Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Który serwis AR najlepszy?

  1. #11
    a7198
    Gość

    Domyślnie

    od 2006 korzystam tylko z aso euromot w rybniku. wszystkie przeglady, awarie naprawialem u nich. zarowno pierwsza 156, jak i obecna. raz tylko wymienialem lozysko w euromocie w zorach poniewaz w rybniku akurat nie mieli. w pierwszej 156 wymienilem tez szybe czolowa na zorskiej w rybniku, bo zbyt dlugo musialbym czekac na dostawe w euromocie. praktycznie nie mam zadnych zastrzezen. mieli tylko raz problem ze zdiagnozowaniem slabo dzialajacej klimatyzacji. ale ogolnie wszystko ok. ja ich polecam. no moglliby bardziej postarac sie z myciem samochodu po naprawie/przegladzie

  2. #12
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Ganinex w Katowiach to mówiąc oględnie firma nieudaczników. Nie umieją naprawiać silników TS, nie umieją wymieniać rozrządu, gdzieś prywatnie jeżdżą samochodami klientów (i ich pasażerowie zostawiają w nich brud), są drodzy jak cholera. A prawdziwej wścieklizny dostałem, jak po 5 poprawce po generalnym remoncie silnika (za któy skasowali jak za zborze) wymienili mi silnik na zupełnie nowy i 2 tygodnie temu zaczął się on pocić a któraś z rolek rozrządu została źle założona i hałasuje. I w dodatku w aucie nie działa klima.


    A o takich drobiazgach, jak połamane plastiki, kable latające sobie po silniku, brak opasek na przewodach itd nawet szkoda wspominać.

    Byłem ich klientem od momenty zakupu auta (trzeba szczerze przyznać, nieudanym zakupie) i włożyłem w auto ponad połowę jego wartości i przy każdej rzeczy, którą robiło to wspaniałe ASO wyraźnie widać ślad ręki kowala.
    Ostatnio edytowane przez Mr_Bungle ; 09-07-2009 o 12:04

  3. #13
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie wspomnianego już serwisu TUR w Bytomiu:
    Czy coś takiego jak wymiana rozrządu w TSie można im bez stresu powierzyć?
    I jeszcze jedno pytanie- mają możliwośc przy okazji podlączyć auto pod komputer w celu wyłapania ewentualnych błędów?

  4. #14
    Hanys Romeo Avatar Adam$72
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    SI
    Auto
    sztrucel 156 2.4TDI , FZS 600
    Postów
    851

    Domyślnie

    Cytat Napisał simeone Zobacz post
    mają możliwośc przy okazji podlączyć auto pod komputer
    A to napewno.Przecież to jest ASO.Najlepiej gadaj z robakiem,on był ich stałym klientem.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Ja oddałem autko do ITALAUTO w Katowicach na Roździeńskiego... i zobaczymy. Kilka osób mi ich polecało w tym firma handlująca częściami do Alfy w Tychach. Podobno oprócz Bielska-B. jedyna firma, która wie co to silnik w Alfie. Starsi goście ale od lat robią przy Fiatach/Alfach.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie Serwis dla 164 3,0 V6

    Witam koledzy!

    Odświeżę temat, może ktoś mi coś sensownego podrzuci.

    Posiadam Alfe 164 wersja 3,0 V6 12V, rocznik 1989. Kupiłem w lutym, kilka drobiazgów już ogarnąłem.

    Jako że alfka jest w świetnej kondycji blacharskiej, chcę ją pielęgnować dalej jak sie da. W związku z tym myślę nad pełnym serwisem (niby mam książki bo auto było serwisowane w Szwajcarii do 2011 roku, potem stało nieużywane aż w lutym 2016 trafiło do Polski). Pierwszy właściciel w PL nabił klime, wymienił olej. Ale nie mam pewności co do rozrządu i innych istotnych punktów. Chciałbym aby ktoś to ocenił fachowym okiem, bez zdzierania kasy (tzn co jest do zrobienia jeśli auto ma służyć i być coraz starszym klasykiem w dobrej formie).

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Mieszkam w pomorskim.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Ja poznałem ostatnio na trackday'ach porządnego mechanika z Katowic (porządny = zna się na rzeczy, z głową, dokładny - widać to po jego wozie na tory przeznaczonym i słowny). Jacek Marcinkiewicz, prowadzi serwis Autoport , ul. Chromika 5a. Byłem tam nawet z Rzeszowa ze swoją 166 3,2 na zrobienie kilku spraw. Alfy zna, zresztą nie tylko. Nie wiem jak z terminami, bo kolejkę wozów miał , ale zapytaj.

    EDIT: Czekaj, to dział forum dot. Śląskiego, a zobaczyłem po napisaniu, że w Pomorskim mieszkasz, to nie wiem czy źle kliknąłeś ? czy się przeprowadzasz ?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 17-08-2016 o 22:25

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro_84 Zobacz post
    Witam koledzy!

    Odświeżę temat, może ktoś mi coś sensownego podrzuci.

    Posiadam Alfe 164 wersja 3,0 V6 12V, rocznik 1989. Kupiłem w lutym, kilka drobiazgów już ogarnąłem.

    Jako że alfka jest w świetnej kondycji blacharskiej, chcę ją pielęgnować dalej jak sie da. W związku z tym myślę nad pełnym serwisem (niby mam książki bo auto było serwisowane w Szwajcarii do 2011 roku, potem stało nieużywane aż w lutym 2016 trafiło do Polski). Pierwszy właściciel w PL nabił klime, wymienił olej. Ale nie mam pewności co do rozrządu i innych istotnych punktów. Chciałbym aby ktoś to ocenił fachowym okiem, bez zdzierania kasy (tzn co jest do zrobienia jeśli auto ma służyć i być coraz starszym klasykiem w dobrej formie).

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Mieszkam w pomorskim.
    Zapraszam do siebie, najlepiej zostawić priv na fb, ewentualnie dzwonić.

    https://www.facebook.com/flarital/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    EDIT: Czekaj, to dział forum dot. Śląskiego, a zobaczyłem po napisaniu, że w Pomorskim mieszkasz, to nie wiem czy źle kliknąłeś ? czy się przeprowadzasz ? [/QUOTE]

    Tak kolego, napisałem posta po czym się zorientowałem że jest podział na województwa Tak czy siak, dzięki za odp>

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Zapraszam do siebie, najlepiej zostawić priv na fb, ewentualnie dzwonić.

    https://www.facebook.com/flarital/
    QBA dzięki, bardzo chętnie. Co prawda planowałem pełen przegląd na wiosnę, ale może wrzesień/październik, zależy jaka pogoda staram się unikać mokrej aury Tylko Częstochowa, czy też Olsztyn? Na fb widzę Olsztyn, a w forum Częstochowa

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro_84 Zobacz post
    Tylko Częstochowa, czy też Olsztyn? Na fb widzę Olsztyn, a w forum Częstochowa
    Olsztyn koło Częstochowy, 11 km.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [MiTo] Termostat 1.4 turbo , objawy , który najlepszy
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-10-2021, 21:23
  2. [Giulietta] Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.
    Utworzone przez Kilgore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 14:04
  3. [159] Termostat Wahler,Vernet,Gates-który najlepszy???
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 08:24
  4. Selespeed alfy a fiata czy to samo? Gdzie jakiś serwis który się na tym Dobrze zna?
    Utworzone przez konradward w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 23:05
  5. Kabelek serwisowy, który soft najlepszy do niego ?
    Utworzone przez Renegat w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-07-2011, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory