Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: Gta

  1. #11
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że liczyłem na unowocześnioną tradycyjną V6-tkę, być może doładowaną.
    Ta V6 musiała by byc chyba na centralu- o co bym się nie pogniewał. Wreszcie MiTo zacznie mi się podobac O ile ta wersja w końcu się pojawi.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  2. #12
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał fr33
    i kto by to im kupił wtedy?
    A kto kupuje Mini, Audi i Mercedesy w najmocniejszych wersjach :wink: ?
    co do mini to fakt.. jego najmocniejsza wersja bedzie drozsza troszke od Mi-To.. ale - gdyby wstawić do niego super droga V6 stała by się dużo droższa i wtedy za tą cene można by kupić większe sportowe autko a nie maly wozik sklepowy.

    konkurentem dla MiTo jest Mini i 500, gdzie to drugie po dłuższym zastaowieniu się wcale tym konkurentem nie jest tylko alternatywą

    ja osobiście w tym wozidełku V6 nie widze ... i pod względem trakcji i ceny... a może z V6 wyciągneli by wiecej koni niż 230? biorąc pod uwagę masę auta to doładowane 1.8 ma nastepny plus..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Koszty produkcji V6 i nowa polska akcyza na auta powyżej 2 litrów :shock: zabiłyby to auto

  4. #14
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Koszty produkcji V6 i nowa polska akcyza na auta powyżej 2 litrów zabiłyby to auto
    Koszty jak najbardziej owszem, a akcyze na auta pow. 2 litrów jest sposób jaki Włosi przerabiali w latach 80-99- 2 litrowe V6, tu by było doładowane i pod głowicą DOHC, ale nie zmienia to faktu, że bardziej porządany ten silnik byłby na centralu. Z drugiej strony nie ma co narzekac- kiedyś była Lancia z 1.8 na podwójnym doładowaniu co to miałą 250KM.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #15
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Będzie robić wrażenie

    A co do tego V6, to przecież w 147 był taki, a sama konstrukcja tego modelu nie jest wiele większa :>
    Czy w 147 zabito prowadzenie ciężkim silnikiem? Pytam bo nie wiem

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Wyszperałem w sieci że cena MiTo GTA ma być skalkulowana na poziomie 1900 euro niższym aniżeli najgrożniejszy konkurent 211 konny Mini John Cooper Works ( od 103 tys.pln). Jak myślicie czy możliwe aby cena startowała od 95 tys. ???

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer
    Hmmm, 230 konny, 1.8 litrowy turbodoładowany silnik.
    Powiem szczerze, że liczyłem na unowocześnioną tradycyjną V6-tkę, być może doładowaną.
    Ciekawe z jakiej "stajni" będzie ten silnik? A może będzie to konstrukcja AR?
    Ma ktoś o tym jakieś informacje?
    Taa jeszcze może transaxle na porządnym torque - tubie, turbiny o zmiennej geometrii, skorupę z karbonu, magnezowe campagnolo, i wiatrak z tyłu do zwiększenia dociksu....

    Silnik to oczywiście T-jet to samo co jest montowane we wszystkich autach koncernu fiata.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Taa jeszcze może transaxle na porządnym torque - tubie, turbiny o zmiennej geometrii, skorupę z karbonu, magnezowe campagnolo, i wiatrak z tyłu do zwiększenia dociksu....

    Silnik to oczywiście T-jet to samo co jest montowane we wszystkich autach koncernu fiata.
    (Nie mogę czytać takich bzdetów więc muszę zareagować)

    No więc może wrócimy od razu do zaprzęgów konnych?!? Bo po co pchać technikę do przodu i wprowadzać nowoczesne rozwiązania do samochodów seryjnych?!? Bo co nam ABSy, ASRy i choćby hamulce tarczowe?!?

    Ja tu piszę o UNOWOCZEŚNIANIU konstrukcji, czyniącej z MiTo bardziej atrakcyjny produkt.
    Poza tym nie będę przytaczał tu poprzednich wypowiedzi z innych tematów, gdzie narzekacie, że Alfa MiTo ma "to i tamto z Opla i Fiata" i że "z Alfy to już praktycznie tylko znaczki zostały". Normalnie jak przekupy na bazarze...

    Ja osobiście chciałbym widzieć w wersji GTA (nazwa zobowiązuje) prawdziwą sportową innowację na najwyższym poziomie (albo w miarę wysokim). Czyli zmodyfikowany i wypośrodkowany (wydaje mi się, że dość łatwo się domyślić, że inaczej być nie może) "prawdziwie Alfowski" silnik V6 i to jest MOJE osobiste zdanie. A wy możecie się zgadzać lub nie.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Dobra widzę, że nie zrozumiałeś ironii. Więc wypunktuje co mi się wydaje pomysłami delikatnie mówiąc, oderwanymi od rzeczywistości w Twojej wypowiedzi:

    -Klasyczna v6 alfy w MiTo.
    -Raz, że w dzisiejszych czasach praca nad ponad 30 letnią konstrukcją, którą wykończyły emisje.... gdzie wszystkie silniki fiata na najbliższe lata mają spełniać najbardziej rygorystyczne normy emisji...
    -dwa, która NIE JEST PRODUKOWANA od ponad 3 lat. Pewnie już formy odlewnicze poszły na złom. Tak a propos rozwoju technologicznego, o który postulujesz w swojej wypowiedzi, wychodzi dość sprzecznie.
    -po kiego grzyba do takiego małego auta montować 6 cylindrową kotwicę. Lekki 4 garowe turbo to najlepszy pomysł, i chwała im za to.

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał PietereQ
    Taa jeszcze może transaxle na porządnym torque - tubie, turbiny o zmiennej geometrii, skorupę z karbonu, magnezowe campagnolo, i wiatrak z tyłu do zwiększenia dociksu....

    Silnik to oczywiście T-jet to samo co jest montowane we wszystkich autach koncernu fiata.
    (Nie mogę czytać takich bzdetów więc muszę zareagować)

    No więc może wrócimy od razu do zaprzęgów konnych?!? Bo po co pchać technikę do przodu i wprowadzać nowoczesne rozwiązania do samochodów seryjnych?!? Bo co nam ABSy, ASRy i choćby hamulce tarczowe?!?
    Ale jaki ma to związek z dyskusją tu prowadzoną?!

    Cytat Napisał Hammer
    Ja tu piszę o UNOWOCZEŚNIANIU konstrukcji, czyniącej z MiTo bardziej atrakcyjny produkt.
    Wiesz jak zaawansowanym technicznie samochodem jest zwykła MiTo?

    Cytat Napisał Hammer
    Poza tym nie będę przytaczał tu poprzednich wypowiedzi z innych tematów, gdzie narzekacie, że Alfa MiTo ma "to i tamto z Opla i Fiata" i że "z Alfy to już praktycznie tylko znaczki zostały". Normalnie jak przekupy na bazarze...
    Lepsze przekupy, która przynajmniej wiedzą co mają na targu, niż klient który nie ma o niczym bladego nawet pojęcia.
    Cytat Napisał Hammer
    Ja osobiście chciałbym widzieć w wersji GTA (nazwa zobowiązuje) prawdziwą sportową innowację na najwyższym poziomie (albo w miarę wysokim). Czyli zmodyfikowany i wypośrodkowany (wydaje mi się, że dość łatwo się domyślić, że inaczej być nie może) "prawdziwie Alfowski" silnik
    Wypośrodkowany, to znaczy jaki? Taki z niezbyt agresywnym charakterem? Dużo mięcha z dołu i kręcący się tak do 6K? Wypośrodkowany w sensie konsumpcji paliwa i osiągów, emisji? Czyli taki nijaki? Czy może umieszczony centralnie? Bo to różnica w semantyce. Wersje GTA nigdy nie były jakimiś wydumkami z drzewa, tylko wzmocnionymi i przede wszystkim lżejszymi wersjami zwykłych modeli plus mody w zawieszeniu (ok de facto był tylko jedyny taki, ale jak widać wyznaczył standardy których nie można osiągnąć nawet po 40 latach)

    nic osobistego, jedynie odnośnie "bzdur"

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Dobra widzę, że nie zrozumiałeś ironii.
    ironia - «drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej» (Słownik języka polskiego, PWN)

    Próba złośliwości z twojej strony... rozumiem. Tłumaczę ci więc, że ironię trzeba jeszcze umiejętnie zastosować w swojej wypowiedzi, bo łatwo może obrócić się przeciw ironizującemu. Poza tym twoja wypowiedź nie spełnia definicji tego słowa jak sam widzisz.

    Cytat Napisał PietereQ
    -Klasyczna v6 alfy w MiTo.
    -Raz, że w dzisiejszych czasach praca nad ponad 30 letnią konstrukcją, którą wykończyły emisje.... gdzie wszystkie silniki fiata na najbliższe lata mają spełniać najbardziej rygorystyczne normy emisji...
    Po pierwsze: jako fan marki (chociaż od niedawna ale jednak) nie chciałbym, żeby w Alfie Romeo były montowane seryjne silniki Fiata. Skoro tobie to nie przeszkadza to twój problem.
    Po drugie: nie jestem przekonany, że ta "30 letnia konstrukcja" osiągnęła kres swojego rozwoju. Ale może wypowie się na ten temat inżynier znający ten motor.

    Cytat Napisał PietereQ
    -dwa, która NIE JEST PRODUKOWANA od ponad 3 lat. Pewnie już formy odlewnicze poszły na złom. Tak a propos rozwoju technologicznego, o który postulujesz w swojej wypowiedzi, wychodzi dość sprzecznie.
    Wiedz, że obecnie opanowano już technologię wtrysku niektórych stopów aluminium na standardowych wtryskarkach do POLIMERÓW!
    Ja piszę tutaj o rozwijaniu i stosowaniu naprawdę nowoczesnych rozwiązań technologicznych a ty chciałbyś się zatrzymać na grawitacyjnym odlewaniu żeliwa...
    Nie dziwię się, że nie rozumiesz o czym mówię, bo masz blade pojęcie o rozwoju technologicznym.

    Dam ci jeszcze jeden przykład, choć nie związany z branżą samochodową: w samolotach pasażerskich jeszcze kilka, kilkanaście lat temu stosowano co najwyżej 3% materiałów kompozytowych, obecnie np. Dreamliner składa się w większości z kompozytów.
    Mechanika ma swoje ograniczenia ale rozwój technologii nie ogranicza się tylko do rozwoju mechaniki działania czy wytwarzania jak widzisz.

    Cytat Napisał PietereQ
    -po kiego grzyba do takiego małego auta montować 6 cylindrową kotwicę. Lekki 4 garowe turbo to najlepszy pomysł, i chwała im za to.
    Oczywiście, że można! A gdzie napisałem, że nie można? Wyraziłem tylko swoje zdanie, że miło by było zobaczyć silnik Alfy Romeo w samochodzie Alfa Romeo.
    Skoro można zrobić lekką 4kę turbo, to czemu nie 6tkę?? (z turbo lub bez albo kompresor)

    Cytat Napisał PietereQ
    Ale jaki ma to związek z dyskusją tu prowadzoną?!
    Miała to być riposta do twojego poprzedniego postu.

    Cytat Napisał PietereQ
    Wiesz jak zaawansowanym technicznie samochodem jest zwykła MiTo?
    Wiem. To jest zaawansowana ewolucja znanej i sprawdzonej konstrukcji Fiata 126 :wink: (patrz: "ironia")

    Cytat Napisał PietereQ
    Lepsze przekupy, która przynajmniej wiedzą co mają na targu, niż klient który nie ma o niczym bladego nawet pojęcia.
    Bez komentarza...


    Cytat Napisał PietereQ
    Wypośrodkowany, to znaczy jaki?
    No tu się z tobą zgodzę, użyłem nieodpowiedniego (niefachowego słowa). Chodziło mi oczywiście o centralnie umieszczony silnik albo "przesunięty bardziej w kierunku środka ciężkości samochodu". Ale tego mógłby się domyśleć każdy śledzący ten wątek, ponieważ kolega fiergloo wspomniał o tym wcześniej.

    Ufff, to chyba na tyle. Nie chce się z tobą kłócić, nie znam cię, nie wiem dlaczego próbowałeś być złośliwy i szczerze mówiąc nic mnie to nie obchodzi. Wyraziłem swoje osobiste zdanie na forum (przecież do tego to forum służy) i na tym kończę bo mam ważniejsze rzeczy na głowie :wink:

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory