Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4741
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co ciekawe stosunkowo rzadko poruszany jest główny problem elektryfikacji czyli ograniczony zasięg w trasie i czas spędzony przy ładowarce.
    Chyba słabo czytasz? Po prostu bez sensu gadać w kółko o oczywistościach?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Macie jednak okazję dowiedzieć się czegoś o nowej technologii, która będzie wiodącą już za dekadę
    Oby nie, choć nie wykluczam, że tak będzie.


    Nie wiem, może jestem dziwny, ale jakoś nie lubię, jak ktoś na siłę wpycha mi technologię wmawiając, że jest najlepsza. To, czy coś jest najlepsze świetnie weryfikuje rynek i sami użytkownicy. Nie są dla mnie wiarygodne opinie ludzi, którzy kupili elektryki głównie z dwóch powodów: 1. bo mieli dużą dopłatę 2. bo mają darmowy prąd.
    Jak ktoś kupi bez dopłaty mając normalny prąd i wtedy stwierdzi, że faktycznie lepszy, to będzie jakiś punkt wyjścia do rozmowy.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #4742
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    ...
    Jak ktoś kupi bez dopłaty mając normalny prąd i wtedy stwierdzi, że faktycznie lepszy, to będzie jakiś punkt wyjścia do rozmowy.
    Dodałbym "oraz" - ten / te elektryki to wszystko czym jeździ, żadnego w posiadaniu/użytkowaniu "oraz spalinowca" - takiego typu jak trwoga to do boga (czyt - gdy trzeba użyteczności nieosiągalnej dla elektryka).

  3. #4743
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Macie jednak okazję dowiedzieć się czegoś o nowej technologii, która będzie wiodącą już za dekadę. Warto z niej skorzystać.
    Możesz napisać, czego, konkretnie mogliśmy się dowiedzieć, czego Ty się dowiedziałeś, poza tym, że jeśli nie masz elektryka, to nie powinieneś się wypowiadać?

  4. #4744
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie są dla mnie wiarygodne opinie ludzi, którzy kupili elektryki głównie z dwóch powodów: 1. bo mieli dużą dopłatę 2. bo mają darmowy prąd.
    Jak ktoś kupi bez dopłaty mając normalny prąd i wtedy stwierdzi, że faktycznie lepszy, to będzie jakiś punkt wyjścia do rozmowy.
    Co mają dopłaty do tematu ? Przecież ludzie nie kupują elektryka dla dopłaty tylko ewentualnie dlatego, że z dopłatami finansowo zaczyna im się to spinać. Dopłaty będą zmniejszane w miarę wzrostu popularności elektryków, już w np. przyszłym roku we Francji i Niemczech wsparcie zostanie zredukowane.
    Co kosztów prądu to w porównaniu do cen paliw ładowanie w domu jest śmiesznie tanie i właściwie przy innych kosztach użytkowania samochodu nie najważniejsze. Większym kosztem są pewnie rachunki za ładowanie na szybkich ładowarkach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Możesz napisać, czego, konkretnie mogliśmy się dowiedzieć, czego Ty się dowiedziałeś, poza tym, że jeśli nie masz elektryka, to nie powinieneś się wypowiadać?
    Dowiedzieć się jak wygląda użytkowanie elektryka w praktyce a nie tylko z plotkarskich portali.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dodałbym "oraz" - ten / te elektryki to wszystko czym jeździ, żadnego w posiadaniu/użytkowaniu "oraz spalinowca" - takiego typu jak trwoga to do boga (czyt - gdy trzeba użyteczności nieosiągalnej dla elektryka).
    To też nie ma nic do rzeczy, najwyżej użytkownik potwierdzi tezę, że elektryk na trasę się nie nadaje .

  5. #4745
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dowiedzieć się jak wygląda użytkowanie elektryka w praktyce a nie tylko z plotkarskich portali.
    Moje pytanie brzmiało, "czego się dowiedziałeś" i kto, poza Tobą, wiedzę na temat elektryków czerpie z plotkarskich portali - pytam o konkrety, bo ja dwiedziałem się jedynie dwóch rzeczy:

    1. Cała dotychczasowa dyskusja, była bez sensu.
    2. Nikt, kto nie ma elektryka, nie powinien się na ten temat wypowiadać.

    No, ale, Ty być może dowiedziałeś się czegoś więcej, a zatem pytam "czego więcej" się dowiedziałeś, bo oprócz tych dwóch stwierdzeń jest jeszcze jedno, rodem z, jak to sam nazwałeś, plotkarskich portali.

    Tak przy okazji, kolega [MENTION=89801]Machaju[/MENTION], sklasyfikował uczestników tej dyskusji, będących przeciwnikiem uśmiercania spalinowców, jak zwolenników Ziobry, nie wiem natomiast, czy przez analogię, nie zakwalifikował zwoleników odebrania prawa wyboru, jako zwolenników demokratycznej opozycji, w każdym razie, po stosunku do tej sprawy, dokonął politycznego podziału Świata
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 30-09-2023 o 12:15

  6. #4746
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...
    To też nie ma nic do rzeczy, najwyżej użytkownik potwierdzi tezę, że elektryk na trasę się nie nadaje .
    Aha. W końcu kto będzie i po co jeździł "na trasę" od tego 2035.
    A samochód się "nie nadaje" do tego do czego ma się nadawać z zasady.
    A nie na trasy jest citroen Ami. Jaki "samochód" na baterie go pobije w dziedzinie ratowania planety? Bo przecież o to chodzi. Czy może nie o to?

  7. #4747
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dowiedzieć się jak wygląda użytkowanie elektryka w praktyce a nie tylko z plotkarskich portali.
    Testy dziennikarzy motoryzacyjnych oraz ich wnioski, publikacje i parametry które tu cytujemy to nie są plotkarskie portale. Na tym naleźy zakończyć jakąkolwiek dyskusję z Tobą. Póki co to raczej Wy opieracie się na plotkarskich predykcjach i propagandzie. Gdzie Twój elektryk? Nie masz? Ok - czyli Ty możesz zostać zwolennikiem na podstawie doswiadczeń innych osób, my zaś nie możemy zostać przeciwnikami na podstawie doświadczeń tychże samych osób. Dobrze zrozumiałem?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #4748
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Tak przy okazji, kolega @Machaju, sklasyfikował uczestników tej dyskusji, będących przeciwnikiem uśmiercania spalinowców, jak zwolenników Ziobry, nie wiem natomiast, czy przez analogię, nie zakwalifikował zwoleników odebrania prawa wyboru, jako zwolenników demokratycznej opozycji, w każdym razie, po stosunku do tej sprawy, dokonął politycznego podziału Świata
    Nie wszystkich, tylko Ciebie tak sklasyfikowałem. Twój problem z czytaniem ze zrozumieniem i nadinterpretacja/przeinaczanie jest tu powszechnie znanym faktem.

  9. #4749
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    702

    Domyślnie

    A, dlaczego tylko mnie i dla kogo jest to "powszechnie znanym faktem" - w czyim, po za swoim, imieniu się wypowiadasz?

  10. #4750
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,231

    Domyślnie

    Prąd z fotowoltaiki w pewnym momencie też robi się darmowy - jak już wyprodukuje się go tyle, że pokryje koszt instalacji FV. Ja jeszcze musiałbym doliczyć koszt domu .

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory