Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 232

Temat: Pakiet Zender'a

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    mariusz a czy jeden taki zestaw lub może więcej jeśli będą chętni ... mógłbyś wykonać z włókna węglowego ?
    przesączonego przeźroczystą żywicą do późniejszej polerki ...

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Przezroczyste ma byc? Nie rozumiem.
    Ale mam chrapke na taki pakiecik musze juz zaczac żone urabiac mozesz Mariusz rzucic jaki to bedzie rzad ceny?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar maziarek1
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 2000r. Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 2005r.
    Postów
    203

    Domyślnie

    ladna ta moja alfa

  4. #24
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackalfa166 Zobacz post
    mariusz a czy jeden taki zestaw lub może więcej jeśli będą chętni ... mógłbyś wykonać z włókna węglowego ?
    przesączonego przeźroczystą żywicą do późniejszej polerki ...
    Niestety, ze względu koszty włókna i epoxydów.. nawet nie robimy form umożliwiających robienie tego z carbonu.. nie mówiąc o tym, że po uszkodzeniu takiego elementu zapłakałbyś się..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Przezroczyste ma byc? Nie rozumiem.
    Ale mam chrapke na taki pakiecik musze juz zaczac żone urabiac mozesz Mariusz rzucic jaki to bedzie rzad ceny?
    Jeszcze nie mam cen, ale generalnie pewnie to będą ceny podobne do innych tego typu elementów z oferty w dzielae Części.. Progi są dość duże do 166, ale rząd wielkości powinien być zachowany..

    Cytat Napisał maziarek1 Zobacz post
    ladna ta moja alfa
    Co fakt to fakt..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Niestety, ze względu koszty włókna i epoxydów.. nawet nie robimy form umożliwiających robienie tego z carbonu.. nie mówiąc o tym, że po uszkodzeniu takiego elementu zapłakałbyś się..
    oj tam oj tam ... popłakałbym i by mi przeszło
    pakiecik w wypolerowanym carbonie przy lakierze Nero Vulcano wyglądałby genialnie ...
    mariusz nie da rady tego wykonać tradycyjną metodą bez rękawów próżniowych etc ?
    gdyby na normalną formę nałożyć epoxyd później ułożyć matę dobrze przesączyć a następnie wzmocnić drugą warstwą już np zwykłą matą włókna szklanego ?
    kiedyś mój kolega do celów modelarskich taką technologię stosował i powiem że po polerce było pięknie ... wiadomo nie była to wytrzymałość i lekkość technologi z odsysem powietrza etc ale wyglądało pięknie ...
    dlatego drążę temat bo chciałbym mieć coś niepowtarzalnego i z charakterem ...

    poniżej taki szybki filmik pokazujący że można bez odsysu etc

    http://www.youtube.com/watch?v=IAdVO8Rkv6c

    mariusz mariusz nie daj się prosić :-)
    Ostatnio edytowane przez blackalfa166 ; 09-02-2012 o 09:01

  6. #26
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    No ja wiem, że można bez vacum na upartego to zrobić.. ale może to być stosunkowo trudne.. Mam trochę włókna węglowego, to sobie potestujemy.. Najgorsze jest to, że jeśli gdzieś przeoczy się powietrze pod włóknem, to korekta tego wymaga naprawdę dużej pracy.. Taki mały element można sobie zalać na grubo epoxydem i nie ma problemu.. a w większych elementach część ścianek ustawiona jest pionowo i nie da się tego tak dobrze zalać/zatopić żywicą..

    Pytanie z innej beczki.. Które z elementów do przedliftówki podejdzie do poliftówki.. kumpel ma tę nowszą i chciałby ten pakiecik zapiąć u siebie..

    Jakby ktoś miał choćby połamaną przednią dokładkę, proszę o sygnał.. Mam wersję do odrestaurowania.. i jakby udało mi się kupić drugą uszkodzoną, byłoby mi łatwiej sklecić jedną kompletną do formy..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Które z elementów do przedliftówki podejdzie do poliftówki..
    lotka
    progi
    dokładka tylnego zderzaka

    przedni zderzak dołem ma inny profil trzeba by znaleźć na allegro najtańszy zderzak kupić i dorobić formę żeby robić na większą skalę a jeśli to jednorazowa rzeźba dla kumpla to na jego aucie od razu można spróbować pokleić z istniejącej przedliftingowej dokładki ... z resztą co ja będę profesjonaliście tłumaczył nie robisz tego pierwszy raz :-)

    a wracając do carbonu i niedoskonałości mogących ewentualnie powstać w wyniku braku vacum to mogę powiedzieć że jeśli jakieś małe niedoskonałości wkradną się w progi czy dokładki zderzaków to płaczu nie będzie ... nikt tam się nie glebę nie będzie kłaść żeby obejrzeć z bliska jak to wygląda ... natomiast nad lotką trzeba faktycznie przysiąść bo jest w bezpośrednim zasięgu wzroku ...

    i generalnie to jak mówisz że masz trochę włókna to chętnie bym kupił na początek samą lotkę w carbonie ... jeśli okazałoby się że ze względu na charakter auta będzie to wyglądało odpustowo to wtedy zawsze można ją polakierować a nie wchodzić w koszty pozostałych elementów i wtedy resztę bym wziął już w normalnej technologi ...

    także jeśli masz włókno czas i chcesz eksperymentować to rób lotkę w carbonie ja ją kupię zobaczymy jak wyjdzie zestawienie kolorystyczne i zdecydujemy czy jest szansa na produkcję reszty kpl

    jeszcze jedno
    najlepiej jakby splot carbonu to był TWILL bardziej mi się podoba niż PLAIN ...
    Ostatnio edytowane przez blackalfa166 ; 10-02-2012 o 10:27

  8. #28
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Generalnie lotka jest o tyle trudniejsza, że jest klejona z dwóch elementów.. na szczęście w prawie niewidocznym miejscu, bo na łączeniach z klapą i małym kawałkiem na dolnej ściance spoilera.. Zobaczy się jak forma będzie gotowa..

    Skoto tylko przód nie pasuje, to trzeba będzie zrobić nowy przód do poliftówki.. Tył i progi już gotowe.. spoiler się robi.. więc zostaje przód.. Właśnie odebrałem przedni zderzak 166-stki, na którym będzie odbudowywana przednia dokładka.. Ogólnie zawsze formę dokładek robimy gdy są zamontowane na zderzaku, a zderzk spięty na odpowiedni wymiar, by przy montażu produktu nie okazało się, że dokładka ma inny kształt niż zderzak.. także budując do poliftówki i tak musiałbym kupić zderzak, a dla jednej sztuki to chyba szkoda zachodu, więc trzeba będzie to zaadoptować..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o włókno węglowe to na upartego można okleić już gotowe dokładki. Nie mam tu na myśli oklejania folią w wzorze włókna węglowego tylko o czymś takim jak w filmiku poniżej.


  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Generalnie lotka jest o tyle trudniejsza, że jest klejona z dwóch elementów.. na szczęście w prawie niewidocznym miejscu, bo na łączeniach z klapą i małym kawałkiem na dolnej ściance spoilera.. Zobaczy się jak forma będzie gotowa..
    faktycznie zupełnie zapomniałem że to nie jest tzw wytłoczka jak progi czy dokładki tylko zamknięty element ...
    ale fakt że linię klejenia dwóch elementów można przeprowadzić w mało widocznych miejscach ... hmmm to trzeba by było to kleić płaszczyzna do płaszczyzny bez dodatkowego wzmacniania spoiny tkaniną żeby nie popsuć efektu wizualnego dopasowania ze sobą splotów tzw łatki łączącej.
    Ale myślę że nie będzie problemu często się tak robi bez wzmacniania styku tym bardziej że w tym przypadku ten "spojler" jest tylko elementem ozdobnym to nie jest takie skrzydło jak np w sedanie 156 czy subaru imprezie gdzie musi to znosić duuuuuuże naciski powietrza ...

Podobne wątki

  1. zender pakiet a hak do przyczepki
    Utworzone przez kivi89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory