Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: [145] panowie niebiescy a Alfy :)

  1. #11
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    skoro już mowa o tablicach...
    pod koniec czerwca oddaję samochód do malowania. Co się z tym wiąże zmieniam zderzak z przodu na ten od GTA tylko robiony przez Autods. Obecny mam oryginalny GTA ale nie pasuje idealnie a do tego miałem zdarzenie, że cofnęła mi babka w przód i pozaginała rejestrację. Jako że wolałbym jej nie zakładać wcale pomyślałem o patencie jaki mają na to (chyba) Węgrzy a mianowicie zamiast tablicy naklejkę. Myślałem na wydrukowaniu jej na takiej folii która też odbija światło jak oryginalna tablica i oczywiście w wymiarach jak oryginalna tablica. Wiadomo coś komuś na temat takiego czegoś :> ?
    poniżej foto o co mi chodzi


  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    ja tam mam z boku i nic nie zmienie widoczna,jest wiec czepiac sie nie maja prawa
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna Zobacz post
    Jako że wolałbym jej nie zakładać wcale pomyślałem o patencie jaki mają na to (chyba) Węgrzy a mianowicie zamiast tablicy naklejkę.
    Fajnie to wygląda, nie wiem jak prawnie te pomysły są uregulowane ale u nas bez naklejki homologacyjnej takie tablice będą nieważne więc niezgodne z prawem. Tak jak pisalem wyżej "hondziarze" rzeźbią podobne patenty ale w razie kontroli jest trochę kombinacji. Nawet jak będziesz miał taką tablicę przy sobie możesz nie ustrzec się mandatu, bo chyba odbiór dowodu nie grozi.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    no właśnie ta naklejka nieszczesna musi byc. znajomemu w aucie odpadla i sie gliniarz czepil ze na jednej tablicy nie ma...:/ chyba ze taka naklejke mogłbyś gdzieś dorobić i ja tam wkleic nie wiem jak to jest z wydziałem komunikacji ale wydaje mi sie ze jak zgubisz albo zawina Ci tablice to wyrabiaja Ci nowa i tak jest nowa nalepka wiec mozna zerwac z tego co czytalem w prawie tez nie ma czym jest tablica rejestracyjna czy nalepka czy blacha poprawcie mnie jeśli sie myle

    u mnie tablica wyglada tak pomimo tego ze mam orginalne miejsce i to mnie wlasnie zastanawia czy tak moze byc czy nie... alee jak mam tak mam i nie zmienie a miejsce seryjne gdzie ma byc tablica probuje juz na drugim zderzaku jakos wyrownac aby była całość bez zadnego wyciecia
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 02-06-2009 o 14:03

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    wyrabiaja Ci nowa i tak jest nowa nalepka wiec mozna zerwac
    Oberwiesz ale później juz jej nie nakleisz. A poza tym za skradzioną tablice musisz wybecelować tak czy inaczej, dodatkowy koszt.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    no w sumie masz kolego racje ale nakleic sie da sa na to sposoby

  7. #17
    kasbak
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    najlepszy chwyt na fotoradary o przednia rzecz jasna mi chodzi
    to Cię kolego zasmucę bo mogą po powiększeniu przeczytać z naklejki tej na szybie dlatego jest ściśle określone wktórym miejscu ma byc .Kiedyś jechałem lanosem w trase "na liścia" a i tak mnie dupneli .

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasbak Zobacz post
    to Cię kolego zasmucę bo mogą po powiększeniu przeczytać z naklejki tej na szybie dlatego jest ściśle określone wktórym miejscu ma byc .Kiedyś jechałem lanosem w trase "na liścia" a i tak mnie dupneli .
    no tak masz racje kolego ale i na nalepke jest sposob w hyde parku opisywali cos o ulotkach no i gdzies tez czytalem ze musi byc widoczna i tablica i naklejka inaczej nie jest to podstawa do mandatu. nie wiem ile w tym prawdy i ktos moglby to skorygowac

  9. #19
    Gabor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasbak Zobacz post
    to Cię kolego zasmucę bo mogą po powiększeniu przeczytać z naklejki tej na szybie dlatego jest ściśle określone wktórym miejscu ma byc .Kiedyś jechałem lanosem w trase "na liścia" a i tak mnie dupneli .
    To Cię kolego zdziwię, bo fotki z radarów są trochę kiepskiej jakości i nie zawsze (w 80% przypadkach nie) się to uda. Naklejka jest po wewnętrznej stronie szyby, która w przypadku przedniej szyby jest zaokrąglona i odbija jeszcze dodatkowo światło. Strasznie ciężko by im było i wiem od pewnego źródła, że jak nie widać choćby jednego nr z rejestracji to sprawa ląduje w koszu (no chyba, że kogoś zabijesz to sprawdzą nawet po nr katalogowym lakieru i oponach...)

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wojsaw
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kołbaskowo/Szczecin
    Auto
    AR 166 3.0 V6
    Postów
    205

    Smile

    Ja mam na boku i nikt się nie czepia z naklejką mogą być duuuże problemy jak nie mają się do czego przyczepić.

Podobne wątki

  1. witam panowie
    Utworzone przez kostek_ak w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 06:26
  2. Panowie i Panie !! :)
    Utworzone przez Pawel8513 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 19:57
  3. [159] Panowie doadzcie
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 22:09
  4. panowie co to może być...
    Utworzone przez szefuni0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory