Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Temat: Kalibracja radaru - wykasowanie błędu.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Zrób kalibrację radaru i problem zniknie, mialem też ten błąd co Ty, wyszło że jakieś tolerancje pomiarowe wyszły po za zakres i wywalił błąd, 45min i ustawione.
    U mnie lewa strona była niższa niż prawa (po zmianie na eibach) stąd wywalił problem. Na teście radaru między innymi mierzy wysokości na każdym kole i kalibruje pochylenie odczytu z radaru.
    Stelvio I gen. USA

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Zrób kalibrację radaru i problem zniknie, mialem też ten błąd co Ty, wyszło że jakieś tolerancje pomiarowe wyszły po za zakres i wywalił błąd, 45min i ustawione.
    U mnie lewa strona była niższa niż prawa (po zmianie na eibach) stąd wywalił problem. Na teście radaru między innymi mierzy wysokości na każdym kole i kalibruje pochylenie odczytu z radaru.
    Czyli jest nadzieja, że to nie jakiś głębszy problem z elektroniką.
    Nadal mnie to zastanawia skąd potrzeba tak dokładnej kalibracji radaru skoro on nie ma automatycznego poziomowania jak np światła a jego kąt zmienia się nie mniej w zależności od obciążenia niż xenony ? Kalibrację sobie zrobię jeżeli nie dojdę z tym do ładu.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    może masz bardzo przekręcony a do tego jakieś poprawki w elektronice inne wgrane? natomiast jak nie masz błędu kalibracji to zaś trochę świadzczy że może jednak nie jest rzecz w kalibracji. Ja jutro kalibruję ten retrofitowany MY20 radar - jestem umówiony rano w warsztacie Boscha.

    Wykrycie kolizji świadczy o tym że system zidentyfikował przeszkodę, czy to była prawdziwa (za szybko zbliżałeś się do auta), czy fałszywa bo źle ustawiony to już inna sprawa. Wykrycie kolizji w dynamicznej jeździe po mieście jest akurat czymś normalnym (też zależy jak czułość ustawisz w menu), ma być ostrzeżenie a ewentualnie potem hamowanie lub wspomożenie twojego hamowania (traktowane jako potwierdzenie że trzeba hamować a Ty jeszce niekoniecznie wystarczająco mocno nacisnąłeś i robi awaryjne hamowanie mocne). Tak to ma działać, tylko musi być wszystko skalibrowane i sprawne, inaczej nie chcesz chyba neispodziewanego hamowania od wykrycia np jakiejś drobnej przeszkody/nierówności terenu żeby ktoś na prostej drodze wjechał Ci w tył?

    pytałem tez o błędy czy to błędy aktywne czy historyczne, albo inaczej czy się kasują. tego typu błędy w wielu modułach każda alfa ma po paru odpaleniach - niewazne jaki aku czy który model - każda, więc jeśli nie są stałe/aktywne, to olewka (jak wejdziesz w moduł to czy są na niebiesko czy czerwono intermittent/present (ja korzystam z angielskiego w MES, tak wolę, w polskiej pewnie sporadyczny/obecny). jesli sporadyczne to olewka właśnie.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Muszę to sprawdzić co teraz jest w mes, pewnie dopiero w niedzielę, pisząc o kolizji i komunikacie z radaru mowa o komunikacie na wyświetlaczu o kolizji, teraz go zdaje się już nie ma (kolizja - rzeczywista w usa), a podczas jazdy pokazało się na wyświetlaczu ostrzeżenie o wykryciu przeszkody stąd wniosek, że radar fizycznie działa. Coś jednak jest nie tak co sprawia, ze nie działa aktywny tempomat. Pewne jest to, że radar jest mocno pochylony w dół, jedna śruba jest nieoryginalna bo z oryginalnej urwane było to: https://allegro.pl/oferta/3-szt-zaci...ru-13645946318 a kupiłem sobie to nie wiadomo gdzie i dotrze za 2 tyg

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    U mnie nagle nie wiedzieć dlaczego wyskoczył ten błąd private can , jakieś 2 tygodnie po zmianie na eibach, kombinowałem, szukałem, przekodowywałem nic nie dawało, pojechałem na ustawienie do Słupcy k/Wrześni, tam się gość zaśmiał i powiedział że w Alfach/Jeepach to normalne, potrafi nagle wyskoczyć bez żadnych zmian osprzętu, softu czy wypadku, od tak. On kasuje błędy, robi kalibracje systemu, znów kasuje błędy i finito.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230720_124329.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	93.7 KB
ID:	288536
    Stelvio I gen. USA

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    pisałem Wam że każda alfa łapie sporadyczne błędy komunikacji itp po kilku odpaleniach.
    przykładowe auto klienta:

    Other / DASM (Driver Assistant System Module)
    Driver assistant system module (DASM) radar Bosch
    ISO Code: 00 39 50 15 15
    VIN code: ZAREAFDN4K76blabla
    Hardware number: MRR1evo14F - Ver: 00
    Software number: 52115869 - Ver: 1001
    Errors found:
    C141C-86 - Private CAN between HALF and DASM - Signal/message invalid

    na szybko z logów z tego roku parę aut, każde przyjeżdża z tym błędem. Takich jest więcej w innych modułach, chyba HALF, AMP, ETM itp. ważne że są "niebieskie" sporadyczne i się kasują, a i jak są to nic nie wyśweitlają i nie mają wpływu na działanie. Ja podejerzewam, że one łapią się przy rozruchu - zakłucona transmisja przez glitche na zasilaniu, lub przerwana priorytetową obsługą, albo to po prostu power up niektórych - pamietajcie że większość modułów CAN jest na stałym zasilaniu i się tylko usypia, ale niektóre (choćby radar), jest po stacyjce - może nie zdąży się obudzić i odpowiedzieć na czas pierwszych zapytań a to propaguje błędy z innymi modułami z którymi gada.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-11-2023 o 08:42

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    No i kupa z kalibracją mojego radaru MY20 w serwisie Boscha na ich super hiper drogiej maszynie od Boscha - ponoć walczyli długo ale im nie przechodziła procedura cokolwiek to znaczy. Gość z biura nie wie, rozmawiać na hali z diagnostą nie dał możliwości (bo kupa roboty i presja), proponowałem że przyjadę z AlfaOBD i Autelem i z tego zrobimy to nie ma takiej możliwości bo stanowisko zajęte, a na inny dzień nie byli zainteresowani. No nic, chwilowo spróbuję wstępnie ustawić sam, w garażu zrobię sobie stanowisko i polecę wg procedury. Dzis zatem na zakupy - poziomnica laserowa, dokładne obmierzenie wszystkiego, lustro muszę wykonać z możliwościa precyzyjnego pochylania i zobaczymy czy się uda.

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,522

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No i kupa z kalibracją mojego radaru MY20 w serwisie Boscha na ich super hiper drogiej maszynie od Boscha - ponoć walczyli długo ale im nie przechodziła procedura cokolwiek to znaczy. Gość z biura nie wie, rozmawiać na hali z diagnostą nie dał możliwości (bo kupa roboty i presja), proponowałem że przyjadę z AlfaOBD i Autelem i z tego zrobimy to nie ma takiej możliwości bo stanowisko zajęte, a na inny dzień nie byli zainteresowani. No nic, chwilowo spróbuję wstępnie ustawić sam, w garażu zrobię sobie stanowisko i polecę wg procedury. Dzis zatem na zakupy - poziomnica laserowa, dokładne obmierzenie wszystkiego, lustro muszę wykonać z możliwościa precyzyjnego pochylania i zobaczymy czy się uda.
    Probowalem sam kalibrowac bo to fajna kasa ale nie mam cierpliwsci.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Gadalem z Patrykiem i mówi spoko, robi jak potrzebuje. Wiem o co chodzi, reflektor z prezyzyjnymi pochylami zrobie jutro i podstawę, sadze ze nic vardziej skomplikowanego niz kalibracja half ktora musialem sam zrobic bo warsztaty czasu nie mialyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2062.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	118.9 KB
ID:	288539

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ja sobie skalibrowałem bez żadnego stanowiska. Po pracy sprawdzałem MESem odchylenie i śrubokrętem robiłem korektę, Po kilku dniach/próbach było idealnie.

Podobne wątki

  1. Wymiana radaru za używany
    Utworzone przez MikeCZ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-03-2024, 09:01
  2. [GTV Spider] Wykasowanie błędu poduszek powietrznych
    Utworzone przez Bladyy w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 19:51
  3. Wykasowanie EGR stilo 1,9 jtd 140km EDC16
    Utworzone przez kodran w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:59
  4. Podpięcie pod komputer Warszawa, wykasowanie błędu poduszk AR166:)
    Utworzone przez dzida84 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory