Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 148

Temat: [146] alfa romeo 145/146-najgorsze z najgorszych?

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    A ja zgadzam sie z tym rankingiem niestety ale żaden z moich znajomych nie ma tylu problemów z samochodem co ja i to wszytko przy przebiegu około 100 tyś km kiedy samochód powinien sie dopiero docierać, jestem zawiedziony Alfą mam nadzieję, że 146 to poprostu niezbyt udany model tej wspaniałej marki i obecny model 159 zrehabilituje nieco wątpliwą reputację firmy
    twoja sprawa.powiedz mi tylko jakie to masz problemy?powiedz jeszcze czy naprawy sa wykonywany zgodnie ze sztuka czy byle taniej.no i jeszcze kto to naprawia?pan zdzisio?czy sam(masz jakies kwalifikacje?doswiadczenie?)ALFA raczej zadko sie psuje jesli jest fachowo i bez(falszywej!!!)oszczednosci naprawiana.jakos dziwnie ze sie zgadzasz.bo maoja ma (146,97 rok)133tys km.z elektryki,elektroniki padly:sonda lambda(bosch-made in germany) pryrzy ok 110tys,przeplywomierz(bosch-made in germany)przy ok 120 tys i pare zarowek i to jest ta wyjatkowa awaryjnosc elektryki?????zawiediony jestes piszesz..zawiedzeni sa ci kolego ktorzy mysla ze alfa to vw seri 2,gdzie poradzi sobie ze wszystkim kowal!prawidlowo serwisowana,plus wlasciwe materialy i czesci zamienne i nie bedziesz smucil ze jestes zawiedziony!!!jesli tego nie pojmujesz ew nie przyjmujesz do wiadomosci polecam wv max seri 3 bo 4 juz wymaga wiecej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Oj kolega lesio146 broni czci Alfy jak lew nie dziwie się ten samochód jest taki jak motto o fortunie na naprawy i ogromnej satysfakcji z jazdy
    Przeszłość mojego egzemplarza jest mi znana i wiem, że był zawsze naprawiany w dobrych serwisach i ja też staram sie kontynuować te tradycję ale ogrom awarii jakie na mnie spadły w tym momencie dały mi do myślenia, że 146 to nie jest szczyt bezawaryjności.
    Sam nie podejmuję sie remontów bo wiem, że prędzej coś zepsuję niż naprawię - to nie jest samochód z lat 80

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    Oj kolega lesio146 broni czci Alfy jak lew nie dziwie się ten samochód jest taki jak motto o fortunie na naprawy i ogromnej satysfakcji z jazdy
    Przeszłość mojego egzemplarza jest mi znana i wiem, że był zawsze naprawiany w dobrych serwisach i ja też staram sie kontynuować te tradycję ale ogrom awarii jakie na mnie spadły w tym momencie dały mi do myślenia, że 146 to nie jest szczyt bezawaryjności.
    Sam nie podejmuję sie remontów bo wiem, że prędzej coś zepsuję niż naprawię - to nie jest samochód z lat 80
    ZE BRONIE TO COS W TYM JEST :wink: wiesz kolego bez uogolnien ale wielu narzeka na swoja prosbe...niestety...opisz ten twoj ogrom awari.co i przy jakim przebiegu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ostatnio zwaliły mi się: wymiana układu wydechowego z katalizatorem i sondą, sprzęgło kompletne, cały rozrząd z wariatorem, teraz nadszedł czas na przepływomierz i czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego do tego dochodzą elementy metalowo gumowe w zawieszeniu bo stuka coraz dobitniej, niedługo będą kable WN i świece bo już nadchodzi ich czas, łożyska z tylnych kołach też dają o sobie znać trochę za dużo jak na samochód po 100 tyś km. Ale może się tylko czepiam, pozostańmy w pokoju

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    bo już nadchodzi ich czas
    Dobrze to napisałeś, większość z tego co wymieniłeś to są wymiany eksploatacyjne, które trzeba robić w każdym aucie prędzej lub później. Dużo zależy od stylu jazdy i dróg po których się jeździ.
    FORZA ITALIA !

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jj82
    Ostatnio zwaliły mi się: wymiana układu wydechowego z katalizatorem i sondą, sprzęgło kompletne, cały rozrząd z wariatorem, teraz nadszedł czas na przepływomierz i czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego do tego dochodzą elementy metalowo gumowe w zawieszeniu bo stuka coraz dobitniej, niedługo będą kable WN i świece bo już nadchodzi ich czas, łożyska z tylnych kołach też dają o sobie znać trochę za dużo jak na samochód po 100 tyś km. Ale może się tylko czepiam, pozostańmy w pokoju
    1)uklad wydechowy- w 10 letnim aucie to raczej nc nadzwyczajnego(moje ma 11 i jest wszystko b.dobre) 2)rozrzad+wariator-eksploatacja(jak olej czy paliwo) 3)przeplywomierz-w 99%aut po ok 100 tys km wymiana(naturalne zuzycie-taka konstrukcja[wyjatek klapowe,nie stosowane obecnie]) 4)czyszczenie przepustnicy+krokowego-czynnosc eksploatacyjna 4)swiece+przewody-eksploatacja(wymiana co 100tys km,wikszosc marek zaleca 30...40tys km) 5)lozyska tyl_bardzo dziwne?napewno ma 100tys km? a moze przejechane na np.zamarznietym recznym?(wytopilo smar) 6)zawieszenie jest srednio wytrzymale na nasze"drogi" to fakt.pocieszenie ze sa auta wrarzliwsze na tory testow ktore sa podobno drogami.wiec nie wiem Kolego w czym masz problem lub gdzie widzisz JEDEN punkt aby zgadzac sie z opinia o rzekomej awaryjnosci :mrgreen: PS piszesz ogrom awari.GDZIE MASZ TE AWARIE.POLECAM ROWER TAM TYLKO LANCUCH I PEDALY DD DD DD
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #17
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    A czy ta alfa ma napewno 100 tys. kilometrów? czy może 100 tys.x 2 albo 3 :wink:

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Panowie powiem krótko co się wam nie spodoba, w samochodach z którymi miałem do czynienia w swoim życiu nie trzeba było wymieniać tylu części po tak krótkim przebiegu, przejrzyjcie sobie testy długodystansowe w Auto Świecie różnych marek nie tylko niemieckich, pozdrawiam i jak wspomniałem na wstępie pokój nam wszystkim

  9. #19
    Remek
    Gość

    Domyślnie

    jj82Czesci o ktorych piszesz to nie sa usterki,to zwykla eksploatacja pojazdu.Wydech po 10 latach?? to wspanialy wynik!! Rozrzad wymiania sie zawsze po kupnie samochodu a w alfie z silnikiem TS wymiania sie tez wariator,swiece i przewody to tez norma,przebieg samochodu tego wymaga,jedyne do czego mozna miec zastrzezenie to ten przepływomierz i lozyska,przy tym przebiegu nie powinny pasc,no chyba ze auto ma wiecej przejechane niz pokazuje licznik...Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Czyli Remek uważasz, że fabryczny błąd w postaci wariatora to rzecz normalna i powinienem się w ogóle cieszyć że jeszcze działa. Nie twierdzę, że Alfa to nic nie warty samochód i że tylko niemieckie bądź japońskie mają racje bytu, ale bądźmy sprawiedliwi Alfa to nie jest ósmy cud świata - chyba że Competizione
    Co do reszty faktycznie szukam dziury w całym ale wnerwia mnie fakt, że muszę władować tyle forsy za bądź co bądź średni samochód.

Podobne wątki

  1. lista najgorszych aut rocznika2001-2002
    Utworzone przez 145Poznań w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 16:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory