Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 232

Temat: Chcę kupić ale się boję

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Witam.



    Jeżdżę Fordem Fokusem I 16 16V rocznik 2001. Mój jest super. Bardzo mile mnie zaskoczył bezawaryjnością.


    Pytanie czy warto zamienić?
    pokrótce silnik lepszy w alfie (mam taki w 156) , zawieszenie foka ma lepsze , jak kupisz alfę to przyzwyczaj się , że zawieszenie to element eksploatacyjny ;

    aha , foka chyba lepiej lata po zakrętach , moim zdaniem
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Samochód będzie używany w 80% w mieście przez kobietę. No i w weekend na trasie przeze mnie ( chyba?).
    To dokładnie tak jak w moim przypadku-mamy w domu jeszcze większe auto terenowe a Alfa(u mnie w wersji 3d) jeżdżę tylko ja-głównie miasto,praca,zakupy czasami weekendowe wyjazdy i uważam że sprawdza się rewelacyjnie. Mam własnie taką wersję o jakiej piszesz 150 16v po FL i wcale nie pali mi tak dużo-na trasie 5,5-6 a w mieście 8-9.Srednio biorąc pod uwagę że robie 3/4 miasto + 1/4 trasa wychodzi mi 8.6-8.9 Chociaż myślę że tak jak już tu wcześniej pisali inni 13 tyś to trochę mało za model po lifcie. Ja za 2007(dobrze wyposażoną) zapłaciłam ponad 20 tyś-była sprowadzona z Francji(oczywiście trzeba zawsze w takim przypadku doliczyć wszystkie koszta rejestracji).
    No i oczywiście jeszcze kwestia estetyki-według mnie 147 to model wymarzony dla kobiety-ja zakochałam się w swojej Alfie i podoba mi się w niej wszystko-sylwetka,wnętrze.I mimo że właśnie 2 dni temu przytrafiła mi się pierwsza awaria to zdania nie zmienię -w końcu każde auto się czasami psuje-nie tylko Alfy.

  3. #23
    Now
    Gość

    Domyślnie

    No cóż. Kwestia pieniędzy? Można jeszcze pozbierać i jakiś czas jeździć Fordem.
    Chcę poznać opinię użytkowników a nie doradzaczy, których jak pytam czy jeździli to nie ale słyszeli.
    Mechanicy bo chodziłem po warsztatach mówią , żeby nie kupować. Tak stałem się właścicielem Forda. Szukałem ALFY ale nie znalazłem żadnej w stanie , który mógłby mnie przyciągnąć. Były strasznie zmęczone samochody a handlarz wciskał mi kit.

    Trochę się wystraszyłem ale niestety fascynacja wraca.

    Dlatego zdecydowałem sie porozmawiać z ludźmi , którzy używają to cudo na co dzień.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Mechanicy bo chodziłem po warsztatach mówią , żeby nie kupować.
    I tu też należy zwrócić uwagę bo mechanicy często przykładają rękę do awaryjności tych aut. Odradzają w kwestii zakupu a jak coś przy naprawie uszkodzą to mówią, że Alfy są awaryjne i było kupić inny samochód. Jeśli masz gdzieś w miarę blisko warsztat zajmujący się autami włoskimi to jest to duży plus.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    To dziwne...
    Mój mechanik powiedział tak: "nie ważne co kupisz, i tak będziesz musiał do mnie przyjeżdżać Nie ma samochodów, których się nie naprawia... a patrząc na to, co stoi na parkingach u mechaników, to jest cały przegląd samochodów - wszystkie firmy".
    Powiedział jeszcze, żeby na ceny części popatrzyć - wiadomo, samochód popularny będzie tańszy w eksploatacji, a nietypowy... to wiadomo, że za głupią część trzeba będzie więcej zapłacić.
    Na szczęście alf coraz więcej (szczególnie 147).

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kkameleon
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 16V JTD 150 KM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Now Zobacz post
    Mechanicy bo chodziłem po warsztatach mówią , żeby nie kupować.
    to troche dziwne...bo tak na zdrowy rozum to chyba każdy mechanik powinien się cieszyć jak kupisz awaryjne auto no bo przecież awaria=naprawa=zarobek dla mechanika więc skoro odradzają to znaczy że Alfy są bezawaryjne i boją się że nie będą mieli z Ciebie jako ewentualnego klienta pożytku

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Jest trochę inaczej. Narobili się golfów, nauczyli się, jak tam się robi to, czy to... a później klną, że "makaron musiał zrobić inaczej"... tylko moment... kto inaczej tak na prawdę?
    To, że do samochodów po 2000r. trzeba podchodzić z komputerem, też im nie pasuje,,, bo lepiej robić to, co się człek nauczył dawniej.
    Też lubię te teksty... że w tych samochodach najbardziej wadliwa jest elektronika...
    Wiadomo, zawsze trzeba znaleźć kozła ofiarnego. A że się nie potrafi odczytać co oznaczają poszczególne błędy, i przede wszystkim - dlaczego akurat takie wyskoczyły... to już inna sprawa.

  8. #28
    Now
    Gość

    Domyślnie

    No tak. Mechanik mechanikowi nie równy. Wy macie większe doświadczenie. Ja niestety opieram sie na opiniach innych.
    Dlatego tu jestem.
    Alfa to piękny samochód.
    Chcę wyrobić sobie zdanie.
    Narazie to:

    1. delikatny
    2. dla dbajacych
    3. chyba drogi w utrzymaniu
    4. bardzo różnorodne opinie
    5. piękny

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Afla Romeo 147 1.6TS 105 Progression '2007
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    . Siewen mówisz że focus jest gorszym autem od 147,a powiedz ile km przejechałeś fordem dla porównania żeby takie tezy przedstawiać? Twierdzisz że 147 po lifcie jest być może lepiej wykonana ,ja śmiem wątpić po doświadczeniach ze 166 po lifice która to nie umywa się do starszych wersji 166.

    Nie napisałem w swoim poście, że Focus jest gorszym samochodem. Napisałem, że to "inna bajka", bo inna. Do Alfy wsiądziesz, przejedziesz się i się zakochasz (co zresztą wystąpiło u Now'a ) W Focusie raczej ciężko się zakochać od pierwszej jazdy - równie dobrze można by żywić płomienne uczucie do odkurzacza ... Focusem jeździłem 2 lata od 2005 roku i dobrze wspominam to auto, ale chyba nie ma co porównywać do 147, bo to są samochody zbyt od siebie różne. Chyba przyznasz mi rację. Focus jest większy, pakowniejszy, praktyczniejszy na co dzień i nudny jak flaki z olejem. Nieźle się prowadzi to jasne. Alfa to samochód głównie dla "fun'u" i środek transportu dla 2 osób z małym bagażem (przynajmniej dla mnie), a nie samochód dla małej rodziny na dorobku. Poza tym Focus z 2001 roku (taki jak ma Now) z pewnością już nie jest pierwszej świeżości i wątpię by można było mówić o jakiejś mega przyjemności z jazdy. W pracy mam "ogólnodostępnego" C-maxa z 2007 roku i gdy do niego wsiadam, to mam wrażenie po jeździe 147, jakbym przesiadł się z klubowego, skórzanego fotela na taboret za stołem pokrytym ceratą. A raczej młodszy c-max powinien mieć lepszą jakość od 12 letniego Focusa. Gdyby Now chciał się przesiąść z Focusa z 2012 roku do 147, to wtedy można by dyskutować.
    Według tego co mi wiadomo, 147 po FL miała poprawione materiały i montaż środka. Przynajmniej tak pisano w materiałach prasowych na ten temat jak się poliftowa pokazała. Nie jechałem, ale siedziałem w 147 przedliftowej (2000) i jakość wykonania jest niższa. Inna sprawa, że egzemplarze z pierwszych lat produkcji mogą sprawiać wrażenie gorzej zmontowanych, bo przez lata, bardzo prawdopodobne, że właściciele to i owo wymontowywali (jakieś kratki nawiewów, tunele, schowki itp. ) i montowali z powrotem z różnym skutkiem.
    Poza tym samochód mający 10 lat ma prawo się zużyć. Moja 147 ma 5 lat i może dlatego wszystko jeszcze wygląda porządnie - okaże się za 5 lat co będzie dalej Ale pisanie, że 147 ma kiepską jakoś montażu i marne materiały, to gruba przesada.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    147 jtd 16v
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ja również może się wypowiem bo takowy samochód posiadam a myślę że każda opinia jest cenna Posiadam wersję z roku 2004 tuż przed liftingiem z silnikiem 1.9 jtd 115 konny. Silnik jtd jest mało awaryjny, może nie tak oszczędny jak znane tdi itp jeśli chodzi o spalanie ale spalanie rzędu 6-7 litrów w cyklu mieszanym to niezły wynik. Jeździłem tylko wersją 8v i dla mnie jest wystarczająco dynamiczny;d Zawieszenie jest dość delikatne, słychać różne stuki mniejsze większe ale za to prowadzenie jest wzorowe, sama przyjemność. Wspomnieć też trzeba o stylistyce która nie jest nudna. Podsumując, o każdy samochód trzeba dbać, o Alfę trochę bardziej moim zdaniem. Nie można oszczędzać. A co do mechaników i "speców", dziś byłem na stacji diagnostycznej zrobić badanie techniczne. Oczywiście nie obyło się bez pytań, czy się psuje, czy był to świadomy wybór itp. Diagnosta chyba się zdziwił jak na szarpakach nie wyszło zupełnie nic A samochód mam od roku, przejechane 10k km i nie wymieniałem nic oprócz filtrów, oleju i rozrządu po zakupie. Jedna rada, szukać i kupić zadbany egzemplarz, a napewno będzie służył Nie jest to samochód idealny ale wolę jeździć czymś co sprawia mi przyjemność nawet wtedy kiedy jade 5km po bułki

Podobne wątki

  1. [Brera] Chcę kupić Brera 3,2
    Utworzone przez DareKról w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 21:00
  2. [GTV Spider] chcę kupić spider
    Utworzone przez kodex222 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 09:37
  3. Chcę kupić 147
    Utworzone przez Dejf w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 18:28
  4. [Brera] chcę kupić!!!
    Utworzone przez delejal'holik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 09:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory