jest mniej więcej odpowiednikiem cenowym Tonale 160KM. Ale co ja bym dał za taki fabryczny zielony albo niebieski w Formentorze, jaki ma Tonale... ale w Cuprze nie ma takich fajnych żywych kolorów. ten czerwony co jest to jakiś taki.... nie taki.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 28-07-2023 o 07:49

  6. #2226
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Szacun kolego. W ponad 3 miesiące zrobiłeś 3 tysiące. To się najeździsz/ A co do Formentora: żartujesz? ja zestawiam samochody które debiutowały w podobnym czasie i są w tej samej klasie. Formentor to bezposredni konkurent Tonale. I to on się sprzedaje, Tonale to kolejna klapa AR.
    Widzisz kolego - masz problem z pisaniem bez sarkazmu. Jakiś kompleks ? Kredytu nie dostałeś na zakup ?

    Ja nigdzie nie napisałem że 3 tys to dużo. Jeśli Ty robisz więcej to gratuluję.

    Nie wiem czy Formentor to bezpośredni konkurent. Ale wydaje mi się że jesteś papierowym porównywaczem i żadnego z tych aut nie testowałeś na żywo więc opinie czystego teoretyka maja jakby mniejsze znaczenie.
    Kupując myślałem o nim przez krótką chwilę ale po prostu nie podoba mi się wizualnie bo wygląda zbyt podobnie do wszystkiego z VW. Ot wsiadłem, posiedziałem i wysiadłem. Zero emocji. Pozatym że gorzej mi się siedziało.
    Nie przeczę, może się dobrze prowadzi, ma więcej silników itd. Ale dla mnie to tak jak z lodówką. Otwierasz wyjmujesz zimne piwo i zamykasz. Emocji nie wzbudza choć spełnia swoją rolę.
    Obawiam się jednak że tpo będzie samochód dla tego typu osób które ostatnio się skasowały w Krakowie.

    U niektórych będzie powodował mega emocje, u innych wcale. Ja byłem w tej drugiej grupie i gdybym podejmował decyzje drugi raz to nadal pozostałbym przy swoim wyborze.

    Czy Tonale to klapa ? Czas pokaże. Z rozmowy w salonie wynikało jednak że jest to obecnie model częściej zamawiany niż Giulia i Stelvio. Ocenę zostawię do momentu gdy zjedzie ostatnia sztuka z taśm produkcyjnych.
    Ostatnio edytowane przez Piskoor ; 28-07-2023 o 08:51

  7. #2227
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Nie wiem czy Fermentor to bezpośredni konkurent.
    fakt, Tonale to bardziej kompaktowy SUV, a Formantor crossover. Ale różnice są drobne.

  8. #2228
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Obawiam się jednak że tpo będzie samochód dla tego typu osób które ostatnio się skasowały w Krakowie.
    potwierdzam, do tego auta trzeba mieć dużo samokontroli i uważnie obserwować prędkościomierz. cytując jednego youtubera - kichniesz i po prawo jazdy.

  9. #2229
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Widzisz kolego - masz problem z pisaniem bez sarkazmu. Jakiś kompleks ? Kredytu nie dostałeś na zakup ?.
    Od lat nie biorę żadnych kredytów, tym bardziej na auto. Spłaciłem wszystko co miałem i nie zamierzam wisieć dalej na klamce jakiegoś banku. A sarkazm? Tak, racja. Auto jest wybitnie nieudane, z mojego punktu widzenia i oferowane w groteskowo małym wyborze.
    Tu na forum jest grupa hejterów Formentora ale to Formentor pozamiatał rynek. Marka stworzona z "niczego", to znaczy z mającego niskie poważanie Seata. Ale się udało. Można?
    Przejrzałem możliwości doborów wariantów silnikowych i wyposażeniowych Formentora i porównałem z ofertą Tonale. To jest po prostu przepaść. Wręcz szokująca. A klient dziś wymaga, często wymaga za wiele ale takie są realia. Opcje wyboru w Tonale na dzień dobry zamykają szansę na wysoką sprzedaż.

    No i ten tablet na desce. Jakby dostawiony tam w ostatniej chwili, bo ktoś zapomniał, że powinien być ekran. Jak na alfę to stylistyczny dramat. Od 15 lat jeżdżę alfami, miałem trzy. W życiu nie kupiłbym Tonale. Paru alfistów znam. Mamy podobne zdanie.

  10. #2230
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Jakby Tonale było takie złe to by się nie sprzedawało. Jednak jest grupa klientów, która uznała to auto za lepsze od reszty konkurencji i położyła na stole swoje ciężko zarobione pieniądze.
    Nie możesz przeboleć, że Tonale to koniec Alfy, zdaje się jeździsz przednionapędowym 159 i o zgrozo w dieslu? Dla niektórych to gorsza profanacja Alfy niż benzynowe Tonale.
    Mam wrażenie, że cenowo odjechały tobie Stelvio i Gulia, a Tonale nie odpowiada i wylewasz swoje frustracje na forum.
    ps. Formentor też ma równie paskudny tablet.
    I nie bardzo rozumiem posty których na siłę starasz się popsuć humor posiadaczom Tonale, jakie to padło kupili.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 05-08-2023 o 17:21

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory