Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: giulietta 2,0 z 1984

  1. #21
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Radziu skąd wiesz że dodatków do benzyny nie dolewamy ?

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Pod względem wujowości to kolor auta jest na poziomie jego stylistyki.

    Czyli jak dla mnie BOMBA

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    majk, a Ty coś dolewasz?

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    to mój ulubiony model Alfy
    O gustach się nie rozmawia, ale mocno poza mainstreamem poleciałeś . Chociaż ostatnio się dowiedziałem, że jak mój ojciec był we Włoszech, to też się w Giulietcie zakochał .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    no właśnie ten temat dodatków do beny mnie męczy....

    miałem kanta z silnikiem mirafiori to bardzo podobna konstrukcja i chodził na dostępny wtedy w Polsce ołów ....

    wczoraj cierpiałem na bezsenność i z sieci udało się wyłowić na wyprzedażach

    tarcze przód tył + klocki całość lukas
    tłumik środkowy i tylny
    amory przód

    a co do tapicerki jest po prostu obłędna.......

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post

    O gustach się nie rozmawia, ale mocno poza mainstreamem poleciałeś . Chociaż ostatnio się dowiedziałem, że jak mój ojciec był we Włoszech, to też się w Giulietcie zakochał .
    Razem z kuzynami mieliśmy łącznie przez ostatnie 20 lat 8 transosiowych Alf ( z czego 4 były moje ) . W tym dwie Giulietty i cztery 75tki. Oba auta mają swój urok, jednak Giulietta jest bardziej męskim autem. Nie ma zbędnych plastików dookoła jak 75 tylko cała karoseria to bita blacha. W prowadzeniu również Giulietta jest troszkę innym autem. Dlatego niejednokrotnie już to powtarzałem zmieniłem 75 na GTV6. GTV6 to prawdziwy typ 116 a 75 to niestety już troszkę uwspółcześnione auto co niczego mu nie ujmuje względem innych aut tej czy innej marki i dlatego niebawem zaczynam odbudowę kolejnej 75tki.
    Jak już niejednokrotnie wspominałem. Dla mnie najładniejsze Alfy to klinowe sedany a prawdziwe kliny były trzy, Giulietta potem 75tka a na koniec 155tka ( ostatnia piękna ale niestety już nie transaxle ).
    Ja również szukam Giulietty, ale dopóki można za granicą ustrzelić w spokojnych pieniądzach ładny egzemplarz w cenie około tysiąca euro to zajmuję się tym co mam na podwórku. Jak zaczną drożeć to trzeba będzie jechać lawetą za granicę i coś sobie przywieźć. Mi osobiście po nocach się śni Giulietta właśnie trzeciej serii ( wiem nie mam gustu i się nie znam ):
    http://forum.alfaclub.eu/viewtopic.p...ddd086c05aeb85
    pod tym linkiem fajnie widać ile lepiej wygląda trzecia - ostatnia seria ( moim zdaniem najładniejsza Giulietta ) - mowa o aucie z Chorwacji z numerem rejestracyjnym NW 2532.
    Kiedyś obok reszty gratów mam nadzieję, że zagości u mnie taki model. Jak by ktoś słyszał, widział, wiedział to proszę o info, chętnie przygarnę taki model.
    Sorry za zaśmiecanie tematu.

    PS : Przecież wszystkie Alfy z lat 70tych i 80tych są brzydkie ? Zobacz taka 156, piękna linia, klameczka gustowna na przodzie a tylnia schowana. Do tego gustowna deska rozdzielcza i piękne zegary. W wersji GTA nawet z lekkim pazurkiem auto. Potem mieliśmy jeszcze piękniejszy model czyli 159.
    Wcześniej, czyli przed latami 70tymi piękne Giulie Bertone. Wcześniej Giulietty typ 101, że o serii Spidera nie wspomnę. Jak przy nich wygląda 75tka, 90tka czy Alfa 6 ( 90tka to nawet mi się nie podoba ). Ja jednak w tych latach widzę, ostatni okres gdy Alfa potrafiła dorównać czy nawet wyprzedzić konkurencję w postaci BMW, Merca czy innych marek. Dziś na pytanie czy lepiej kupić BMW M3 czy Giuliettę QV ( wystarczy spojrzeć na moce gdzie BMW są prawie dwu krotnie większe ) każdy powie M3 ( każdy miłośnik motoryzacji a nie fan żadnej z marek). W latach 70tych nie było takiego przeskoku. Po płaskich sedanach z okrągłymi lampami ( Giulia Nova - ohydne auto z końca produkcji serii 105 ) której konkurencją było BMW E21 powstała piękna klinowa sylwetka Giulietty 116. BMW w tym czasie zrobiło dalej płaskiego sedana z okrągłymi lampami czyli model E30. W tym czasie gdy produkowano E30 i jedyną zmianą był lifting z wąskiej na szeroką lampę Giulietta przeszła trzy lifty stając się prawdziwie pięknym klinem a w połowie produkcji modelu E30 przez BMW wprowadzono model 75 u Alfy, który do końca produkcji przeszedł większe lub mniejsze również dwa liftingi. Zarówno BMW E30 jak i 75tke zakończono produkować około 1991 roku. W tamtym okresie na pytanie co wybrać czy topowe BMW ( nie piszę o M3 bo było tak rzadkie jak 75 Evoluzione a ilość sztuk jakie powstały jest znikoma względem seryjnych aut ) odpowiedz nie była tak oczywista jak w przypadku dzisiejszych czasów. 75tka 3.0 zjadała pod względem mocy, spalania i prędkości najmocniejszą seryjną E30 2,5 ( nie licząc M3 ).
    Dalej BMW po 1991 roku wypuszcza model E36 ( który mi się zresztą bardzo podoba zwłaszcza takie M3 w wersji przed liftem ), któro na żywca nawiązuje do klinowej sylwetki którą zapoczątkowała właśnie Giulietta i to 12 lat wcześniej. Niestety w tym okresie model 155 który powstaje nawet w topowej wersji Q4 ni jak się nie ma osiągami do seryjnego silnika M3 3.0 286km lub 3,2 321km ( tu wersji M3 powstało naprawdę sporo względem innych modeli ), a nawet model 328 z motorem 2,8 24V R6 wygląda dużo lepiej ( osiągami ) niżeli 155tka 2,5 V6 12V (mowa o seryjnych nie modyfikowanych autach).
    Dlatego uważam typ 116 Alfy Romeo za bardzo ważny w dziejach marki ( o ile nie ostatni prawdziwy ) a model Giulietta za wręcz wzór sylwetki którą inne marki ( klinowym BMW ośmielę się nazwać choćby model E46 produkowany jeszcze po 2000 roku ) naśladowały latami.
    typ 116 to wymowny koniec Alfy ( potem już tylko był dopracowywany silniki V6 )
    typ C4/B4 jest dla mnie wymownym końcem solidnych Audi ( choć wnętrze C3 po lifcie było nie do zabicia i C4 klęka już w tym temacie )
    typ B4 końcem legendy o niezniszczalnym Passacie
    typ W124, R129, W126 - końcem legendy jak w przypadku VW ale w Mercedesach
    każdą markę chyba niestety to czeka.
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 27-05-2014 o 17:01

  6. #26
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    jacha, ja dodaje dodatek potasowy. Pb nie ma czteroetylenku ołowiu który smarował gniazda zaworowe i eliminował efekt spalania stukowego . Oczywiście można wymienić zawory i gniazda na utwardzane i lać Pb.Myślę że sprawa dotyczy samochodów produkowanych do początku lat 80-tych

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    OK, do Twin Sparka pakowano katalizator, więc problem można uznać tutaj za niebyły . W Twoim przypadku sprawa zrozumiała.

    Stefan, porównywać Giuliettę do E36? Jak mi się E36 średnio podoba, to jednak przeskok z E30 do E36 był ogromny i tak samo wygląda Giulietta przy E36 - jednak zupełnie inna epoka. Uważam, że mimo iż E36 w momencie pokazania się na rynku wyglądało OBŁĘDNIE, to starzeje się z dużo mniejszą godnością niż E30, które teraz wygląda świetnie, a E36 mocno tak sobie, a o ile Bertonkę czy Giulię dzisiaj można uznać za ślicznotki, tak Giuliettę i 75 przynajmniej za dyskusyjne, ale 75 wydaje mi się jednak ogólnie bardziej proporcjonalna niż Julka.
    Sam zauważyłeś, że Giulietty "stoją" cenowo dużo niżej (za 1.000 EUR nawet nie ma co szukać fajnej 75) niż siedempiątki - coś w tym musi być .

    P.S. W sumie moim marzeniem byłaby Bertonka (nawet 1300 Junior), ale zaraz na drugim miejscu chyba Sei - to jest dopiero rarytas .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 27-05-2014 o 23:52
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    A W140 to pies? Moim zdaniem tym modelem mercedes zniszczył konkurencję.
    Serio julki są tańsze niż 75?

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    oj panowie gusta ,gusta......

    ja np. miałem e36 kombi w m-pakiecie które używałem na co dzień i uważam że jest piękna i ponad czasowa.Niestety spotkanie z dzikiem na czeskiej autostradzie zakończyło jej żywot.....
    ale gdyby tak nie było nie miał bym pewnie teraz giulietty......
    Ostatnio sąsiad kupił e30 cupeje i też jest piękna ....
    Kochajmy stare auta bo szybko odchodzą

    Dodano po 19 minutes:

    co do cen to patrząc na szybko najtańsza 75 1000 eur:

    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000000&asrc=st

    giulietta 1450 eur

    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000000&asrc=st

    ale to subiektywna opinia wiadomo wszystko zależy od stanu i wersji i ile chce właściciel i ile może dać kupujący......

    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000&asrc=st|fs

    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000&asrc=st|fs
    Ostatnio edytowane przez dotka8 ; 28-05-2014 o 10:03 Powód: Dodano

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    75 wydaje mi się jednak ogólnie bardziej proporcjonalna niż Julka.
    A w życiu. Popaczaj na to: http://www.motorstown.com/images/alf...tta-1.8-05.jpg i na to http://img.favcars.com/alfa-romeo/75..._1_640x480.jpg. W Giulietcie wystarczy dobre koło i znika otchłań w nadkolu, a w 75 nie ma tak łatwo. Dość niski przód no i ogromniasta dupa. Ale za to ładna dupa. BTW, jaką pojemność ma bagażnik w 75?

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  4. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory