Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 203

Temat: Program w Mr Motors

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał G-CS Zobacz post
    ...to prawda...ale "tutaj" wrzuca się softy "online"...ja by to był kolejny down l..jakieś aktualizacji kompa
    ...podstawową wadą EGR jest:
    ..ewentualna usterka (problemy..koszty wymiany)
    ..zasyfianie dolotu
    ..zwiększenie "bąka" przy starcie i zmianie biegów

    ...poza tym to tylko troszkę ekologii..która oczywiście jest awaryjna, upierdliwa i kosztowna, a na osiągi max nie ma wpływu (sprawna)

    ps.
    ..ja też jeżdżę bez EGR
    Bo ma byc tanio a nie dobrze a potem zal ze cos się spsuło...
    Dokładnie jest jak piszesz, na nowym motorze od razu bez EGRa oliwa nawet nie jest smołowata jak to w dieslu bywa...
    Zapomniał kolega jeszcze o jednym - brak egra to lepsza reakacja na gaz nawet bez zmian map...

    Pozdro

    p.s Z zaslepionym czy całkowicie wywalonym bo u mnie wisi sama wtyczka
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    ..dokładnie..pierwsza reakcja na "tlen" a nie spaliny jest lepsza..
    ..a EGR albo zaślepiony..albo podciśnienie odcięte (bmw) ..jak tam trzeba...

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Podczas rozmowy z Rogalottim,spytałem właśnie o wycinke Egr-u i ewentualne nastepstwa takiej operacji.On mi powiedział ,że jest to możliwe i nawet wskazane ,ale robione przez doświadczonego tunera bo inaczej może dojść do awarii.Możliwe ,że chodziło mu właśnie o podwyższenie temperatury w silniku,tak czy siak polecał taką modyfikację i ja również jestem zdecydowany na ten mod.Cinek kolego szkoda ,że nie mieszkam bliżej twoich rejonów ,na pewno bym podjechał do ciebie na program,a w pózniejszym okresie na mocniejsze modyfikacje.

    Tak BTW,rozmawiałem z pewnym panem ,który naprawdę ma mocną alfę i poradził mi ,bym podczas wymiany turbo zmienił na 2056 garetta chyba z modelu 159 2,4 (jeśli się mylę co do oznaczenia turbiny to proszę mnie poprawić,ale napewno chodziło o 2,4 159)i że jest to najlepszy kompromis między lagiem a dobrą"górą".Możecie mi panowie powiedzieć ,czy jest w tym racja?? Co prawda do takich modyfikacji jeszcze daleko (około myśle rok) ,ale cały czas zbieram informacje na temat tuningu JTD 16v.



    Dziękuję panowie za dyskusję.Myśle ,że przyda się to również innym użytkownikom.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Podczas rozmowy z Rogalottim,spytałem właśnie o wycinke Egr-u i ewentualne nastepstwa takiej operacji.On mi powiedział ,że jest to możliwe i nawet wskazane ,ale robione przez doświadczonego tunera bo inaczej może dojść do awarii.Możliwe ,że chodziło mu właśnie o podwyższenie temperatury w silniku,tak czy siak polecał taką modyfikację i ja również jestem zdecydowany na ten mod.Cinek kolego szkoda ,że nie mieszkam bliżej twoich rejonów ,na pewno bym podjechał do ciebie na program,a w pózniejszym okresie na mocniejsze modyfikacje.

    Tak BTW,rozmawiałem z pewnym panem ,który naprawdę ma mocną alfę i poradził mi ,bym podczas wymiany turbo zmienił na 2056 garetta chyba z modelu 159 2,4 (jeśli się mylę co do oznaczenia turbiny to proszę mnie poprawić,ale napewno chodziło o 2,4 159)i że jest to najlepszy kompromis między lagiem a dobrą"górą".Możecie mi panowie powiedzieć ,czy jest w tym racja?? Co prawda do takich modyfikacji jeszcze daleko (około myśle rok) ,ale cały czas zbieram informacje na temat tuningu JTD 16v.



    Dziękuję panowie za dyskusję.Myśle ,że przyda się to również innym użytkownikom.

    Pozdrawiam
    Mam nadzieję w przyszłym miesiącu (jak znajdę czas) pokaze wykres mojego auta na GT20 - póki co mam lajtowy soft na 1,25b i dotarcie sprzętu; w chwili obecnej przy 2krpm jest juz 1,1 bara

    W razie czego zapraszam.

    Pozdro
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    1,1 bara przy 2000 obr to i pewnie wyjdzie już ponad 300 Nm przy tych obrotach?? Więc jednak to prawda ,że na tej turbinie dolne partie obrotów mogą być porównywalne ,a nawet lepsze niż przy standardowej?? A powiedz ,jeśli możesz,czy montaż takiej gt2056 do 1,9 16v jest naprawde tak skompliwkoany i utrudniony?? Wiem ,że napewno trzeba dorabiać flanszę ,ale jak dalej sprawa sie ma?? Jeśli to kłopotliwe to może być na PW
    Jeśli uzbieram odpowiednią ilość $$$,co zajmie mi myśle około roku,to będe bardzo mocno rozważał właśnie ciebie za patrona projektu .

    Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wykres i wyniki tejże turbiny.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    1,1 bara przy 2000 obr to i pewnie wyjdzie już ponad 300 Nm przy tych obrotach?? Więc jednak to prawda ,że na tej turbinie dolne partie obrotów mogą być porównywalne ,a nawet lepsze niż przy standardowej?? A powiedz ,jeśli możesz,czy montaż takiej gt2056 do 1,9 16v jest naprawde tak skompliwkoany i utrudniony?? Wiem ,że napewno trzeba dorabiać flanszę ,ale jak dalej sprawa sie ma?? Jeśli to kłopotliwe to może być na PW
    Jeśli uzbieram odpowiednią ilość $$$,co zajmie mi myśle około roku,to będe bardzo mocno rozważał właśnie ciebie za patrona projektu .

    Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na wykres i wyniki tejże turbiny.

    Zobaczymy co będzie jak dotre wóz, doładowanie w chwili obecnej ustawiłem iście emeryckie podobnie jak i wszytko ad paliwa itd - koncentrowałem się głównie nad zrobieniem map zmiennej geo tak by turbo pracowało jak najlepiej. W przypadku mojego auta to bardzo duża przebudowa - samochód miał seryjnie stałą geo, soft i wszystko inne jest przerobione pod vnt. Motor to 8V a nie 16V w moim przypadku
    Ad montazu - nie jest to p&p ale wszystko da się zrobic (kolektor vs turbo, zasilanie olejowe, strona kompresora turbo, DP itd)

    Wykres auta będzie pewnie w sierpniu, jak skończe prace związane z instalacja hamowni i znajdę czas na skończenie swojego auta.

    Pozdraiwam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Czyli ,że miałeś 1,9 115 km tak? Bo te 120 to chyba już są na VNT chyba ,że się mylę.Faktycznie niezła rzeźba ,ale efekt może być już porażający jak na tę pojemność i jeden wałek ( przy okazji zostajesz przy serii ,czy również zmieniasz na coś bardziej trzymającego moment ?).Możesz powiedzieć ,czy zastosowałeś coś mocniejszego w sprawie rozrządu,czy zostaje seria?

    Jeśli mogę spytać,gdzie dostałeś turbo i mniej więcej w jakim koszcie?? Może być na PW.

    PS.Przepraszam za dociekliwość ,ale szalenie interesuje mnie temat tuningu JTD,a i sam mam konkretne plany.

    Pozdrawiam serdecznie.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Czyli ,że miałeś 1,9 115 km tak? Bo te 120 to chyba już są na VNT chyba ,że się mylę.Faktycznie niezła rzeźba ,ale efekt może być już porażający jak na tę pojemność i jeden wałek ( przy okazji zostajesz przy serii ,czy również zmieniasz na coś bardziej trzymającego moment ?).Możesz powiedzieć ,czy zastosowałeś coś mocniejszego w sprawie rozrządu,czy zostaje seria?

    Jeśli mogę spytać,gdzie dostałeś turbo i mniej więcej w jakim koszcie?? Może być na PW.

    PS.Przepraszam za dociekliwość ,ale szalenie interesuje mnie temat tuningu JTD,a i sam mam konkretne plany.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Auto w serii było JTD80 konnym bez zmiennej geometrii. 115, 120 to auta z VNT, w przypadku alf/stilo 100konne miały motor ze stałą geometrią.
    Ad samego motoru itd - wszystko będzie opisane jak przyjdzie na to czas , rozrząd jest mocniejszy.
    Turbo jest fabrycznie nowe (oryginał fiata) jak i kazda częśc użyta w aucie - zakupione w moim źródle. Sprężarkę da się załatwic za <3000pln.

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Tym większe uznanie(!!),dzięki za sprostowanie.W takim razie czekam z niecierpliwością na ten ewenement JTD i trzymam kciuki za 200km(lub coś powyżej) ,bo pewnie w taką moc celujesz.

    Dzięki za informację o turbo,mam nadzieję ,że w przyszłości będzie można się zgłosić do ciebie odnośnie załatwienia takiego turbo w takiej lub zbliżonej cenie.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    sorry za OT cinek jeżeli dobrze rozumie montujesz u siebie hamownie? korzystasz też z tej na Tarnogórskiej?
    wracam teraz z wakacji i chciałbym sie do ciebie wybrać

    POzdrawiam KULI

Podobne wątki

  1. Grupowy chiptuning MR Motors - Rogalotti - 1000zł
    Utworzone przez CrocodileReggae w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 16:31
  2. egr a program :)
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 10:34
  3. Brc program
    Utworzone przez Roalek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 22:19
  4. [159] Koniec z silnikami od General Motors, nadchodzi Turbo Era
    Utworzone przez Tuti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory