Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: [147] Woda wylewa się z progu

  1. #21
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dziś w akcie załamki wykonałem następujący test: zaparkowałem na płaskim terenie, wziąłem wiadro z wodą i zacząłem lać po aucie, najpierw test szyberdachu 1 wiadro wylane na szyber i w środku sucho, drugim oblałem dokładnie drzwi pasażera i ponownie nic ani kropla wody nie pociekła, na trzeci ogień poszło podszybie i cóż po chwili woda pojawiła się w miejscu oznaczonym nr 1 i zaraz potem 2.


    na pewno woda nie dostaje się przez filtr ba nad nim zamontowana jest oryginalna rynienka odprowadzająca wodę na boki, dodatkowo nie wiem co to za "blaszka" w kółku zaznaczonym 1 wygląda mi to na odprowadzenie wody na zewnątrz ale nie ma przejścia pod spód auta. Jakieś sugestie?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140503_003.jpg
Wyświetleń:	779
Rozmiar:	133.0 KB
ID:	130155  

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    To juz cos poszukiwania zakrojone do podszybia i odplywu wody z niego ktory znajduje sie w komorze silnika za gniazdem amortyzatora pod gumowa wkladka z tamtad wylatuje w nadkolu

    przeczytales to co zamiescilem wczesniej?

  3. #23
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    No i chyba znalazłem. Pod plastikowym podszybiem jest łączenie blach i oryginalne uszczelnienie wygląda na pęknięte. Wlałem tam ok. wiaderka wody i wypłynęła w kabinie.

    Jak tylko otworzą Castoramę to kupię jakąś masę uszczelniającą i zobaczymy. Trzymajcie kciuki
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140504_001.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	130214  
    Ostatnio edytowane przez antenka24 ; 04-05-2014 o 07:09

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    niestety nie pomogło, ale... zdjąłem nadkole i okazało się że woda dostaje się do progu na 75% przez ten owalny otwór u mnie brakowało korka w ogóle więc na szybko zakleiłem silikonem i kawałkiem foli budowlanej, dziś okazało się że korek puszcza a za nim jest woda, jak wlałem trochę wody przez ten otwór wyszła w kabinie dokładnie tam gdzie za każdym razem. Całość dokładnie osuszyłem, odtłuściłem i wykonałem korek ciut bardziej profesjonalnie, jak teraz puści pozostaje dokupić gdzieś takowy korek lub dorobić z kawałka blachy+wkręty+silikon. Mam nadzieję że to co zrobiłem wytrzyma.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Kup fabryczny w ASO, przeciez to bedzie kilka zl.

    Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #26
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Powiem tak... właśnie się poddałem, korek wykonany wczoraj trzyma idealnie, a ta cholerna woda wciąż leci i leci do cholernego wnętrza, mam do w nosie przy najbliższej chwili wolnego wykonam przy użyciu wiertarki dodatkowy odpływ bo nie widzę szans znalezienia przyczyny przecieku. Kolejna opcja jest taka że autem będę jeździł jak nie będzie padać.

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Gdyby to była moja Alfa i miałbym takie problemy, zdjąłbym błotnik po stronie po której leci woda. Może coś wtedy bym wymyślił, podpatrzył którędy spływa.

  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    może i masz rację, próbuję właśnie znaleźć zdjęcie alfy bez błotnika i podpatrzeć gdzie może zaciekać, a przy demontażu błotnika dużo roboty?

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Nie wiem, nie zdejmowałem Z tego co zauważyłem to ze 3-4 śruby w komorze silnika tuż przy rancie klapy i jedna od spodu w progu. Chyba torxy. Jak masz zdjęte nadkole to polukaj czy tam nie ma śrub.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    widze ze slabo czytasz i nerwy masz slabe wez zdejmij kolo i opusc samochod do poziomu tak jakby stal na kole otworz maske i w miejsce gdzie jest odplyw wlewaj powoli wode nie wiadrem wystarczy kubkiem i obserwuj jak splywa w nadkolu powinna splywac przed amortyzatorem tam gdzie konczy sie nadkole jest takie wywiniecie z blachy w formie rynienki teraz zdejmij nadkole i sprawdz czy na na calej dlugosci tego jest fabryczne uszczelnienie przyda ci sie latarka bo widocznosc ograniczona w moim przypadku brakowalo go na odcinku 1 cm i woda wplywajac wyplywala w punktach jakie oznaczyles na swoim zdjeciu po str kierowcy do naprawy tego uzylem pasty gumy do polaczen blacharskich takich jak w fabryce problem wyeliminowamy

Podobne wątki

  1. Woda ? Woda ! Woda ! 156 mokro pod dywanikiem kierowcy
    Utworzone przez Walsh 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 15:42
  2. Woda na progu i w srodku
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 18:47
  3. [156] Rdza na progu
    Utworzone przez TNOS w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2008, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory