Strona 2 z 44 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 431

Temat: Alfy z silnikami benzynowymi gatunkiem na wymarciu?

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Za ten stan rzeczy należy "podziękować" handlarzom i zwolennikom klekotów.
    Dobry jestes kolego

    Silniki JTD sa dużo mniej awaryjne, czy kłopotliwe w 156... sam jestem tego przykładem... (patrz podpis).
    Ostatnio edytowane przez majster ; 02-09-2010 o 18:24

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    no to zaraz sie zacznie
    Hehe, jak zwykle

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Gdybyś wszedł do komisu, to co byś wybrał spośród, gdyby kosztowało podobnie:

    1. Alfa 2,4 JTD 140KM (2002r)
    2. Alfa 2.0 TS 150KM (2002r)

    ???

    I myślę, że podobnie jest ze zwolennikami V6, ale tych z kolei może być mniej, ponieważ nowe samochody cechował mniejszy popyt.
    Cytat Napisał TAS Zobacz post
    Szczerze mówiąc miałbym dylemat. Z jednej strony klekot, którego dźwięk z zewnątrz kojarzy mi się ze starym Mercedesem W123 (stąd moja antypatia do diesli), z drugiej paliwożerny TS, którego brzmienie wywołuje szybsze bicie serca. Byłby to pojedynek rozsądku z emocjami.
    Ja miałem taki wybór, tylko, że oba z 2001 i alternatywą dla R5klekota nie był 2.0 TS, a mój 1.8 TS Ale dylematu nie miałem, nie wahałem się ani chwili, a i tak żałuję, że nie przejechałem się wtedy 200km i nie porównałem z Busso, bo gdyby stan tech. był równie dobry, to dziś śmigałbym V6-ką

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Ogólnie to AR słabo przędzie w PL i sprzedaż nowych samochodów jest za mała, żeby w ogóle wyciągać wnioski co do wyboru wersji silnikowej. Ok 17 autoryzowanych dealerów, ok 4 subdealerów, a łącznie ok 24 punkty sprzedaży. Od stycznia do kwietnia 2010 sprzedano tylko 18szt AR. A w roku 2009 sztuk 38...
    Dokładnie, niestety tak jest, tak że zakup 3-letniej Polskiej Giulietty za 3 lata w wersji TB (170 KM) może być również trudnym wyzwaniem

    Chyba, że dilerzy będą ponownie jak w coraz większej liczbie marek odradzać ludziom zakup klekota z DPFem ... z drugiej strony też nie wiadomo, w jakim stanie po 100kkm będą turbobenzyny po użytkownikach, którzy wcześniej nie śmigali z turbiną...

    To już wogóle nie będzie lekko

    Ale ja i tak mam nadzieję na zakup GT 3.2 za te 3 lata, a nie Julki TB, więc to dopiero będzie problem...

    Generalnie, jak by nie patrzeć - wśród więkoszści marek jest teraz problem z benzynami na rynku wtórnym, mimo, że w statystykach sprzedaży co roku wychodzi mniej więcej pół na pół chyba... Chyba, żę klekotów się ludzie pozbywają z pierwszymi problemami, a benzynki jeżdżą i jeżdżą...

    Teraz to się dopiero zacznie , więc kończę
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Do TS'ów nie ogarniali instalacji gazowych, a do JTS chyba do tej pory nie ogarnęli.
    Przyczyna prosta: 140-konny diesel spala 1/2 tego co 144-kona benzyna.
    Oj nie przesadzaj Kolego, moje TS daje radę na gazie i jak na razie o dziwo nie ma najmniejszych problemów

    Odnośnie Alf to zauważyłem ten sam problem co TAS, nie ma ciekawych silników... Po prostu albo jeździsz 147 po lifcie z JTD albo jakimś śmiesznym 1.6 z całą masą koni - 105... To jest jakieś nieporozumienie żeby marka o sportowych aspiracjach taki chłam pchała pod maskę ;/ Na ropę nie zamierzam jeździć, nie mam furmanki pieniędzy i niestety Alfa w tym przedziale cenowym i wymiarowym nie jest w stanie nic mi ciekawego zaoferować. I dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą na coś innego o japońskim lub niemieckim rodowodzie bo wygląd to nie wszystko, fajnie mieć coś jeszcze pod maską!

  4. #14
    hesus
    Gość

    Domyślnie

    takie niestety czasy, diesle dzisiaj są niestety duzo bardziej popularne. sam początkowo myślałem że JTD to jest to, ale po przejechaniu się kilkoma sztukami zapał opadł (raz ze stan tych uzywanych diesli zazwyczaj jest fatalny, a dwa, charakterystyka tez nie jest do konca taka swietna), po czym został doszczętnie zniszczony przez stare v6 alfy i b205R od Saaba... jednak znalezienie dobrego benzyniaka graniczy chyba z cudem, właściciele wiedzą co mają i tanio swoich aut nie oddadzą....

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    155 1.9TD 1996, 156 1.9 JTD 2002,
    Postów
    22

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda nieco lepiej za granicą. Tam stosunek diesli do benzyniaków wynosi w zależności od modelu 3:1 lub 2:1, a nie jak u nas 10:1 czy 20:1. Nie pozostanie chyba nic innego jak ściągnąć wóz z Zachodu.
    Ostatnio edytowane przez TAS ; 02-09-2010 o 21:32

  6. #16
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAS Zobacz post
    Oj nie przesadzaj Kolego, moje TS daje radę na gazie i jak na razie o dziwo nie ma najmniejszych problemów
    Mój 2.0TS również, na gazie wymiata, żałuję że wcześniej nie założyłem. Przy BARDZO dynamicznej jeździe 12L LPG/100km. Taniej niż dieslem, a jeżdżę jak szatan. Następne autko to będzie V6 + LPG, żadnych diesli.

    Cytat Napisał Rafcio Zobacz post
    albo jeździsz 147 po lifcie z JTD albo jakimś śmiesznym 1.6 z całą masą koni - 105...
    Nooo, ja bym ostrożny tutaj był, miałem podobną opinię ale tydzień temu poszalałem 147 1.6 105KM przed liftem i złego słowa o tym aucie nie powiem, bardzo dobrze i dynamicznie się jeździło (sorry pietia że szalałem Twoim nowym nabytkiem, ale nie mogłem się powtrzymać ), może nie rwał asfaltu ale silnik niezły z dobrym zawieszeniem AR zapewnił emocje, nie chciałem wysiadać. Autko ma charakterek pomimo najmniejszego silnika w ofercie. Może na papierze dane są kiepskie, ale auto świetne.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No ba!
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #18
    Ziomek
    Gość

    Domyślnie

    Zacznie się zacznie hehehe...
    Ja do diesli nic nie mam, jeśli ktoś lubi dymić na czarno to ok
    Mi nie podoba się zakres obrotów, od 1,5 tyś jest fajnie do 3 tys a dalej co?
    W benzynie masz zakres od około 3 az do 6,5 tyś, w dieslu musisz więcej wachlować biegami , w benzynie nie.
    W dieslu są pompy wtryskowe, turbiny i takie różne dziwne historie
    A diesel wcale tak mało nie pali, mam okazje też jeździć silnikiem 1.9 Multijet i przy mojej jeździe ten samochod w mieście pali 8,9-9.1 na trasie od 6,5 do 7,5.
    Na tą chwile mam Alfe 2.0 TS w gazie , cóż zwolennikiem gazu nie jestem ale nie moge też narzekać, wydatki na paliwo znacznie spadły a odpukać nic sie nie psuje i samochód jeździ poprawnie.

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    W przypadku 159 to była myślę celowa polityka cenowa - niekończąca się promocja diesli, no bo chyba było wiadomo, że wiecznie Alfa i GM nie będą razem, więc głupotą byłoby promować (ceną) silniki GM, które trzeba będzie później serwisować na częściach już kupowanych od GM.
    Teraz po wejściu 1,75 Tbi to się zmienia chyba, choć nie śledzę promocji i cen po przejechaniu się 159 z tym silnikiem.

    A w przypadku 156 - ogólna "moda" i pęd na ropniaki, bo inaczej nie można tego wytłumaczyć, a w Alfie szczególnie.

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Varrels Zobacz post
    Diesle są dużo mniej awaryjne!!
    ostatnie dane wskazują na coś innego.
    A koszty napraw są liczone w 1000
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 14:50
  2. 166 z silnikami V6
    Utworzone przez jarek1986 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 06:47
  3. Potrzebne alfy z silnikami diesla
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 18:10
  4. [33] Różnice między silnikami 1,3 1,4 1,5 1,7 8v
    Utworzone przez mac1us w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 21:30
  5. Alfa Romeo 33 (na wymarciu?)
    Utworzone przez Kosiar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory