Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: problem z abs-em

  1. #11
    jacek508asia
    Gość

    Domyślnie

    i jak rozwiązałeś problem. mi abs pali się po przejechaniu kawałku drogi jak stoi to kontrolka się nie zapala. oczywiście żaden komp nie chce się połączyć

  2. #12
    janio
    Gość

    Domyślnie

    ABS, mniej więcej jak Air Bag, nie jest potrzebny, dopóki... nie jest potrzebny, bez względu na to, czy prowadzi kobieta, czy mężczyzna - trzeba jedynie nauczyć się z niego korzystać, bo tu już nie jest tak różowo

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek508asia Zobacz post
    i jak rozwiązałeś problem. mi abs pali się po przejechaniu kawałku drogi jak stoi to kontrolka się nie zapala. oczywiście żaden komp nie chce się połączyć
    akuratnie jest to twój temat i niewiem czy możemy tu polonizować na temat twojego przypadku ale stawiam na któryś czujnik przy kole, bądź złączke które są dwie pod maską i dwie pod tylną kanapą, taki czarny przewód z żółtymi złaczkami, w momencie kiedy jedziesz komp dostaje informację że coś jest nie tak z którymś kołem i zapala się kontrolka, w momencie kiedy zgasisz i odpalisz auto ponownie błąd znika ale do pierwszego hamowania potem znów się pojawia.
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał culio Zobacz post
    witam,problem wyglada tak:po zapaleniu alfy,abs działa poprawnie sprawdzone na deszczu,lecz gdzy zaświece światła mijania,kontrolka zaswieca sie i abs nie działa,wył. swiatła nie diała,muszę zapalić auto i działa,zał.swiatła nie działa,czy ktoś pomoze ,przypuszczam ze to przekaźnik,gdzie go można znaleść,chyba że macie inne propozycje,sos
    Spadek napięcia.Musisz prześledzić przewód zasilający,czerwony który biegnie od akumulatora poprzez bezpiecznik do pompy abs.Oraz połączenia masowe.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    witam po krótkiej przewie ,dalej nie mogę sie z tym uporać ,wiadomo lenistwo ,na szybko kable przeleciałem ,jeszcze do pompy nie zaglądałem,ostatnio kupiłem przejście na 3 piny,ale nie mogę sie podłączyć pod to dziadostwo!,która to wtyczka do tego abs-u jest?

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    na prawym kielichu masz abs, na lewym silnik a w środku pod materiałem po prawej stronie czyli od pasażera masz poduszki
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    ale ja na prawym kielichu w boxerze nie mam wtyczki,tylko po prawej stronie filtra?

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    hhmmm no u mnie w TSie mam na prawym kielichu,a u ciebie przy filtrze przynajmniej wg. opisów, a wogóle coś podłączyłeś jakaś diagnoza cokolwiek???
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie całe okablowanie wysokoproądowe zaczynając od klem a na podłączeniu rozrusznika skończywszy nie pomijając wszystkich podłączeń masy a kilka ich jest. Co do diagnostyki to nie jest to taka prosta sprawa w przypadki boxerów i zwykłym OBD się tam nie dostaniesz - tyczy się to zarówno ECU jaki i sterownika ABS. Trzeba mieć niestety coś więcej ale tutaj moja wiedza na temat bokserów w 145 się kończy i koledzy bardziej obeznani w tych silnikach na pewno powiedzą coś więcej. Ne zmienia to faktu, że czeka Cię konserwacja instalacji elektrycznej bo to początek problemów
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    wczoraj sprawdziłem pompe ,wtyczke odłączyłem ,czysta,masa na pompie czysta,dalej to samo.po przekreceniu kluczyka abs gaśnie ,ale jak zaświece swiatła,jakiś przekaźnik tyknie i abs świeci!który to przekaźnik może być?

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory