Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Bass wydech w dieslu - 2,4 JTD ???

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Czestochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD
    Postów
    2

    Post

    ja ma zrobiony przelot od kolektorow strumienica i tylko koncowy tlumik sportowy i tez pusty. i jest super dzwiek przepiekny

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelalfa Zobacz post
    ja ma zrobiony przelot od kolektorow strumienica i tylko koncowy tlumik sportowy i tez pusty. i jest super dzwiek przepiekny
    I co i nic się z obrotami nie dzieje? Nic "nie szaleje"? . Pytam bo niechce więcej zaszkodzic... wiem ,że może podupasc troche moment na przelocie ale mam autko po "cinku" wiec akurat o to sie nie boje ...

  3. #13
    stan`
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    I co i nic się z obrotami nie dzieje? Nic "nie szaleje"? . Pytam bo niechce więcej zaszkodzic... wiem ,że może podupasc troche moment na przelocie ale mam autko po "cinku" wiec akurat o to sie nie boje ...
    Masz diesla z turbo, a nie wolnossące i rozluźniając wydech tylko pomożesz w swobodnym upłynnianiu spalin i będzie to miało pozytywny wpływ na moc/moment i ogólnie charakterystykę silnika.... też mam 2,4jtd i program pisał Cinek już na wolnym wydechu na 1 tłumiku przelotowym (żadnych strumienic i innych wynalazków zamiast katalizatora tylko prosta rura), zmienionym downpipe i wyszło najmocniejsze 2,4jtd cf2 136km robione przez Cinka... jak coś to wrzucę filmik jak mi to gada. Dźwięk jest fajny na zewnątrz, a w środku ledwo słyszalny. Ogólnie pozytywnie.
    Ostatnio edytowane przez stan` ; 20-07-2011 o 11:08

  4. #14
    zgredek
    Gość

    Domyślnie

    w turbo strumienica???????????????? to tylko czekaj aż turbina się wysra

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgredek Zobacz post
    w turbo strumienica???????????????? to tylko czekaj aż turbina się wysra
    Przeciez STAN napisał ,że niema strumienicy nawet tylko pusty przelot......PS. STAN daj filmik z tym efektem...Ja ogolnie lubie "hałas" z wydechu Miałem kupic benzynke ale trafiło sie od kumpla 2,4 jtd i nie zaluje bo teraz 2,5 bene robie bez wiekszych oporow ale lubie jak basik dolatuje....a jak pisałem wczesniej w BMW 2,5tds bez zadnych przelotow tylko na sporcie miałem bajke----rasowy basik i slychac bylo takie lekkie"bulgotanie" 6 garków .Na wolnych chodził prawie jak Muscle Car

  6. #16
    stan`
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Przeciez STAN napisał ,że niema strumienicy nawet tylko pusty przelot......PS. STAN daj filmik z tym efektem...Ja ogolnie lubie "hałas" z wydechu Miałem kupic benzynke ale trafiło sie od kumpla 2,4 jtd i nie zaluje bo teraz 2,5 bene robie bez wiekszych oporow ale lubie jak basik dolatuje....a jak pisałem wczesniej w BMW 2,5tds bez zadnych przelotow tylko na sporcie miałem bajke----rasowy basik i slychac bylo takie lekkie"bulgotanie" 6 garków .Na wolnych chodził prawie jak Muscle Car
    Zgredek raczej miał na myśli post pawelalfa, który napisał, że ma u siebie w jtd strumienicę. 2,4jtd mają gang wewnątrz przyjemny, a po programie u Cinka dźwięk jest jeszcze lepszy wewnątrz i żadnych wyjących w środku wydechów już nie potrzebuje. Wcześniej jeździłem sejem na różnych wyjących wydechach i może to dlatego
    Kumpel nagrał mi ten filmik jakiś czas temu, bo sam byłem ciekawy jak na zewnątrz alfę słychać. Ogólnie w środku wydech cichy, ale na zewnątrz już trochę mniej (filmik jeszcze z wyjącą rolką od paska narz. pomoc., było ślisko i zabawa gazem)


  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wito
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    156 2.4jtd/Giulietta 1.4 MA
    Postów
    410

    Domyślnie

    Fajny filmik dźwięk tez

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Pocieszny
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Stolica Mocy - 71
    Auto
    Zapierdala jak talala :) GT.
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał stan` Zobacz post
    Masz diesla z turbo, a nie wolnossące i rozluźniając wydech tylko pomożesz w swobodnym upłynnianiu spalin i będzie to miało pozytywny wpływ na moc/moment i ogólnie charakterystykę silnika.... też mam 2,4jtd i program pisał Cinek już na wolnym wydechu na 1 tłumiku przelotowym (żadnych strumienic i innych wynalazków zamiast katalizatora tylko prosta rura), zmienionym downpipe i wyszło najmocniejsze 2,4jtd cf2 136km robione przez Cinka... jak coś to wrzucę filmik jak mi to gada. Dźwięk jest fajny na zewnątrz, a w środku ledwo słyszalny. Ogólnie pozytywnie.
    Jaki wynik wyszedł i co zrobiliście??




    PUSSYWAGON ON TOUR...

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Zrób sobie wydech z kwasówki od turba do samego końca na jednym tłumiku 2,5 calowy. Dobra firma i dźwięk bajka, zupełnie nic wspólnego z dieslem, tylko czy jesteś wstanie wydać 2000-2500zł ? Sam końcowy to przeważnie daje efekt suszarki do włosów. Strumienice i inne zabawki nawet się nie wypowiadam.

  10. #20
    stan`
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pocieszny Zobacz post
    Jaki wynik wyszedł i co zrobiliście??
    http://cinsoft.pl/admin/foto/12_79.jpg

    - wydech przelotowy 1 tłumik, zmieniony downpipe, średnica wydechu seria
    - FMIC
    - wtryskiwacze używki 068 z cf3 140km
    - nowa turbosprężarka załatwiona przez Cinka
    - mocniejsze przeniesienie napędu by Cinek
    - mbc
    - remap

    ---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Zrób sobie wydech z kwasówki od turba do samego końca na jednym tłumiku 2,5 calowy. Dobra firma i dźwięk bajka, zupełnie nic wspólnego z dieslem, tylko czy jesteś wstanie wydać 2000-2500zł ? Sam końcowy to przeważnie daje efekt suszarki do włosów. Strumienice i inne zabawki nawet się nie wypowiadam.
    Można i tak (kwestia czy to warte tych pieniędzy), ale zostając na serii średnicy wydechu i 1 porządnym tłumiku przelotowym też można uzyskać ciekawy efekt...

Podobne wątki

  1. Tłumik a bass
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 22:15
  2. [159] Bass
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:18
  3. [GTA] w dieslu..
    Utworzone przez Starscream w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 11:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory