Strona 19 z 25 PierwszyPierwszy ... 910111213141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 242

Temat: Elm 327 bluetooth

  1. #181
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Lancia Thesis 2.0 T 20v
    Postów
    4

    Domyślnie

    No i nie znam się na tym mierniku co i jak z nim jak ustawić , czerwony kabel gdzie przyłożyc a gdzie czarny.

  2. #182
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    ustawiasz miernik na pomiar rezystancji najczesciej oznaczone symbolem omega. jesli miernik nasz z autozakresami to tyle, jeslu nie to ustaw jakis zakres typu 200 czy 2000ohm. kable do miernika wpiete w terminale Com i drugi gdzie masz pomiar rezystancji. zwierasz na probe końcówki sond, ma pokazac prawie 0, z reguly ok 0.3ohm bo mierzysz rezystancje kabli i zlacz. jesli tak masz to jestes gotowy do pomiaru. przykladasz sondy do pinow interfejsu, jedna do 6 a druga do 14. ile Ci pokazuje? jesli OL (overload) to znaczy ze nie masz rezystora i nie musisz modyfikowac nic.jesli ok 100 czy 120 to musisz go znalezc i wylutowac. albo wizualnie przesledzic jak ida polaczenia/sciezki od pinow 6 i 14 albo miernikiem szukac na plytce przejść od pinow do rezystorow (to te czarne malutkie elementy z oznaczeniem cyframi przylutowane z bokow, moga miec iznaczenua typu 101 121 1000 lub 1200 dka 100 lub 120ohm)

  3. #183
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Witam,odświeżę temat. Ostatnio zakupiłem moduł ELM327 w wersji USB. Zainstalowałem program MES, lecz gdy chcę się podłączyć z autem wyskakuje, że nie może się połączyć. Czy znalazłaby się dobra dusza, która wytłumaczyłaby mi dokładnie jak zainstalować moduł w komputerze aby to działało? Pozdrawiam

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    879

    Domyślnie

    Zbyt mało informacji podajesz...

    W "Ustawienia / interfejsy" masz dobrze poustawiane?
    Test przechodzi?
    Czy system widzi Twój interfejs jak go podłączysz jako zainstalowany?

  5. #185
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    musisz zainstalować sterowniki kabla - powinien Ci je dostarczyć sprzedawca bo różne kable potrzebują różnych sterowników (nie ma czegoś takiego jak uniwersalne do ELM)
    inna sprawa jest taka że nowsze windowsy (od 8.1 bodajże) nie lubią większości sterowników od tego typu kabli (nie są certyfikowane) i najczęściej chwilę po zainstalowaniu podmieniają na swój windowsowy do układu zastosowanego jako mostek USB->serial w kablu a taki nie działa - podpowiem tylko że trzeba specjalnie instalować sterownik od kabla żeby go nie podmienił windows.
    jak będziesz miał właściwy sterownik zainstalowany, sprawdzasz w managerze urządzeń jakie porty COM są z tym kablem powiązane, w opcjach MESa ustawiasz ten port, szybkość transmisji (chyba na 38k) sprawdzasz wciskając Test czy gada sobie z kablem. w MES jest też opcja autodetekcji - nie wiem czy to sprawnie działa, nie korzystałem nigdy.

    tak tylko dodam że ja już od paru lat nie używam kabla ELM USB tylko interfejsy na bluetooth - pod windowsem 7 USB działał super, ale od czasu przejścia na 10tkę działa niestabilnie (wiem że nie tylko mi) - wysypuje się MES itp, więc lipa - bałbym się tym robić cokolwiek poważniejszego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #186
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Mam stary poczciwy Windows 7 . Posiadam płytkę ze sterownikami, zainstalować wszystkie 3 ( bo tyle ich na płycie jest). Coś kombinowałem z tymi portami w Windowsie oraz w MES, było nadal to samo. Test jak włączam bez podłączonego auta przechodzi.

  7. #187
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    a co z rezystorem w interfejsie (patrz np post 182)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #188
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Rezystor jest usunięty , zamawiałem w PMFactory i napisałem im, że do Alfy.

  9. #189
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,028

    Domyślnie

    sprawdź, bardzo często przychodzą wersje z rezystorem od PMFactory, mimo że zamawia się do Alfy - gadałem kiedyś z gościem z PMFactory on mówi że od Chińczyków zamawia bez rezystora, ale że zdarza się że mimo tego przychodzi z rezystorem. możliwe też że nie sprawdzają sami, albo czasem miszają zamówienia?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #190
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Dlatego najlepiej kupować ze sklepu Viaken.
    Podłącz się do auta jeszcze raz i kliknij w Scan lub Scan DTC. Zobacz czy coś znajdzie.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 14-01-2018 o 13:30

Podobne wątki

  1. [159] bluetooth????
    Utworzone przez novac w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 21:30
  2. ELM 327 pod Bluetooth
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 18:15
  3. [159] Bluetooth inaczej
    Utworzone przez czyrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 14:16
  4. [159] Bluetooth
    Utworzone przez Czarunio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 19:55
  5. [159] Elm 327 bluetooth
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory