Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: [147] Swap z 1.6 na ...?

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    nie, bo zamiatałem przed warsztatem, a drzwi mieli zamknięte chyba wkładali 1.2 do cinquecento, wyszlo 6 KM przyrosty bo to była wersja 60 KM i poszła do sportinga

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    nie mam upoważnienia do pisania o autach, przy których tworzeniu brałem udział. i tak, zrobienie 200 ze 105 to nie jest nic szczególnego - coś szczególnego to był dla mnie np skok z 60 na 300 przy pojemności 1.2, no ale co ja tam mogę wiedzieć o tuningu... tylko dobrze by było, gdybyś nie wprowadzał ludzi w błąd, bo nikt nie wie seryjny dół 1.6 wytrzyma, ile korby przyjmą nm, kiedy się tłoki poddadzą, co będzie generowało problemy itd. zrobiłeś auto, o którym za dużo nie napisałeś - jaka moc, ile doładowania, jakie egt, jaki afr, czy żadnych szczegółów tego typu - ale już wiesz, że na 160 KM trzeba kuć i że korby wytrzymają, tylko tłoki się poddadzą. w hondach zrobienie 300 KM z 1.6 nie robi wrażenia na nikim, a Ty tu wyjeżdżasz z 200 KM i oczekujesz mega zachwytu? gdzie tak naprawdę coś tam dmuchnąłeś, nie napisałeś nic, nie sprawdziłeś nic i wiesz co ile wytrzymuje? idź na grubo, wsadź tam co najmniej gt30, dmuchnij z 2 bary i wtedy mów co to znaczy zrobić coś szczególnego. bo póki co nie napisałeś o żadnych efektach Twoich szczególnych modów.
    Siewcu powiedz mi ile jest Alf 147 1.6 turbo w Polsce i na świecie? A ile jest uturbionych Hond,Mazd MX-5 i innych popularnych samochodów? Nikogo nie wprowadzam w błąd tylko daję propozycję. Od nikogo nie oczekuję zachwytu, nigdy o tym nie pisałem a samochód zrobiłem dla siebie dzieląc się tym ludźmi z Forum. Nie wiem skąd u Ciebie tyle jadu. Mam wrażenie że masz jakieś kompleksy lub urazy z dzieciństwa, albo jesteś młodym człowiekiem z kompleksami.
    Jak już stwierdzisz, że Polsce moja Alfa 147 1.6 jest prawdopodbnie jedyną uturbioną Alfa która jeździ, to logika podpowiada że nie wiem ile to wytrzyma a szczerze mówiąc nie chce mi się liczyć korbowodu na wyboczenie czy pokroić tłoka i przeliczyć jakie maksymalne ciśnienie przyjmie (do tego trzeba miec info o stopie użytym do produkcji tychże rzeczy). Samochód już zrobił kila tysięcy kilometrów bez żadnych usterek, niespodzianek itp. Po prostu jeździ.
    Przecież napisałem że jeżdze na doładowaniu 0.45 bara, AFR przy pełnym obciążeniu dochodzi do 11.2-11.3, EGT w bezpiecznych granicach 860-880 C. Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć. A, najważniejsza tuningowa informacja - jest jeszcze wzmacniacz DLS-CA41, DLS R6A i Kenwood BT-60U, wszystko w matach STP

    PS Wciąż nie odpowiedziałeś co robiłeś przy samochodach. To aż taka tajemnica?
    Ostatnio edytowane przez imtm ; 15-03-2016 o 13:57

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    to ja już wolę swoje kompleksy niż Twój samozachwyt z bycia jedynym na świecie, który podjął się bezsensownej dłubaniny i myśli, że jest świetnym tunerem. a po tekście o stopie metali - mniej teorii, więcej praktyki. to pomaga.

    a ja dalej nie widzę potrzeby pisania komukolwiek co robiłem przy samochodach, z czym miałem styczność, co widziałem etc. zresztą to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo co bym nie napisał i czego bym nie zrobił to i tak wyjdzie na to, że wiem za mało, żeby krytykować. dlatego zostańmy przy zamiataniu przed warsztatem, który swapował 1.2 60 KM do CC Sportinga przy zamkniętych drzwiach. będzie łatwiej. nie wiem, nie znam się, nie mam pojęcia, piszę bzdury. a jadu nie ma, tylko musisz zacząć realnie patrzeć na to co zrobiłeś i gdzie jest miejsce takich projektów w takim stadium zaawansowania. dojdź do granicy, pognij korby, zniszcz tłoki - będziesz mógł powiedzieć, że do czegoś doszedłeś. nie uda się popsuć na tym turbo - włóż większe, idź do przodu, zajedź co się da, poznaj słabe punkty tego silnika, rozwiązuj problemy itd itp. potem zabierz się za coś innego, a jak zrobisz kolejne auta to zrozumiesz w końcu co miałem na myśli pisząc to co piszę... a wniosek będzie taki, że nie warto rzeźbić w takich rzeczach - prościej, taniej i szybciej jest sięgnąć po sprawdzone rozwiązania z dostępnym know how, wychodzi taniej i efekty są lepsze. a rzeźba dla rzeźby... trzeba mieć dużo za dużo czasu, albo być tak bardzo ogarniętym, żeby np poskładać auto w ciągu kilku dni, wystroić i się cieszyć. ale to jeszcze nie jest etap na którym jesteś może dojdziesz tak daleko, może nie - bo skończysz np na tym co jesteś i nie będziesz robić nic dalej. Twoje życie, Twoje auto, Twoja sprawa - ale nie rób z siebie mega tunera robiącego coś super niesamowitego, bo to tylko stara alfa ze starym 1.6 w którym rzeźbienie nie ma sensu. a ja osobiście wolałbym tam wstawić 1.4 tjeta, sprawdzony silnik ze sprawdzonym potencjałem na mody. ale może kiedyś, jeśli kupię taką alfę, to się będę bawił... póki co mam inne priorytety w życiu.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    to ja już wolę swoje kompleksy niż Twój samozachwyt z bycia jedynym na świecie, który podjął się bezsensownej dłubaniny i myśli, że jest świetnym tunerem. a po tekście o stopie metali - mniej teorii, więcej praktyki. to pomaga.
    Nie wiem skąd Twoja opinia że mam jakiś samozachwyt nad sobą i że myślę że jestem świetnym tunerem - miałem pomysł i go zrealizowałem. Jakieś dziwne kompleksy przebijają przez Twoje wypowiedzi. Co do stopu metali...Wyobraź sobie że masz przed sobą korbowód odkuty ze stali np. 40H i jesteś zainteresowany odchudzeniem tego korbowodu przy założonym współczynniku bezpieczeństwa np. 1.3. Znając średnie ciśnienie użyteczne silnika i wykres indykatorowy, można policzyć przekrój dwuteownika tworzącego trzon korbowodu, przekrój stopy, naciski na sworzeń. Później znając stosunek r/l możesz wyliczyć jakie siły działają na płaszcz tłoka i ewentualnie podjąć decyzję o zmniejszeniu powierzchni płaszcza na tyle żeby mieścić się w dopuszczalnych naciskach. Takie umiejętności nie sa potrzebne jak powielasz schemat pod tytułem turbo w Hondzie. Bierzesz gotowy kit, czytasz tysiące postów którzy to już zrobili i tyle.
    Nie mam zamiaru dochodzić do granicy tego silnika bo to jest bez sensu. Zresztą napisałem na początku wątku o turbo jakie sa założenia mojego projektu wiec nie wpieraj mi opowieści dziwnych treści. Nie taki cel był tej zabawy. Gdybym chciał szukać limitów, to właśnie zrobiłbym sobie założenia np 220KM, policzył ile wytrzymają korbowody, założył kute tłoki itp. Do tego właśnie potrzebna jest książkowa wiedza, mechanika, wytrzymałość materiałów itp. Ale oczywiście są ludzie na świecie którzy twierdzą że nie są na tyle głupi żeby czytać książki...

    Czy to jesteś Ty?
    http://forum.subaru.pl/index.php?/to...co-to-oznacza/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCP.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.3 KB
ID:	194365

    prościej, taniej i szybciej jest sięgnąć po sprawdzone rozwiązania z dostępnym know how, wychodzi taniej i efekty są lepsze. a rzeźba dla rzeźby...
    No właśnie....Tyle że kiedyś ktoś robił to pierwszy raz i może spotkał takiego gościa jak Ty....
    Ostatnio edytowane przez imtm ; 15-03-2016 o 15:14

  5. #25
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    W jednym IMTM się mylisz - to nie jedyna 1.6 która została uturbiona - dawno dawno temu była jeszcze Robaka 156 1.6 Turbo zdaje się przez grabowskiego turbiona. Co do tej rozmowy całej to mam ochotę ja mocno skrócić . IMTM w moim odzuciu mega tunera z siebie nie zrobił napewno stara się udowodnić że wie więcej niż inni (czego się nie da nie zauważyć). Może Panowie weźcie na wstrzymanie i zapraszam na whisky do mnie - siewcu ma blisko a imtm z racji mniejszego stażu na forum dojedzie

    PS. Jedno co powtarzam od zawsze - ja się cieszę że ktokolwiek cokolwiek grzebie w tych wozach - scena tuningu alfy praktycznie nie istnieje a jak już jest to wszyscy się brandzlują nad spasem a że wóz na starych kondonach stoi bo wypas felgi pochłoneły 90% budżetu to już nikt nie mówi. Im więcej performance ogólnie rozumianego tym lepiej - nawet w tak "beznadziejnych" przypadkach jak 147 w 1.6 kibel. Panowie grzebcie ile się da nawet jak to będzie kompletnie durny pomysł . A jak coś wybuchnie nie bać się chwalić na forum - będzie dla potomnych.
    PS2. Przemyslałem umówmy się - dyskusja o modyfikacjach na "jakimś" poziomie zostają reszta smietnik
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 15-03-2016 o 18:49

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    A Ja powiem że podziwiam Imtm za to że zrobił to a nie tylko o tym pisał._._. I chętnie sam bym to zrobił ale po kalkulacji wolę zakupić Mito 1.4 TB 155KM i podkręcić na 200KM a swap tego silnika do 147 byłby najlepszym rozwiązaniem ale niestety zbyt kosztownym._.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    W jednym IMTM się mylisz - to nie jedyna 1.6 która została uturbiona - dawno dawno temu była jeszcze Robaka 156 1.6 Turbo zdaje się przez grabowskiego turbiona.
    Dlatego właśnie napisałem że prawdopodobnie jedyna Wrzucę jakies filmy jak Alfa jeździ po lotnisku w Ułęży. No i może da się złapać wybuch silnika

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    moja Alfa 147 1.6 jest prawdopodbnie jedyną uturbioną Alfa która jeździ,
    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    to nie jedyna 1.6 która została uturbiona
    Miała być uturbiona, która jeździ . Robaka 156 w ostatnim ogłoszeniu już miała seryjną moc i nie było mowy o turbo. Natomiast co do uturbionych TSów to ciekaw jestem czy ta zrobiona przez Ital Performance 156 2.0 turbo wciąż jeździ.

  9. #29
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    ciekaw jestem czy ta zrobiona przez Ital Performance 156 2.0 turbo wciąż jeździ.
    Jeździ zmiela skrzynie namiętnie i z tego co ostatnio gadałem z kivim to na turbinie kinugawa td05 -Td06 jest tam w tej chwili 450koni

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    A jest gdzieś o auto opisywane poza postami z 2011-12 ?

    Przy następnej rozmowie namów go na założenie tematu w dziale projekty.

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [GTV Spider] Swap 3.0 24v
    Utworzone przez ar4me w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 11:53
  3. SWAP 156 1.6 TS na 2.5 V6
    Utworzone przez chudydegie w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 11:58
  4. Swap v6 do 147
    Utworzone przez sabotagepl w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:56
  5. SWAP z 2.5 na 3.0 24V
    Utworzone przez h0se166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory