Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Niepewne prowadzenie Giulia Q4

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za Wasze podpowiedzi. Opony mam aktualnie założone Pirelli Sottozero już zimówki na oryginalnych felgach 18 cali alfy, mają przejechane 4 sezony bieżnik około 4, 5 mm równo zużyte, nie przytarte przynajmniej na oko (na letnich było podobnie jeżeli chodzi o stabilność jazdy).
    Testowałem również różne ciśnienia aktualnie mam 2.4, na większym mam wrażenie, że jest gorzej...
    Jeżeli chodzi o wydruk z geometrii to gdzieś mam i zrobili jazdę próbną i niby wg nich było ok, ale pewnie nie jeździli po łukach z większą prędkością, albo na mokrym więc do końca nie zauważyli pewnie problemu... i tyle, myślałem, że tak musi być i pogodziłem się już z tym na jakiś czas, ale teraz przy aktualnej deszczowej pogodzie zdenerwowało mnie to na nowo więc postanowiłem szukać dalej.
    tomek_poznan - dziękuję za polecenie odezwę się do Darka z Radłowej, może sprawdzi jeszcze raz zbieżność i powie mi coś więcej.
    Ponawiam prośbę - jeżeli ktoś z Poznania byłby chętny przejechać się ze mną swoją Giulią veloce Q4 dla porównania to będe bardzo wdzięczny.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    123

    Domyślnie

    Hej, ja jezdze stelvio, mysle ze na luku to normalne o czym piszesz, zawieszenie jest twarde, na nierownosciach (w poznaniu wszedzie) auto podskakuje jakby tracilo na chwile kontakt z nawierzchnia. Mam auto od dealera, nie jest bite.
    Wciskanie gazu na łuku czesto skutkuje zarzuceniem tylu:-) fajny efekt, raczej sie tego w normalnych warunkach robic tylnonapedowka nie powinno... ale jak juz zarzuci to przod to ladnie wyciaga.
    Bylem na kursie "bezpiecznej jazdy" na bednarach, jezdzilismy na wiele sposobow testujac auto, tez sportowo, to auto nie jest niebezpieczne, jedzie jak po szynach. Tez sie go poczatkowo balem;-)
    Jesli chcesz, mozemy sie umowic, zobaczysz jak to wyglada w stelvio.
    Przejedz sie niestachowska i sw. wawrzynca, sa koleiny + poprzeczne nierownosci, mam na tej drodze takie dziwne odczucia jak Twoje, pozniej nowy asfalt na skrzyzowaniu, auto wchodzi w niego jak po masle.
    Chyba nic z tym nie zrobisz...

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Ja mam też 280KM tylko obniżoną Eibach'em, możemy się kiedyś spotkać i porównać

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie. Najpierw pojadę na tą zbierzność sprawdzić jeszcze raz może coś dodatkowego wyjdzie, a jeżeli nadal problem będzie występować to będe wdzięczny za spotkanie z którymś z Was i może przejedziecie się również moją Giulią i sami zobaczycie jak się nią jedzie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roberto- Zobacz post
    Najpierw pojadę na tą zbierzność
    To do mnie masz 3min drogi.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    123

    Domyślnie

    Moze poprostu zrobmy spota:-) przy okazji pokopiemy w opone:-)

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Jest to myśl mam wypastowane softem wiec nie radzę białym obuwiem

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY2021, 159 2,4 JTDm Q4 290KM++, Abarth 695 Competizione MY2023
    Postów
    31

    Domyślnie

    Miałem podobne odczucia po przesiadce z 159 Q4, że z prowadzeniem Giulii jest coś nie halo, ale potem zostałem przewieziony drugą Giulią i mam odczucia, że ten typ tak ma niestety

Podobne wątki

  1. PROWADZENIE sie alfy a Run flaty
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-09-2019, 12:27
  2. Prowadzenie instalacji eketrycznej
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 09:48
  3. AR 156 prowadzenie się auta
    Utworzone przez bogusrafal w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2019, 22:26
  4. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory