Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm Q4 210KM na 300KM???

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brera z 2.4 to jest auto na trasy, a nie do weekendowej zabawy i powtarzam to każdemu kto chce kupić to auto ale mniejsza z tym. Bardziej ciekawi mnie to Q4 w Brerze z dizlem, były takie w ogóle?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 29-11-2016 o 10:13

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Brera z 2.4 to jest auto na trasy, a nie do weekendowej zabawy i powtarzam to każdemu kto chce kupić to auto ale mniejsza z tym. Bardziej ciekawi mnie to Q4 w Brerze z dizlem, były takie w ogóle?
    Fabrycznie nie Ale patrząc po tym ile jest ich z uszkodzonym 3.2, ktoś mógł sobie zapodać trwalszą jednostkę.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Albo ktoś pieprznął naklejkę na tylna klapę- też działa
    Auto używane weekendowo to takie które stoi przez tydzień w garażu, zrobi w weekend z 100 kilometrów maks i dalej stoi, czasem w wakacje gdzieś pojedzie w dalszą trasę, a zimą jak napada to i jest niewyciągane. I teraz jak do tego pasuje Diesel, który musi jeździć i stukać kilometry żeby wszystko grało- bak będzie schodził w półtorej dwa miesiące co najmniej, paliwo które jest w sprzedaży ma termin ważności jakby ktoś nie wiedział 3 miesięczny (nie wliczając do tego paliwa arktycznego, które nie ma bio komponentów- ale kto z was wie że tankuje Arktyczne na 100%???). Realnie lepiej to wypalić w dwa miesiące niż trzymać dłużej
    I stąd moja hipoteza że Brera JTD się nie nadaje do takiej formy użytkowania w tym przypadku i będzie klops

    Cytat Napisał aromeo Zobacz post
    Czy ja wiem czy Diesel do zabawy jest zły. Wiadomo że fajniej byłoby z mocną benzyną, ale Alfa nie dała fajnej benzyny do tego samochodu.
    Jest ten wspomniany 1.75TBi
    Jako że to i to ciągałem tu i tam, to Diesel jest bardziej męczący- nie chodzi tu o dźwięk, ale o przełożenia skrzyni, przez to niski zakres obrotów użytecznych i to jedyna jego wada.
    Ogromna zaleta to spalanie, praktycznie w każde miejsce w Polsce zajadę, pojeżdżę i wrócę do domu na baku (z wyłaczeniem Poznania), gdzie w benzynie dochodziłem do 3 pełnych baków i to ledwo do domu wracałem

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Dobrze, że moja Gtv o tym nie wie, że z JTDm się nie nadaje jako auto weekendowe. I tak trwa w niewiedzy już od prawie 10 lat A przez ten czas przejeździła kilkanaście tysiecy kilometrów.

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    1.9 to nie 2.4. To drugie do kręcenia wokół komina jest bez sensu, a do poszalenia ze względu na dupny rozkład masy się nie nadaje.... zawsze myślałem, że diesla droższego w zakupie i utrzymaniu kupuje się aby przez przejechane dziesiątki tysięcy kilometrów zakup się zwrócił, a na weekend wali się ekonomię i kupuje auto dające czystą radość z jazdy... jak widać różni ludzie rożne potrzeby

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam Chyba mi nie powiesz że TS w Gtv daje większą radość z jazdy od JTDm

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    o TS ani JTS się nie wypowiadam bo mnie rzesza wyznawców zaatakuje, a na weekend to GTV z Busso się kupuje ;]

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    ... phi jakieś tam Busso Ile to to ma ? 230KM ? LOL !
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 29-11-2016 o 20:54

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie musi mieć miliona koni wystarczy, ze nie robi kle kle kle i nie sra sadzą

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    ... phi jakieś tam Busso Ile to to ma ? 230KM ? LOL !
    Duzo wiesz z tego co widzę, szczególnie znajomość charakterystyki silnika Busso- ba nawet powiem że aut benzynowych jest ci w ogóle nie znana. Jak dla ciebie auto o mocy 230 koni w benzynie równa się takiemu samemu napędzanemu ON to chyba coś nie tak. Możesz zrobić i 400 koni, a i tak zdusi je .......

    A co bo Busso killera to jak kupowałem obecna Alfę to stary właściciel przy obwózce kilka razy powtarzał ze idzie lepiej niż Busso- przez grzeczność nie zaprzeczyłem

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    Utworzone przez kubus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory