Strona 3 z 41 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 406

Temat: 147 TS 2.0. Selespeed problem z silnikiem

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Jeśli to nie tajemnica, ile zapłaciłaś za samochód. Myślę ze nie ma się co zniechęcać. Alfy takie są że jak ktoś nie dbał to na początku trzeba zainwestować ale później to się przekłada na bezawaryjną jazdę. Ja miałem to samo, kupiłem 7demke za 8500 z 2001. Na dzień dobry wrzuciłem prawie 2tyś w rozrząd, później doszła uszczelka pod głowicą 1500 zł, później amortyzatory 600 z groszami za sam tył + jakaś pierdoła typu urwana klamka albo elementy eksploatacyjne łączniki stabilizatora przód tył ale to pomijam. Wszystko zrobiłem i już jeżdzę 9ty miesiąc bez awarii a auto mam niecały rok.


    Kup uszczelkę sama, zapłacisz 70 a nie 170 zł, przeguby to samo. i już oszczędzisz stówkę. Najważniejsze żeby nie dawać się robić w konia z mechanikami.

    Jedz do mechanika i sprawdz kompresje na cylindrach bo możliwe że auto jest zajeżdżone, jeśli będzie ok warto robić. A jak ze spalaniem oleju ? Patrzysz coś na bagnet z olejem ? Bo te silniki lubią go wypić więc raz na tydzień trzeba zaglądać

    ~ taka była piękna ! :C




  2. #22
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Autko kosztowalo 9000 tys. Facet gdy zrobilam przeglad jak wyszlo ze do zrobienia są amortyzatory, stabilizator na tyl i caly rozrząd zjechał do 8000 tys. Za naprawę tych części zapłaciłam 1800 zl dodatkowo wymieniłam ,olej i filtry. Kolega Diablo wymienił wężyki od płynu chłodniczego i pogrzebał w,kabelkach od skrzyni bo wsteczny nie wchodził -dziala. Teraz znowu,kolejne 800 zl na te pierdoly
    I końca nie widać. Zauwazylam ze jak odpale to trochę go szarpie jakby sie,dusił
    Ostatnio edytowane przez Goniaa ; 10-09-2014 o 20:12

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    odnośnie ?

    ~ taka była piękna ! :C




  4. #24
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    Odnośnie tego PCM

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Naprawić i cieszyć się jazdą. Uwierz mi, ludzie nie takie rzeczy przechodzili.
    Ja kupiłem 147 za 9800, po 2 dniach padło upg więc remontowałem prawie cały silnik, poszło 3tys. Okazało się że silnik został źle złożony więc auto zaś poszło do mechanika, tym razem do speca od alf. Tam zostawiłem kolejny tysiąc. Potem kupiłem 2 zimówki no to 500zł. Potem panewki w silniku wymieniłem, tyle dobrze że wał był ok, a wymiana była profilaktyczna więc poszło kolejne 500zł.
    Po 5 miesiącach auto sprzedałem za 7tys bo siedziało ponad miesiąc i nie chciało się sprzedać.

    Sama sobie podlicz ile wyszedłem stratny na tamtej alfie. Teraz kupiłem polifta, i jak narazie oprócz rozrządu, oleju itp który jest rzeczą eksploatacyjną, mam jeszcze tylko górne wahacze do roboty i nic więcej jak narazie.

    Remontuj, remontuj. Będziesz wiedziała co masz, a tak to sprzedasz, kupisz kolejne auto które się okaże że jest trupem i zaś będziesz narzekała. A przecież bellą możesz cały czas jeździć, nie jest przecież uszkodzona tak że nie da się nią jeździć. Porób to co najważniejsze a reszta w między czasie.

    Edit: Odnośnie tego PCM, skasuj błąd, pojeździj i zobacz czy dalej wyskakuje. Przeczytaj to co dodałem wcześniej, być możesz masz tak jak bubu opisał, chwilowo nie dochodziło napięcie do PCM i zapisał to jako błąd, dlatego teaz na kompuetrze on wyskoczył. Gdyby sterownik miałaś uszkodzony to byś auta nie odpaliła.
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 10-09-2014 o 20:16

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    No teraz to,juz musze naprawiać chyba dużo nie zostalo aaa jeszcze pewnie opony na zimę. A co do,oleju to sprawdzam codziennie. Obawiam sie jeszcze skrzyni. Moze ja nie potrafię nią jezdzic bo przy jedynce szarpie ale,nie zawsze. Nie wiem,od czego to zależy. Co do tej lambdy to o co konkretnie mam jutro zapytac?

    Mechanik wykasował błędy. Zobaczymy co wyjdzie jutro

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    A ja będę się upierał żeby sprawdzić kompresje na cylindrach, jakiś kolega pisał wrześniej że auto zarzygane płynami a to dobrze nie wróży. Sprawdz ciśnienie i jak będzie ok to naprawiaj bo zawsze warto. I nie odpowiedziałaś na pytanie odnośnie oleju. Ubywa ? Sprawdzasz ?

    ~ taka była piękna ! :C




  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar Goniaa
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    192

    Domyślnie

    On cieknie, ale jak,sprawdzam to,norma jest

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Lenix, zawsze jest taka możliwość że może się tak lać z uszczelki dekla zaworów że cały silnik może być zarzygany. Tak jest niestety w silnikach daewoo 1.5. Tam notorycznie cieknie z uszczelki dekla zaworów przez co cały silnik jest zawsze zarzygany. Ale komprechę warto sprawdzić, niech ci przy okazji sprawdzi ciśnienie oleju i będziesz wiedziała w jakiej kondycji jest silnik. I proszę cię, wszystkie błędy, wartości ciśnienie i komprechy pisz nam na forum bo wtedy łatwiej jest cokolwiek doradzić

    A co do skrzyni to jedź do jakiegoś ogarniętego zakładu i niech ci na nią popatrzą (np jedź tam gdzie ci poleciłem).

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goniaa Zobacz post
    Co do tej lambdy to o co konkretnie mam jutro zapytac?


    Która to lambda bo są 3, w sumie różnią się chyba tylko długością przewodu ale tak czy siak.

    ~ taka była piękna ! :C




Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 21:12
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 17:32
  4. problem z silnikiem 156 2.0 JTS
    Utworzone przez doman001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 12:32
  5. 156 selespeed problem, znika olej w selespeed
    Utworzone przez xmikix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory