Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Obiegowa opinia o awaryjności alfy

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    ponoć z superalfy są wypasione, zadbane i naprawdę w idealnym stanie alfiontka. tutaj ponoć cena idzie w parze z jakością. jest kilka osób na forum, a już na pewno jedna z alfa gt- czerwona, kupiona w superalfie, i z tego co wiem to sobie chłopak chwali. Druga strona medalu jest taka, że nie każdego stać na wydatego 10 tysi więcej za auto z tego samego rocznika. Podsumowując, jeśli masz zamiar jeździć alfą przez długie lata i stać cię na dodatkowe 10.000 więcej, to kupuj.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Nooo ba, przecież widać, że są wypasione. Na starcie mamy z głowy m.in. takie rzeczy jak:

    - wymieniony zamiennik rozrządu
    - wymienione wybrane zamienniki zawieszenia
    - cofnięty licznik
    - wyprane byle jak tapicerki/wykładziny
    - polerka

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zapomniałeś o oleju, pewnie lotos najtańszy.......

    Troszkę się rozpędziłeś chyba z tymi "pomówieniami". Nie żebym bronił superalfy ale delikatnie mówiąc irytują mnie lekko takie komentarze. Człowiek wybiera taki biznes, stara się, dba o opinię, odpowiednio wycenia to co sprzedaje i liczy na to że komuś jego oferta będzie pasować a zawsze znajdzie się jakiś malkontent z kompleksami.
    Oni prowadzą FIRMĘ i nie są Św. Mikołajami żeby robić prezenty alfaholikom.
    Za drogo, nie pasuje, za daleko to proszę kupować igiełki od handlarzy którzy przygotują auto do sprzedaży litrem placka i motodoktorem.

    "Umów wizytę w ASO Alfy Romeo." cytat z Twojej wypowiedzi i na tym powinieneś zakończyć swoją radę a wybór pozostawić potencjalnemu kupcowi.

    Co za kraj.......

    P.S. To nic personalnego, Twój post przechylił języczek u mojej wagi obiektywności.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #14
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Chwilami takie gadanie mnie do furii doporowadza. Bo handlarz to czy handlarz tamto. Ale jak klient ma 30tyś w kieszeni i czuje się jak bogacz to już nikt nie wspomina? Chcesz igłe kup nową, chcesz dobry sprowadzony? Jedź po niego sam!

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Nie chcę tutaj faworyzować superalfa.pl ale powiem Wam prawdę po półrocznej eksploatacji auta kupionego w tym komisie.

    Od października 09' nie dołożyłem do auta więcej jak 600 na naprawy. Do wymiany był EGR oraz lekka poprawa przewodów od wspomagania.

    Owszem, Pan Robert stara się dopieścić auta żeby ładnie wyglądały gdy klient przyjedzie. Ale czy nie na tym polega biznes ? Przecież w każdej gałęzi handlu trzeba tak pokazać produkt aby klient zechciał go kupić. Najgorsze jest to, że człowiek mocno stara się a inni i tak mu zarzucą, że sprowadzi średnie auto, wypieści i wystawia o kilka tysięcy drożej.

    Powiem Wam, że dołożyłem około 10 tyś więcej do zakupu w SA.pl ale porównując mój egzemplarz do tych poniżej 40 tyś to jest przepaść pod względem stanu i utrzymania auta. Teraz po prostu jeżdżę, tankuję, zmieniam olej i cieszę się za każdym razem gdy spojrzę na swoją GT.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Troszkę się rozpędziłeś chyba z tymi "pomówieniami". Nie żebym bronił superalfy ale delikatnie mówiąc irytują mnie lekko takie komentarze.

    [...]

    "Umów wizytę w ASO Alfy Romeo." cytat z Twojej wypowiedzi i na tym powinieneś zakończyć swoją radę a wybór pozostawić potencjalnemu kupcowi.

    Co za kraj.......

    P.S. To nic personalnego, Twój post przechylił języczek u mojej wagi obiektywności.
    Do Twojej wiadomości, żebyś sobie nie pomyślał, że "biadolę"... Oglądałem dwie 156-tki "super alfy". Nie mam do nikogo pretensji, że ceny są za wysokie i nie wpieprzam się w politykę handlarza dlatego uwagi zostawiłem dla siebie.
    Uwierz mi - to co napisałem wyżej jest bardzo okrojoną wersją mojej prywatnej opinii na temat tych samochodów. Może to przypadek, że akurat oglądane egzemplarze miały cofane liczniki. Widocznie miałem pecha.

    Nie zmienia to faktu, że na tle innych samochodów egzemplarze tego handlarza wypadają bardzo konkurencyjnie.
    Jeśli ktoś nie ma czasu na dopieszczanie i kasa nie ma znaczenia, to na pewno warto się zainteresować tymi samochodami.

    Pozdrawiam

  7. #17
    Larry
    Gość

    Domyślnie

    po ~10miesiącach eksploatacji 5letniej alfy:
    - pękła linka od ręcznego
    - wahacz lewy przod do wymiany
    - w zimie na mrozach szyby "zapominaja jak maja pracowac" - trzeba programowac
    - klamka w prawych drzwiach chodzila jak w zuku - wd40 pomogło
    - padl lewy tylny stop
    - padla zarowka od tablicy rejestracyjnej
    - rozlecial sie kurek wlewy paliwa (z moja pomocą)


    wiecej rzeczy nie pamietam (albo sam popsulem) za wszystkie serdecznie przepraszam...

  8. #18
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Post

    No u mnie tak to wyglada:
    Autko mam jakies 19 miesiecy, w tym czasie przejechałem ponad 76tys. km, silnik 1.9Jtd, stan licznika okolo ponad 206tys w chwili obecnej i ciagle rosnie

    to co zrobione zostalo przy aucie do tej pory:
    -wahacze dolne i górne (ech te Polskie drogi zwlaszcza Wro-JG)
    -wahacze górne(moja wina)
    -sprzęgło kompletne (przy okolo 187tys)
    -wymienione żarówki (ksenony bo juz padaly i ze 2 razy komplet pozycyjnych)
    -czyszczenie EGR'a
    -regeneracja turbo (padla geometria i wymieniałem też żeliwo)
    -wymienione przewody do turba
    -klocki tyl
    -tarcze i klocki przód (8tys po zakupie)
    -tarcze i klocki przód (jakies 20tys temu)
    -wymieniony mechanizm otwierania wlewu paliwa (ułamany element otwierający)
    -obszyta na nowo kierownica i zmieniony drążek biegów (skóra była już wytarta przy jakiś 175tys km)
    -wymienione zarówki tablicy rejestracyjnej
    -czyszczenie kostki przewodów do poduchy pasazera - zapalila sie kontrolka

    do tego standardowe wymiany rozrzadu (co 60tys) oleju i filtrów (co 10tys), nabita i odgrzybiona klima, wycieraczki, komplet opon na zime i na lato, i wszystko co mozna wrzucic jako zwykla ekslploatacje

    dodatkowo fanaberie jak podniesienie mocy i felgi 17' (alfa kupiona z 16' ktore uzywam zima)

    "ubezpieczeniowe": wymiana drzwi kierowcy po lekkim kontakcie z lampa ;-)
    wymiana przedniej szyby (po kontakcie z cegłówka)


    Razem to nie wiem ile, ale sie pewnie troszkę nazbieralo, natomiast cały czas jestem zadowolony i po prostu użytkuje Auto sporo jezdzi wiec wszystko się szybciej zużywa.

    w domu mam jeszcze 147 tez JTD 2006' od nowości - ma nalatane w tej chwili 105tys i nie było żadnych problemów z wiekszych rzeczy to nie pamietam zeby cokolwiek bylo robione chyba ze policzyć czyszczony EGR, kocki i tarcze z przodu. Autko jest użytkowane przez seniora rodu wiec nieco delikatniej, ale tylko nieco ;-)
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdek Zobacz post
    czyszczony EGR,
    wiem, że gdzieś na forum był o tym wątek, ale w razie czego będzie od kogo zasięgnąc porady co do czyszczenia egr-a oczywiście. Co do Twoich przebiegów to są- spore. tylko raz nakręciłem w rok 50 tysi ale to było dzień w dzień kręcone sporo kilometrów. osobiście w tym momencie nie robie więcej jak 12 tyś rocznie, co daje (moje) 6 lat na twoje 1,5 roku masakra a to, że wymieniałeś wahacze, tarcze i klocki to raczej normalna sprawa przy każdym samochodzie zużycie zawieszenia musi być. a co z amorkami? dają rade?

  10. #20
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    a co z amorkami? dają rade?
    jeszcze dają radę, ale to następna rzecz do wymiany
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

Podobne wątki

  1. 147 vs 156. porównanie kosztów utrzymania i awaryjności
    Utworzone przez ziomal73 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 22:22
  2. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  3. Porównanie silników i awaryjności
    Utworzone przez pauloace w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 06:54
  4. Opinia na temat zakupu Alfy w Niemczech
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 21:27
  5. [156] Mity o awaryjności alfy,wyssane z palca czy prawda?
    Utworzone przez schabo78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory