Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 203

Temat: Program w Mr Motors

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał KULI Zobacz post
    sorry za OT cinek jeżeli dobrze rozumie montujesz u siebie hamownie? korzystasz też z tej na Tarnogórskiej?
    wracam teraz z wakacji i chciałbym sie do ciebie wybrać

    POzdrawiam KULI
    Tak, montuje właśnie hamownie w swoim warsztacie. Powinna byc funkcjonalna w połowie miesiąca po dotarciu nawiewu (29k m3/h).
    Tarnogórską nawiedzam tylko w przypadku strojenia 4x4 na pomiar i finalne korekty z racji kosztu godziny wynajęcia tej hamowni...

    Będę tam na początku przyszłego tygodnia z pewną Q4

    Pozdro
    Marcin
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KULI
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZABRZE
    Auto
    2.4 JTD 215Km/458Nm by CINEK
    Postów
    135

    Domyślnie

    no to spoko że będziesz mieć już swoją u siebiea kiedy będziesz dokładnie hamował Q4 to możebym wpadł,jak można?znam z tamtąd kolege co jezdzi żółtym Leonem

    POzdrawiam KULI
    Ostatnio edytowane przez KULI ; 04-08-2010 o 22:55

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Tak jak wcześniej pisałem,postanowiłem oddać swoją Alfę w ręce Witka Rogalottiego ,czyli MR Motors w Warszawie.Popełnienie programu miało miejsce 13 września czyli wczoraj i musze powiedzieć ,że liczba 13 okazał się naprawdę fartowną.Może najpierw przedstawię wykres:

    W pierwszej chwili gdy schamowaliśmy serię Witek nie dowierzał (zresztą ja też) ,że te silniki mogą mieć taki gift.Próbowaliśmy 3 razy i za każdym razem wychodziło 148 km i 330NM,także już na dzień dobry pozytywny szok.Po około 2 godzinach czarów Rogalottiego i wcześniejszym ustawieniu sztangi siłownika turbo ,ponownie hamowalismy autko.Wyszło 168 km i nagle zonk,bo Alfa straciła dół i turbo zaczeło wstawać od jakichś 2500 obr.Witek powiedział, że miał taki przypadek i ,że siatka w katalizatorze wstępnym poprostu się zapadła.I miał rację,chłopaki pod wodzą Pawła zdemontowali ten katalizator,wydrążyli do zera zostawiająć czysty przelot i ponownie shamowalismy autko.Po drobnej korekcie wyszło 177 Km i 388 NM,ale pojawił się dym któremu nawet wycięty programowo zawór EGR nie sprostał i nie zmniejszył.Padła decyzja o delikatnym zmniejszeniu mocy i finalnie wyszło 171 km i 374 NM bardzo płynnie i ładnie wstających.Wrażenia są baaardzo pozytywne gdyż mogłem wracać przez pustą Warszawę (o 21:40) ,dalej przez trasę S8 ,aż do Grajewa czyli pełne 240 Km szaleństwa,przy czym nie ma mowy o żadnym dymieniu nawet bączku,a i przy okazji Witek zmienił mi kąt wtrysku usuwając nieprzyjemny zapach spalin na wolnych obrotach ,który już od dawna mnie irytował. W sobotę będe miał porównanie z BMW 520 177km także myślę,że będzie miła niespodzianka.
    Chciałbym podziękować z tego miejsca Witkowi, Pawłowi i wszystkim chłopakom, któży pracowali przy mojej alfie.Już były romowy o dalszych modyfikacjach także w przyszłym roku w okresie letnim jedziemy z koksem dalej.Również chciałbymn podziękować koledze JTD16v za rady,i za naprowadzenie na jedynego słusznego tunera,zresztą jak Rogalotti pokazał mi swoją bazę wykesów różnych JTD i CDTI to szczęka mi opadła i już wiedziałem ,że mam doczynienia z poważnym profesjonalistą w dziedzinie tych jednostek.
    Pozdrawiam i nakłaniam z pełną premedytacją wszystkich zainteresowanych lub niepewnych na modyfikację swoich JTD właśnie w MR MOTORS.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 14-09-2010 o 13:44

  4. #24
    Brevis
    Gość

    Domyślnie

    prawidłowa , nie przekoksowana modyfikacja , kreski fajne ....
    Dobrze zrobiłeś , ze ominąłeś Mastersa łukiem .... chłop wiedze na niesamowita niewątpliwie , aczkolwiek ostatnimi czasy nie przykłada się do roboty ... Mr motors jesli chodzi o wawe to dobry wybór ... ja pomieszkuje na śląsku wiec mam swoich faworytów , którzy w/w mod zrobili by w podobnym stylu ... Cinek vel Cinsoft , Ali vel Dynosoft tez nie zawiedli by twoich oczekiwań w mojej opinii .... to nie jest kwestia reklamy ... tylko Rogal nie jest jedyna osoba w Polsce , która dobrze ogarnia jtd .... a tak wynika z twojej opinii ...peace

    ---------- Post dodany o godzinie 20:31 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:24 ----------

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Witek powiedział, że miał taki przypadek i ,że siatka w katalizatorze wstępnym poprostu się zapadła.I miał rację,chłopaki pod wodzą Pawła zdemontowali ten katalizator,wydrążyli do zera zostawiająć czysty przelot i ponownie shamowalismy autko
    Nie tak do końca przelot ... oprócz kata za turbo jest chyba jeszcze jeden pod autem .... Przelot to moim zdaniem downpipe .... długo nic ... tłumik końcowy lub ni ..pozdrawiam

    Ps. pierwszy mod jest najfajniejszy ... banan na twarzy .... oj jak to było dawno ...

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Brevis przyjacielu dzięki za dobre słowo.Do Mastersa zniechęciła mnie sama rozmowa telefoniczna z podtekstem lekko olewającym temat JTD także sobie odpuściłem ( z całym szacunekiem do jego ogromnej, niekwestionowanej wiedzy tunerskiej).Apropos innych tunerów: Cinkowi również bym zaufał ,ale to straszny szmat drogi odemnie,Ali też był na moim celowniku ,ale sytauacja podobna z drogą jak w przypadku Cinsoftu więc wybór padł na MR MOTORS i w ogóle nie żałuję.Nie kwestionuję profesjonalizmu w temacie jednostek JTD powyższych tunerów,ba jestem pewnien ,że oni również wywołaliby mi banana na tważy .Poprostu ja ,laik w dziedzinie softów,byłem pod wrażeniem wiedzy Witka i jego bazy wykresów jednostek JTD/CDTI,stąd zachwyt,a i samo podejście do przecież mojej obcej osoby,zasłużyło na moją szczególnie dobrą opinię.

    Pisząc przelot miałem na myśli pusty,wydrążony katalizator wstępny.Owszem masz rację ,że dalej jest drugi,właściwy katalizator,ale tym jak i innymi modami zajmiemy się w odpowiednim czasie,czyt.jak nazbieram odpowiednią ilość $$$.

    PS.Kolego nie masz przypadkiem Stilo,lub alfy 1,9 8v na big turbo?? Jeśli tak, możesz 2 słowa napisać jak to się sprawuje?? Może być na PW.Podczas programu podjechał kolega z Audi a3 1,9 zmodzoną na około 240 Km.Miał u siebie bigturbo gt22v z mercedesa 2,7 ML.Byłem w szoku jak to wielkie turbo wstaje,dosłownie prawie jak mój mały garecik gt1749 (przynajmniej w moim odczucie za kierownicą),co byś sądził o takiej turbinie w mojej alfie?? Myślę ,że różnica 16v dobrze by wpłyneła w porównaniu z 8v tejże wolkswagenowskiej jednostki.

  6. #26
    Brevis
    Gość

    Domyślnie

    Bingo ... dokladnie ..ujezdzam takies Stilo jtd 8v na gtb2056vb by kkk .... jak sie sprawuje ... chyba dobrze ... człowiek sie przyzwyczaja nieziemsko do mocy ... na dzien dzisiejszy po 50 tys od momentu wystrojenia na tej turbinie ostatni pomiar pokazał 206ps/417 nm .... oczywiscie po drodze jest duzo zabawy .....
    Finalnie złe to nie wstaje .. przy 2000 tys jest 300nm .... maksymalny moment jest przy 2800 ...... w miescie troszke trzeba sie przyzwyczaic ... na trasie jak znalazł
    Co prawda sa jeszcze jakies plany .... lecz powoli konczy sie juz pole do popisu ...... docelowo jak peknie 210 ps moze 215 to mowie pass ....

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    prawidłowa , nie przekoksowana modyfikacja , kreski fajne ....
    Dobrze zrobiłeś , ze ominąłeś Mastersa łukiem .... chłop wiedze na niesamowita niewątpliwie , aczkolwiek ostatnimi czasy nie przykłada się do roboty ... Mr motors jesli chodzi o wawe to dobry wybór.


    Kolego Brevis możesz coś więcej powiedzieć na temat Mastersa ,który tajemniczo poruszyłeś ?? Planuję chip na wiosnę a do niego mam praktycznie na piechotę .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Brevis-wiedziałem ,że gdzieś własnie czytałem o twoim aucie,ale nie byłem pewny .2056 to ciekawe rozwiązanie,ale musiałeś nieźle sie napocić żeby to turbo tam wstawić.Ja miałem okazję przejechać się właśnie tym audi :
    http://www.racingforum.pl/Audi-A3-19...Nm-t66590.html

    Teraz ponoć ma coś okolo 240 km i jestem w stanie w to uwieżyć.Zszokowało mnie to jak bigturbo w tym aucie wstaje i to przy 8v,dlatego też chciałbym taki patent (gt22v od mercedowskiego 2,7) wstawić u siebie,co o tym myślisz??

    Rafter-jesli mogę się wtroncić apropos Mastersa,to może zacytuję jego odpowiedź przez telefon apropos mojego zapytania o JTD.Zadałem pytanie jak takie jednostki, jak umnie wychodzą i co dobrze by był ozrobić przed programem ,a on cytuję : "silniki średnie, zachwytu bym się nie spodziewał ,czasem program może być loterią" ,takie teksty usłyszałem przez słuchawkę,w dodatku cena jaką sobie zażyczył była dla mnie zaporową.Jeśli szukasz kogoś do JTD w Wawie wpadaj do Witka takie moje zdanie.

    Edit-właśnie zauważyełm ,że masz jednostkęTFSI,a w tych Masters chyba się specjalizuje najbardziej i o ile sie nie mylę był pionierem w modzeniu tych motorowni.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 15-09-2010 o 15:52

  9. #29
    Brevis
    Gość

    Domyślnie

    Masters to fachura nie z tej ziemi .... sam u niego robiłem 3 samochody ... 7 lat temu pierwszy ... nie podwazam wiedzy p. Marka , tylko w ostatnim roku widzialem rzynajmniej 3 wykresy ,który wyszly spod jego reki ... wszystkie auta miały fale dunaju w serii .... po sofcie to samo tylko podniesione do gory .... a mozna to oczywiscie wygladzic lecz kostuje troche zachodu i czasu .... własciciele uslyszeli natomiast .. ze tak ma byc ....
    Jesłi masz nowy samochod ... to tego raczej nie uswiadczysz ... jedz do Marka ... na pewno bedzie dobrze ... omawiany problem dotyczył aut z problemami ...

    ---------- Post dodany o godzinie 17:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:01 ----------

    rybak .... pd-eki maja to do siebie ze niezle wstaja ... pomki posiadaja bardzo duzy wydatek wachy z dolu .... czy mercedesowska 22 bedzie dobra dla Ciebie .. na to nie mam odpowiedzi .... pewnie bedzie dobrze ... kurcze poprogramie jestes pare dni a juz myslisz o meskim turbo ... szybko sie przyzwyczailes ???

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    ja mam dodatkowe fabryczne zabezpieczenie antytuningowe i wiem ,że nie każdy tuner ogarnia ten temat .Nie wiem czy w MR Motors dają sobie z tym radę ??
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Podobne wątki

  1. Grupowy chiptuning MR Motors - Rogalotti - 1000zł
    Utworzone przez CrocodileReggae w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 16:31
  2. egr a program :)
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 10:34
  3. Brc program
    Utworzone przez Roalek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 22:19
  4. [159] Koniec z silnikami od General Motors, nadchodzi Turbo Era
    Utworzone przez Tuti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory