Strona 37 z 137 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445464787 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #361
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    koledzy mam ochote zakupi hidy a mam u siebie xenony soczewkowe i samopoziomujace sie z tego co przeczytalem bede lepiej widział i niebede nikogo oslepiał, dodam ze chce barwe 8000k. bobrze myslę, jak nie to niech mnie ktos poprawi

  2. #362
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiu486
    koledzy mam ochote zakupi hidy a mam u siebie xenony soczewkowe i samopoziomujace sie z tego co przeczytalem bede lepiej widział i niebede nikogo oslepiał, dodam ze chce barwe 8000k. bobrze myslę, jak nie to niech mnie ktos poprawi
    Jak masz orginalne xenony to po co Ci Hidy przecież taki zestaw to nic innego jak xsenon tylko nie orginalny

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #363
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiu486
    koledzy mam ochote zakupi hidy a mam u siebie xenony soczewkowe i samopoziomujace siei
    kup oryginalne zarniki
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  4. #364
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    chodzi mi o same zarniki bo moje juz bardzo slabo swieca i nic niewidze

  5. #365
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marian
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    KPR
    Auto
    ex AR155/obecnie s80 t5,alfa 159 mpi
    Postów
    416

    Domyślnie

    6000K to kompromis miedzy wygladem a jakoscia swiatla.8000K beda niebiesko swiecily co za tym daja mniej swiatla.

  6. #366
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maffiu
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Skawina,KRK
    Auto
    GTV 2.0 16V T.S., Gt 1,9 JTD
    Postów
    48

  7. #367
    Tfaruk
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o oryginalne ksenony to HID nawet nie wiem czy podejdzie. Podobno HIDY są to przerabiane zwykłe żarówki, a oryginalne żarniki to zupełnie inna bajka i same żarniki kosztują koło 300 złotych.

  8. #368
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tfaruk
    Podobno HIDY są to przerabiane zwykłe żarówki
    Kto Ci tak powiedzial?
    Nie ma mozliwosci by przerobic zarowke na palnik ksenonowy.
    Pozdrawiam.
    - Rafal

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #369
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    Hid-y to lampy wyładowcze identyczne jak oryginalne ksenony , bańka plus gaż + przetwornica . Cena Hid-ów jest stąd że dzięki chinolcą możemy kupić sobie za 300stówki a sklepy wciskają za gróbą dopłatą ksenony ,

  10. #370
    sympatyk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maffiu
    http://swiatla.arbiter.pl/galeria/ksenon.halogen tutaj macie wszystko natemat
    Raczej NIE wszystko i wyglądające na wypociny kogoś kto ma komercyjny udział w zbycie tego NIEBEZPIECZNEGO badziewia dla bezmyślnej biedoty.
    Proszę poczytać z uwagą tskst z innego forum:

    Ponieważ wiele osób próbuje robić takie rzeźby i twierdzą, że są fajni zamieszczam korespondencję Mondeo Klub Polska z Instytutem Transportu Samochodowego dotyczącą tej kwestii. Mam nadzieję, że rozwiąże to problem:

    Cytat:
    Szanowny Panie!

    Będąc członkiem klubu Mondeo Klub Polska zobowiązałęm się do zwrócenia się z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości dręczących wielu naszych klubowiczy.

    Pytanie brzmi: czy legalna jest przeróbka reflektorów halogenowych poprzez zamontowanie w nich specjalnie do tego przystosowanych żarników xenon posiadających odpowiednie gniazda mocowania -np. tak jak żarówki h7 (nie następuje ingerencja w kształt odbłyśnika)? Zdajemy sobie sprawę że reflektor posiada homologację, czy nie utracimy jej zakładając takie właśnie żarniki? W przypadku gdy takie działanie powoduje utratę ważności homologacji czy jest sposób na zalegalizowanie tak przerobionej lampy? Ile taka legalizacja moze kosztować i gdzie ją można wykonać? Wiele firm zajmujących się oświetleniem aut i ich tuningiem oferuje obecnie taką właśnie przeróbkę reflektorów twierdząc iż jest to w pełni legalne.

    Uprzejmie proszę o wyczerpującą odpowiedź i jeżeli jest to możliwe przywołanie odpowiednich przepisów prawnych (co wielce ułatwi nam wyjaśnianie podnoszonych przez członków klubu wątpliwości co do legalności takich przeróbek). Jeżeli nie jest Pan osobą właściwą w tej sprawie to przepraszam za zajęcie Pańskiego cennego czasu i jeżeli to możliwe to proszę o nakierowanie na właściwy tor załatwienia sprawy (oczywiście w miarę możliwości).

    Pozdrawiam

    Bartłomiej Szpilarski


    Odpowiedź

    Szanowny Panie

    Takowa przeróbka jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawodawstwem.

    Prawo o ruchu drogowym Dz.U. Nr 108 Poz. 908 Art. 66 ust.4 p. 2 ?Zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadającym warunkom określonym w przepisach szczegółowych? (Regulaminy homologacyjne EKG ONZ) .

    Istnieje klasa reflektorów przystosowanych do wyposażania ich w gazowe, wyładowcze źródła światła i tylko one mogą być wyposażane w tzw ?ksenony?, których strumień świetlny jest kilkakrotnie większy niż tradycyjnej żarówki halogenowej.

    Ponadto zastosowanie tych reflektorów niesie za sobą dalsze implikacje w postaci konieczności stosowania układu samopoziomującego i czyszczącego szybę reflektora.

    Posłużę się obrazowym porównaniem: można lampę naftową wyposażyć w żarówkę i usunąć naftę zastępując ją źródłem energii elektrycznej ale nie będzie to już lampa naftowa lecz latarka, posiadająca inne właściwości np. świetlne.

    z poważaniem



    mgr inż. Maciej Łukasik

    Kierownik Zakładu Oświetlenia i Wyposażenia Elektrycznego Pojazdów

    Instytut Transportu Samochodowego

    ul. Jagiellońska 80, 03-301 Warszawa

    tel./faks: 022 8114095

    Jeżeli przeróbka jest NIEZGODNA z obowiązującym prawem to proste pytanie do osób mających zamontowany taki zestaw . CO grozi takiemu "szpanerowi" w momencie kolizji ze strony a-policji,b - ubezpieczciela lub co gorsza wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
    Czy warto na złość mamie odmrozić sobie uszy.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory