Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Myjnie samochodowe

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [QUOTE=owcofil;369682] Przy okazji chciałbym się zapytać w jaki sposób myjecie i pielęgnujecie (lakier) swoje furki? czy używacie jakiś rewelacyjnych środków chem. ?

    Ja zabezpieczyłem lakier Diamodbritem Jewelultra
    http://www.ochronalakieru.pl/ochrona...amondbrite.php

    W ramach usługi dostałem też zestaw kosmetyków ( szampon , konserwer , mleczko do skóry) ww. firmy .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #32
    owcofil
    Gość

    Domyślnie

    wszedłem na to forum i stwierdzam, że tam są naprawdę zboczeni ludzie ale wiele można tam się dowiedzieć - dziękówka

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Znam to forum. Faktycznie "lekko" przeginają, ale z drugiej strony jest to nieocenione źródło wiedzy w zakresie dopieszczania.

  4. #34
    gold1
    Gość

    Domyślnie

    A Kolega jaki rodzaj mycia stosuje - bez wody - psikanie i mikrofibry czy parowe czy inne jeszcze ? niestety jestem z drugiego końca Polski więc nie zaglądnę, a tematyką się amatorsko, ale interesuję trochę.
    (aha, problemem nie jest umycie nowego auta dla salonu , ale takiego z solą, błotem, zaschniętymi sokami z drzew, plamami po zaschniętej twardej wodzie itp).[/QUOTE]

    takie z sola to pikuś takie z blotem to pikuś takie soki z drzew to tez Pan Pikus na już kilku letnim aucie gdzie nie zauważysz rysy dopuki doputy ktos nie przejedzie ci kamieniem albo kluczem... umyj auto z salonu ktore miało jazde w kurzu a pozniej spraw by nie było nawet śladu jakiego kolwiek zabiegu na nim i 100% brak rys. co do plam po twardej wodzie ... zapomnij o zmyciu tego czym kolwiek to jak byś próbował zmyć wżer po kwasie z ptasiej kupy.. na to już tylko polerka.. bo jak bedziesz chciał to zmyc zajedziesz lakier. ile trwa mycie auta u was max 30 min jak jestescie sami ?? u mnie zajmuje ok 40 min/auto w 3 osoby.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:23 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:17 ----------

    a co do testów to najlepszym testem jest cudze auto za kilkaset tys oklejone błotem. i nie wypłacenie odszkodowania po myciu. popieram fakt mycie samemu sobie metoda 20 wiader to tez dobre rozwiazanie jak uwaza sie w kazdej sekundzie kontaktu gabki z lakierem. co do automatów i karcherow lub tych na bezdotyku to jedna wielka bujda na kołach. poprostu dobrze bo tanio jak tanio to najlepiej ! - polska mentalnosc posiadaczy aut typu VW i opel

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał gold1 Zobacz post
    co do plam po twardej wodzie ... zapomnij o zmyciu tego czym kolwiek to jak byś próbował zmyć wżer po kwasie z ptasiej kupy.. na to już tylko polerka.. bo jak bedziesz chciał to zmyc zajedziesz lakier.
    Ja zmyłem, na lakierze nie ma śladu Szczegóły w tym poście.
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  6. #36
    gold1
    Gość

    Domyślnie

    jak zmyjesz od razu to zejdzie ... ale zostaw na kilka dni na sloncu efekt bedzie sliczny ! przecietnie auto sie myje raz na kilka dni wiec ...

Podobne wątki

  1. Odświeżacze samochodowe
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 13-01-2017, 01:04
  2. Myjnie ręczne DeGie/Sosnowiec/Mysłowice
    Utworzone przez coachu w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 14:14
  3. Myjnie w zime.
    Utworzone przez saint21 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 22:45
  4. Myjnie kraków
    Utworzone przez thing w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 08:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory