Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [Stelvio] Czujniki parkingowe

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,527

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wątek jest ewidentnie o czujnikach parkowania, choć te "volumetric" brzmi faktycznie trochę niepewnie.
    Może kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] czy inny fachowiec od MES coś wie o tym?

    [edit] nie żebym sugerował że Ty się nie znasz..., sorry po prostu nie wiem.
    Ale w innym wątku na tamtym forum znalazłem potwierdzenie, że raczej masz rację (i tym samym ASO także niestety). Chyba że coś się zmieniło w aktualnych sterownikach od czasu tamtych wypowiedzi.
    Nie widziałem w żadnym aucie a raczej komputerze zeby serwisant mógł grzebać w odległościach czujnika parkowania .Sprawdzać testować itp. Ale ja sie nie znam.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Z tego co właśnie zacząłem drążyć to widzę, że ten problem jest podnoszony przez użytkowników bardzo bardzo wielu marek samochodów.
    Cały VAG, Merc, Porsche, Honda, Nissan - chyba tylko o Citroenie/Peugeocie mi nie wpadło w oczy.
    Jakby to było coś skomplikowanego zrobić regulację detekcji czasu powrotu sygnału...

    Kolego, zabrzmiało w Twojej odpowiedzi jakbyś się poczuł z lekka urażony... Nic takiego nie było zamiarem, nowy tu jestem jak widzisz, nie wszystkich jeszcze rozpoznaję kto się na czym dobrze zna, a [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] się często "przewija" w kontekście MES'a i stąd o nim wspomniałem.
    pozdrowionka!!!

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Kolego, zabrzmiało w Twojej odpowiedzi jakbyś się poczuł z lekka urażony...
    Nie wydaje mi się, żeby kolega marekkoczta należał do łatwo obrażających się. Po prostu regulacja czułości czujników parkowania (jak czułość alarmu ma sens) to jest definitywnie bez sensu. Zawsze jest stały schemat, początek sygnału od .... cm, częstszy od .... cm, ciągły od przeważnie ok. 30-25 cm do przeszkody. Pomyśl jaki byłby burdel jakby w jednym aucie tego samego modelu piszczało tak, a w innym inaczej, to przecież bez sensu. Jedyna regulacja z jaką się spotkałem to regulacja wysokości (tonu) sygnału i głośności.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,274

    Domyślnie

    Nie chodzi mi i to żeby w każdym inaczej, nie wiem czy w moim jest tak samo jak u innych. Jakby tak było 30-25cm jak mówisz to bym pewnie nic nie mówił. A mi wyje ciągłym sygnałem ze znacznie większej odległości, nie mierzyłem ale na oko z 70cm. W efekcie jak wjeżdżam do garażu (z nie za szeroką brama a na dodatek muszę niestety wjeżdżać lekko pod kątem i wewnątrz wyrównywać) to mnie to ogłupia na całego z daleka. Jakby alarm był na te 25cm to by już było ok choć to też mi się wydaje przesadnie dużo jak na ciągły alarm. Podobnie w paru innych sytuacjach, to nie tylko ten garaż taki wredny :-).

    Sciągnę do siebie kolegę z innym Stelvio to porównam za parę dni.

    Mam porównanie do Toyoty gdzie to jedno akurat jest dużo lepiej zestrojone. Na szczęście zdecydowana większość w Alfie jest lepsza :-).

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Proponuję wyłączyć jeśli denerwują. I nie ma w tym nic złośliwego, sam tak w busie zrobiłem bo ciągly pisk doprowadzał mnie do szału i rozpraszal uwagę przy manewrowaniu. W stelvio jakoś mnie nie irytują, może dlatego że mało jeżdżę

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Sciągnę do siebie kolegę z innym Stelvio to porównam za parę dni.
    Myślę, że to dobry, pomysł. Wtedy zobaczysz czy jest tak samo, czy inaczej i czy masz coś nie ok czy jest ok, zanim napiszemy kolejne strony wątku.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  2. Wynajem w LP - uszkodzenie parkingowe
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2019, 20:08
  3. MIEJSCE PARKINGOWE WROCŁAW - pl. KROMERA
    Utworzone przez 145Q w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:26
  4. Parkingowe niespodzianki :/
    Utworzone przez loco145 w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory