Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Gta

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ok. widzę, że zaczęła się bitewka na słówka. Ironia trafinie zastosowana, ale jak sam mówisz jesteś nowy w temacie alfy, wiec nie masz pojęcia, że kilka z wymienionych gadżetów w pierwszej mojej wypowiedzi to stare typowo alfowe patenty. Dobra ale ja się tu nie znam.
    Ironia - uszczypliwa miała skłonić do refleksji, mówimy tu o mito a nie jakimś hiper duper aucie, czy "alfie moich marzeń".

    Cytat Napisał Hammer
    Poza tym nie będę przytaczał tu poprzednich wypowiedzi z innych tematów, gdzie narzekacie, że Alfa MiTo ma "to i tamto z Opla i Fiata" i że "z Alfy to już praktycznie tylko znaczki zostały". Normalnie jak przekupy na bazarze...

    Po pierwsze: jako fan marki (chociaż od niedawna ale jednak) nie chciałbym, żeby w Alfie Romeo były montowane seryjne silniki Fiata. Skoro tobie to nie przeszkadza to twój problem.
    Wyczuwam konflikt?
    ...

    W jakim koncernie jest alfa? Jakie są realia rynkowe? No tak, ja nic nie wiem, ale na pewno za rok alfa będzie w 100% niezależną firmą z pełną gamą innowacyjnych silników...

    Cytat Napisał Hammer
    Po drugie: nie jestem przekonany, że ta "30 letnia konstrukcja" osiągnęła kres swojego rozwoju. Ale może wypowie się na ten temat inżynier znający ten motor.
    Sorry nawet nie wiem jak z "takim" argumentem dysktować... :roll: Z chęcią się wypowie jakiś technolog i powie: TO BYŁ GENIALNY SILNIK, ALE ŚWIAT POSZEDŁ DO PRZODU. A pan księgowy powie, że taniej będzie opracować nową konstrukcję od zera, niż bawić się z busso 6c. Keep on dreamin'


    Cytat Napisał Hammer
    Wiedz, że obecnie opanowano już technologię wtrysku niektórych stopów aluminium na standardowych wtryskarkach do POLIMERÓW!
    Ja piszę tutaj o rozwijaniu i stosowaniu naprawdę nowoczesnych rozwiązań technologicznych a ty chciałbyś się zatrzymać na grawitacyjnym odlewaniu żeliwa...
    No fajnie. A wiesz, że V6 właśnie było odlewane w formach? Nie no przecież musiałeś wiedzieć :mrgreen: Te głąby w ferrari też odlewają nowe bloki i głowice v12 w formach. Kurde epoka kamienia łupanego, daj im cynka na pewno się ucieszą, że ktoś jest mądrzejszy od nich.

    Cytat Napisał Hammer

    Nie dziwię się, że nie rozumiesz o czym mówię, bo masz blade pojęcie o rozwoju
    technologicznym.


    Poprzyj jakimś przykładem, bo takie bezsensowne, nazwijmy to "zarzuty" są zawsze rozpaczliwą próbą obrony osoby, która nie ma żadnych argumentów w dyskusji.

    Cytat Napisał Hammer
    No tu się z tobą zgodzę, użyłem nieodpowiedniego (niefachowego słowa). Chodziło mi oczywiście o centralnie umieszczony silnik albo "przesunięty bardziej w kierunku środka ciężkości samochodu". Ale tego mógłby się domyśleć każdy śledzący ten wątek, ponieważ kolega fiergloo wspomniał o tym wcześniej.
    A mi chodzi o to, że jeśli to auto ma odnieść sukces, i być małym mocnym miejskim "gti" to idą w dobrym kierunku. Już raz próbowali, iść w kierunku "wydumka dla ludu" - Sprint 6C umarł śmiercią tragiczną a w zasadzie naturalną.

    Nie jestem złośliwy, po prostu zawsze się niemile rozczarowuję poziomem dyskusji, na 95%polskich for. Gdzie pisanie o pierdołach wciąż ma prym nad pisaniem ad meritum.

    W tej kwestii myślę koniec. Czekam aż ktoś zalinkuje albo podzieli się nad nowy newsem o MiTo GTA

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Miałem już nic nie dodawać ale widzę, że pogrążyłeś się sam w swoim pieniactwie i jeszcze piszesz do tego o "poziomie dyskusji" :mrgreen:
    Każdy, kto ma choć trochę wiedzy inżynierskiej zrozumie dlaczego tak się stało a ja nie chcę ciągnąć tej jałowej dyskusji.

    Dodam tylko, że marzy mi się Alfa Romeo w stylu nowego Forda Focusa RS: 2.5 litrowa doładowana jednostka (300KM, 440Nm na PRZEDNIE koła!), zmniejszona masa własna (NOWOCZESNE materiały) niecałe 6 sek. "do setki". Ale to może w Alfie 149, albo jak koledzy piszą w wątku o nowym silniku 159: po reaktywacji Autodelty? Zobaczymy...

    Chociaż to nie forum Forda :wink: , ale napiszę jeszcze o tym silniku.
    Silniki Duratec to nic innego jak rodzima konstrukcja Forda zaprojektowana w latach 80tych a pierwszy raz zastosowana w Fordzie Contour w 1994r. Nie wdając się w szczegóły dodam, że 2.5V6 Forda, w topowej wersji osiągało 200KM. Jak widać silniki Duratec (choć nieco młodsze od V6 Alfy) w Fordzie stosowane są do dziś a to dzięki rozwojowi technologii i ciągłemu ulepszaniu sprawdzonej jednostki napędowej. Więc chyba jednak da się?

    Ze swej strony przepraszam wszystkich za off-top i obiecuję, że żaden mój post nie na temat nie znajdzie się już w temacie Alfy MiTo GTA

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer
    No tu się z tobą zgodzę, użyłem nieodpowiedniego (niefachowego słowa). Chodziło mi oczywiście o centralnie umieszczony silnik albo "przesunięty bardziej w kierunku środka ciężkości samochodu". Ale tego mógłby się domyśleć każdy śledzący ten wątek, ponieważ kolega fiergloo wspomniał o tym wcześniej.
    Ja się nie domyśliłem.
    Ale podsumujmy. Postulujesz mocne v6 umieszczone centralnie (jezeli tak to oczywiście rwd, bo grzechem byłby inny napęd?) w budzie Mito. Zostawiamy koszt zaprojektowania i produkcji takiej wydumki (bo wiadomo że jest nie do przyjęcia, ale poteoretyzować można zawsze ).
    Clio V6 brzmi znajomo? czytałeś o fantastycznym prowadzeniu tego samochodu? Krótki rozstaw, mocny silnik, rwd. Jedno z najbardziej nieprzewidywalnych aut w historii. Podobno śp Janusz Kulig na torze w Miedzianej Górze, najpierw jeżdżąc zwykłym Clio Sport (2.0 fwd) dokonywał cudów. Po przesiadce do Clio V6 po kilku spektakularnych wylotkach, wysiadł i stwierdził że tym sie nie da jeździć.

    Apropos 'ciężkiej' V6. Dla alfowskiego 2.5 24v i tsowego 2.0 16v różnica w wadze samego silnika wynosiła 5-10 kilo. To chyba nie jest tak strasznie, biorąc pod uwagę że 1.8 jest doładowany - dochodzi turbo, intercooler i jakieś drobne szczegóły

    A wracając do tematu. Jeżeli tam będzie to całe eQ2 (a nie zwykły szpera) i systemy bezpieczeństwa będą niewyłączalne, to imho słabo. I obawiam się, że tak będzie, bo już w wersji 1.4 tb to autko potrafi być nerwowe.


    Cytat Napisał Hammer
    Chociaż to nie forum Forda :wink: , ale napiszę jeszcze o tym silniku.
    Silniki Duratec to nic innego jak rodzima konstrukcja Forda zaprojektowana w latach 80tych a pierwszy raz zastosowana w Fordzie Contour w 1994r. Nie wdając się w szczegóły dodam, że 2.5V6 Forda, w topowej wersji osiągało 200KM. Jak widać silniki Duratec (choć nieco młodsze od V6 Alfy) w Fordzie stosowane są do dziś a to dzięki rozwojowi technologii i ciągłemu ulepszaniu sprawdzonej jednostki napędowej. Więc chyba jednak da się?
    ale co chcesz udowodnić? Duratec ma 15 lat (od pierwszego zastosowania), alfowskie V6 30 lat. Myślisz ze za 15 lat fordy dalej będą napędzane Duratec'iem? I jeszcze jedno. Nie znam, napisz mi co to jest Duratec, bo z tego co wyczytałem na szybko, to tylko nazwa, nadawana przez forda silnikom od 8 zaworowego, R4 1.3 do 3.7 V6. Jakieś cechy wspólne?

  4. #24
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Clio V6 brzmi znajomo? czytałeś o fantastycznym prowadzeniu tego samochodu? Krótki rozstaw, mocny silnik, rwd. Jedno z najbardziej nieprzewidywalnych aut w historii. Podobno śp Janusz Kulig na torze w Miedzianej Górze, najpierw jeżdżąc zwykłym Clio Sport (2.0 fwd) dokonywał cudów. Po przesiadce do Clio V6 po kilku spektakularnych wylotkach, wysiadł i stwierdził że tym sie nie da jeździć.
    Ale trzeba przyznac, że brakuje mi tego typu samochodu w ofercie. A małego pędzącego z centralnie umieszczonym silnikiem było więcej- RWD- Renault 5 Maxi Turbo. Ewentualnie można dac AWD- jak w MG Metro 6R4. Dzisiaj są takie czasy, że samochody nie są tak dobre jak powinny byc, bo narzuca im się ograniczenia (środowisko, normy ekologiczne, bezpieczeństwo, full wypas wewnątrz), jak ktoś chce bezkompromisowe sportowe powalone auto bierze Lotusa Exige, albo TVR-a, ewentualnie torowe wersje Ferrari. Swoją drogą Alfa Romeo się stacza, bo w zasadzie teraz nie ma żadnego modelu, ani silnika w sporcie motorowym, gdzie Ford ma swoje macki chyba wszędzie-i to właśnie boli, bo za 10 lat jak tak dalej pójdzie to Alfa podzieli los Lancii, która w zasadzie teraz jest ofiarą braku jakiegokolwiek pomysłu FIATa na tę markę. Nowa Delta? Pffff ten kto to Deltą nazwał powinien miec wyluzowanego psa.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    A małego pędzącego z centralnie umieszczonym silnikiem było więcej- RWD- Renault 5 Maxi Turbo. Ewentualnie można dac AWD- jak w MG Metro 6R4.
    Różnica jest taka, że samochody o których piszesz zostały wypuszczone tylko i wyłącznie po to żeby zahomologować rajdówki. odpowiednio po 400 i 200 egzemplarzy.

  6. #26
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Różnica jest taka, że samochody o których piszesz zostały wypuszczone tylko i wyłącznie po to żeby zahomologować rajdówki. odpowiednio po 400 i 200 egzemplarzy.
    A Twoim zdaniem Alfa MiTo GTA będzie bardzo częstym widokiem na drogach? Będzie jej więcej jak Golfów? Więcej jak Astr i innego wozidła masowego? To też będzie niszówka, a w przypadku marki o sportowych podwalinach taka perełka dla samej homologacji to jak najbardziej pożądany kierunek.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    Różnica jest taka, że samochody o których piszesz zostały wypuszczone tylko i wyłącznie po to żeby zahomologować rajdówki. odpowiednio po 400 i 200 egzemplarzy.
    A Twoim zdaniem Alfa MiTo GTA będzie bardzo częstym widokiem na drogach? Będzie jej więcej jak Golfów? Więcej jak Astr i innego wozidła masowego? To też będzie niszówka, a w przypadku marki o sportowych podwalinach taka perełka dla samej homologacji to jak najbardziej pożądany kierunek.
    Myślę że mito gta będzie wyprodukowane w liczbie przynajmniej takiej jak 147 gta.
    Widzisz różnicę pomiędzy liczbą 147 GTA a np lancii S4 (też coś koło 400 egzemplarzy dla homologacji) na ulicy?
    Teraz są o wiele luźniejsze przepisy jeżeli chodzi o homologację rajdówek. Zresztą w jakim sporcie istnieje teraz AR? w żaglówkach?

    Temat chyba zabrnął w ślepą uliczkę. Więc przywracając na prawidłowe tory.
    Mito 1.8t - tak, ale ze szperą, z wyłączalnymi systemami stabilizacji toru jazdy, nie cięższe niż 1.4t.

  8. #28
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Temat chyba zabrnął w ślepą uliczkę. Więc przywracając na prawidłowe tory.
    Mito 1.8t - tak, ale ze szperą, z wyłączalnymi systemami stabilizacji toru jazdy, nie cięższe niż 1.4t.
    O tu się zgadzamy. Co do zamysłu MiTo które będzie jakie będzie.

    Ale i tak perełki mi brakuje o której pisałem wyżej.
    Zresztą w jakim sporcie istnieje teraz AR? w żaglówkach?
    No właśnie, i coś tam z Ducati. A właśnie w MiTo widział bym powrót na trasy wyścigowo rajdowe, bo kiedyś wrócic muszą, jeśli chcą byc uważani za sportową markę, a nie tą co odcina kupony od tradycji. Bo naprawdę może się popelina jak z Lancią zrobic.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm
    Ja się nie domyśliłem.
    Jak to mówiła moja nauczycielka j. polskiego jeszcze z zamierzchłych czasów podstawówki: "czytaj ze zrozumieniem", najlepiej cały wątek :wink:
    Cytat Napisał marekm
    Ale podsumujmy. Postulujesz mocne v6 umieszczone centralnie (jezeli tak to oczywiście rwd, bo grzechem byłby inny napęd?) w budzie Mito.
    Przedni napęd ma nowy 300 konny Focus RS, ma go również 422 konna 147 GTA AM Super Autodelty. Więc chyba jednak da się?
    Cytat Napisał marekm
    Zostawiamy koszt zaprojektowania i produkcji takiej wydumki (bo wiadomo że jest nie do przyjęcia, ale poteoretyzować można zawsze ).
    Skąd ta pewność? Może jakieś dane? Czy może uważasz tak z racji swojego bogatego doświadczenia? (pytam z ciekawości :wink: ). No i oczywiście czy uważasz, że projektowanie i produkcja nowego silnika "od zera" jest tańsza niż rozwój istniejącej jednostki?
    Oczywiście, najłatwiej i najtaniej było wsadzić fiatowski 1.8T ale ja pisałem o swoich ŻYCZENIACH dotyczących nowego MiTo GTA. Postaraj się to zrozumieć.
    Cytat Napisał marekm
    Clio V6 brzmi znajomo? czytałeś o fantastycznym prowadzeniu tego samochodu? Krótki rozstaw, mocny silnik, rwd. Jedno z najbardziej nieprzewidywalnych aut w historii. Podobno śp Janusz Kulig na torze w Miedzianej Górze, najpierw jeżdżąc zwykłym Clio Sport (2.0 fwd) dokonywał cudów. Po przesiadce do Clio V6 po kilku spektakularnych wylotkach, wysiadł i stwierdził że tym sie nie da jeździć.
    A jesteś pewien, że w tym przypadku nie zostały popełnione jakieś błędy konstrukcyjne?
    I tak jak napisał fiergloo: w ofercie AR brakuje takiego samochodu "z jajem", żeby sportowe korzenie marki nie zaginęly w mrokach dziejów.
    Cytat Napisał marekm
    Apropos 'ciężkiej' V6. Dla alfowskiego 2.5 24v i tsowego 2.0 16v różnica w wadze samego silnika wynosiła 5-10 kilo. To chyba nie jest tak strasznie, biorąc pod uwagę że 1.8 jest doładowany - dochodzi turbo, intercooler i jakieś drobne szczegóły
    No, i... ?
    Cytat Napisał marekm
    ale co chcesz udowodnić? Duratec ma 15 lat (od pierwszego zastosowania), alfowskie V6 30 lat. Myślisz ze za 15 lat fordy dalej będą napędzane Duratec'iem?
    A jesteś w stanie taką możliwość zdecydowanie wykluczyć?

    Cytat Napisał marekm
    Nie znam, napisz mi co to jest Duratec, bo z tego co wyczytałem na szybko, to tylko nazwa, nadawana przez forda silnikom od 8 zaworowego, R4 1.3 do 3.7 V6. Jakieś cechy wspólne?
    Unifikacja nazwy silnika bardzo często jest stosowana w jednostkach, które są unowocześniane na podstawie poprzednich wersji lub w pewnej części (mniejszej lub większej) bazują na rozwiązaniach konstrukcyjnych poprzednika. W tym przypadku cały czas mówimy tu o silnikach widlastych. Nie znam szczegółów konstrukcyjnych ale nie wydaje mi się logiczne, żeby zaprojektowano po drodze kilka zupełnie nowych silników widlastych i nazwano je tak samo.

    Echhh ;// . Napiszę jeszcze raz (bo to już druga osoba, która ma ochotę pogawędzić "o niczym"): marzyła mi się prawdziwa Alfowska V6tka w MiTo, odciążona, niekoniecznie z monstrualnym przyrostem mocy (te 220-250KM by wystarczyło) i wyraziłem tu swoją opinię na ten temat.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    Ale podsumujmy. Postulujesz mocne v6 umieszczone centralnie (jezeli tak to oczywiście rwd, bo grzechem byłby inny napęd?) w budzie Mito.
    Przedni napęd ma nowy 300 konny Focus RS, ma go również 422 konna 147 GTA AM Super Autodelty. Więc chyba jednak da się?
    a sprawdziłeś gdzie te auta mają silniki? znasz jakieś auto w miarę seryjne, które ma silnik centralnie i napęd na przód?

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    Zostawiamy koszt zaprojektowania i produkcji takiej wydumki (bo wiadomo że jest nie do przyjęcia, ale poteoretyzować można zawsze ).
    Skąd ta pewność?
    nie trzeba wypakować przy 200 w drzewo, żeby wiedzieć ze to grozi śmiercią

    Cytat Napisał Hammer
    Oczywiście, najłatwiej i najtaniej było wsadzić fiatowski 1.8T ale ja pisałem o swoich ŻYCZENIACH dotyczących nowego MiTo GTA. Postaraj się to zrozumieć.
    To się pomyliłeś jeżeli chodzi o adresatów. To forum dyskusyjne a nie książka życzeń i zażaleń

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    Clio V6
    A jesteś pewien, że w tym przypadku nie zostały popełnione jakieś błędy konstrukcyjne?
    No ale przecież o tym pisze. Wsadzono za mocny silnik i źle go umiejscowiono przy za za krótkim rozstawie osi.

    Cytat Napisał Hammer
    I tak jak napisał fiergloo: w ofercie AR brakuje takiego samochodu "z jajem", żeby sportowe korzenie marki nie zaginęly w mrokach dziejów.
    nie wiem co to auto "z jajem" ale mnie jako sztandar marki w miarę satysfakcjonuje 8C. Ciebie nie?

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    Apropos 'ciężkiej' V6. Dla alfowskiego 2.5 24v i tsowego 2.0 16v różnica w wadze samego silnika wynosiła 5-10 kilo. To chyba nie jest tak strasznie, biorąc pod uwagę że 1.8 jest doładowany - dochodzi turbo, intercooler i jakieś drobne szczegóły
    No, i... ?
    to była odpowiedz do demonizowania ciężaru V6 w porównaniu do 'lekkiego' 1.8tb. Ale żeby to wiedzieć to trzeba czytać ze zrozumieniem tak?

    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    ale co chcesz udowodnić? Duratec ma 15 lat (od pierwszego zastosowania), alfowskie V6 30 lat. Myślisz ze za 15 lat fordy dalej będą napędzane Duratec'iem?
    A jesteś w stanie taką możliwość zdecydowanie wykluczyć?
    dobre szczególnie biorąc pod uwagę to poniżej


    Cytat Napisał Hammer
    Cytat Napisał marekm
    Nie znam, napisz mi co to jest Duratec, bo z tego co wyczytałem na szybko, to tylko nazwa, nadawana przez forda silnikom od 8 zaworowego, R4 1.3 do 3.7 V6. Jakieś cechy wspólne?
    Unifikacja nazwy silnika bardzo często jest stosowana w jednostkach, które są unowocześniane na podstawie poprzednich wersji lub w pewnej części (mniejszej lub większej) bazują na rozwiązaniach konstrukcyjnych poprzednika. W tym przypadku cały czas mówimy tu o silnikach widlastych. Nie znam szczegółów konstrukcyjnych ale nie wydaje mi się logiczne, żeby zaprojektowano po drodze kilka zupełnie nowych silników widlastych i nazwano je tak samo.
    Czyli gdybasz.

    Cytat Napisał Hammer
    Echhh ;// . Napiszę jeszcze raz (bo to już druga osoba, która ma ochotę pogawędzić "o niczym"): marzyła mi się prawdziwa Alfowska V6tka w MiTo, odciążona, niekoniecznie z monstrualnym przyrostem mocy (te 220-250KM by wystarczyło) i wyraziłem tu swoją opinię na ten temat.
    świetnie, a ja wyraziłem swoją opinię

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory