Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Temat: Giulia Veloce 2.2 diesel

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    Jelsi jest to 3 liry na 100 to przez ostatni rok zaoszczędziłem 1400 litrów czyli jakieś 7000zł.
    Dla mnie to dość istotne...
    auto zaplanowane na 5 lat
    no i to jest konkret

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    no i to jest konkret
    Ale to raczej nic odkrywczego

    Ja robie srednio ok 15k rocznie.. I w moim przypadku diesel niekoniecznie mialby sens fun byl wazniejszy

    Przy takim przebiegu roznica bedzie ok 2250 rocznie.. przy 3 literach (moze byc wiecej wiem - przy jedzie na full 19,6 srednie mialem na odcinku 300km autorstrada - normalnie tak sie nie jedzi)

    Wiec jesli ktos jezdzi autostrada predkosci 160 a zwyz glownie to diesel jak najbardziej ma sens nawet przy nizszych przebiegach.


    Przy roznicy 3l w srednim spalaniu to roznica przy przebiegi 15kkm rocznie ok 2250 - sporo fakt ale koszt zakupu (porownuje wersje 200KM z obecnego cennika z diesel 190KM - ok 15k zl) no to mam 7 lat prawie zeby mi sie ta roznica zwrocila I nizsze osiagi. Fakt mozemy probowac porownac z 280KM.. Veloce cena podobna do 210KM.. tylko dalej mamy 280 vs 210 I 5.7s/100km/h vs 6.6s/100km/h.


    Rasumujac diesel jak najbardziej tak przy duzych przebiegach.. albo jak ktos nie jezdzi duzo ale bardzo szybko.. nie wiem ile wam sie max spalanie w diesel na autostradzie udalo uzyskac ale zakladam ze roznica bedzie sporo wieksza niz 3l.. zakladam ze moze byc nawet 8l pray predkosci 160+km/h



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Napisałem to bardziej w kontekście tego wątku

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Przy roznicy 3l w srednim spalaniu to roznica przy przebiegi 15kkm rocznie ok 2250 - sporo fakt ale koszt zakupu (porownuje wersje 200KM z obecnego cennika z diesel 190KM - ok 15k zl) no to mam 7 lat prawie zeby mi sie ta roznica zwrocila I nizsze osiagi. Fakt mozemy probowac porownac z 280KM.. Veloce cena podobna do 210KM.. tylko dalej mamy 280 vs 210 I 5.7s/100km/h vs 6.6s/100km/h.
    Do tego dochodzi mniej bezpośredni (czyli gorszy) układ kierowniczy. Przynajmniej w Giulii.

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    przy predkosciach autostradowych zgonie z przepisami - spalanie poniżej 5,5. Trasa do Chorwacji z predkosciami trochę powyzej dozwolonych 5,7. ... Jesli jest to 3 litry (roznicy) na 100 to przez ostatni rok zaoszczędziłem 1400 litrów czyli jakieś 7000zł. Dla mnie to dość istotne... auto zaplanowane na 5 lat
    Dla mnie jest to też dość istotne stąd poprosiłem o konkretne dane. np. trasa 400km - średnia 120km/h, podróżna 130km/h spokojna jazda... i wynik w dwie strony
    Niby proste, ale wątek o spalaniu ma już chyba 80 stron, ale ciężko znaleźć konkretną informację dot. silnika 2.2 diesla. Jednemu diesel pali średnio 5.5, drugiemu 7.5l/100km. Biorąc pod uwagę, że diesel przewidziany jest na trasy taki test byłby bardzo pomocny.

    PS Z tego co widziałem, to koledzy w 2.0 200PS mieli spalanie rzędu +- 7.5l/100km przy średniej 120km/h. Nie jestem w stanie uwierzyć, że w Dieslu wyjdzie dokładnie przy tej średniej prędkości np. 4.5l/100km... (czyli te 3l różnicy). Myślę, że prędzej będzie to około 5.5-6l/100km przy tej średniej 120km/h (zaznaczam - średniej z komputera, a nie podróżnej, bo podróżna może być 150km/h, a na końcu człowiek wjedzie w korek i ma średnią 100km/h i cały pomiar o kant kuli idzie rozbić).
    Poza tym w nowoczesnych benzynach od Daimlera czy BMW można wykręcić coś około 6l przy tej średniej i podobnej klasie samochodu.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 12-03-2020 o 17:19

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Dla mnie jest to też dość istotne stąd poprosiłem o konkretne dane. np. trasa 400km - średnia 120km/h, podróżna 130km/h spokojna jazda... i wynik w dwie strony
    Niby proste, ale wątek o spalaniu ma już chyba 80 stron, ale ciężko znaleźć konkretną informację dot. silnika 2.2 diesla. Jednemu diesel pali średnio 5.5, drugiemu 7.5l/100km. Biorąc pod uwagę, że diesel przewidziany jest na trasy taki test byłby bardzo pomocny.
    Ale czego oczekujesz? Ze właściciele rzucą się w 400km trasy aby wykręcić średnią prędkość 120 a potem w drodze powrotnej 130 aby podać Ci spalanie średnie z tego odcinka?

    Uważam, że w jest tu sporo informacji o spalaniu. Nie da się porównać różnych stylów jazdy, ba nawet ta sama osoba na tym samym odcinku w różne dni jadąc podobnym stylem może wykręcić różne spalanie bo wpływa na to wiele czynników (ruch na drodze, pogoda itp)

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Ale czego oczekujesz? Ze właściciele rzucą się w 400km trasy aby wykręcić średnią prędkość 120 a potem w drodze powrotnej 130 aby podać Ci spalanie średnie z tego odcinka?
    Uważam, że w jest tu sporo informacji o spalaniu. Nie da się porównać różnych stylów jazdy, ba nawet ta sama osoba na tym samym odcinku w różne dni jadąc podobnym stylem może wykręcić różne spalanie bo wpływa na to wiele czynników (ruch na drodze, pogoda itp)
    Oczywiście jest sporo informacji, ale w większości mało konkretnych.

    - czy to jest trudne zrobić jedno lub 2 zdjęcia po trasie podając +- prędkość podróżną i kończąc całą dyskusję wpisem:
    warunki drogowe - dobre
    osób na pokładzie - 3
    prędkość podróżna 120-140km/h.
    A na zdjęciu:
    średnia prędkość, długość trasy i średnie spalanie? (średnia może być i 120 i 130 i 140km/h nie ma to znaczenia - ważne jest tylko to, żeby średnia była zbliżona do podróżnej.
    Czy nikt z Forumowiczów, którzy kupili diesla nie jeździ dieslem w trasy i nie ma aparatu i dostępu do internetu.. Wydaje mi się, że się kilku znajdzie. Ja mogę i poczekać miesiąc i dwa. Ważne, żeby ktoś wrzucił KONKRETNĄ informację.
    Tak jak pisałem - tylko tyle, ale jak widać, aż tyle.
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 12-03-2020 o 17:45

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Oczywiście jest sporo informacji, ale w większości mało konkretnych.

    - czy to jest trudne zrobić jedno lub 2 zdjęcia po trasie podając +- prędkość podróżną i kończąc całą dyskusję wpisem:
    warunki drogowe - dobre
    osób na pokładzie - 3
    prędkość podróżna 120-140km/h.
    A na zdjęciu:
    średnia prędkość, długość trasy i średnie spalanie? (średnia może być i 120 i 130 i 140km/h nie ma to znaczenia - ważne jest tylko to, żeby średnia była zbliżona do podróżnej.
    Czy nikt z Forumowiczów, którzy kupili diesla nie jeździ dieslem w trasy i nie ma aparatu i dostępu do internetu.. Wydaje mi się, że się kilku znajdzie. Ja mogę i poczekać miesiąc i dwa. Ważne, żeby ktoś wrzucił KONKRETNĄ informację.
    Tak jak pisałem - tylko tyle, ale jak widać, aż tyle.
    Bedziemy wiedziec jak bedziesz wrzucal te reporty jak juz kupisz

    Ja szczerze to zobaczylbym zestawienie kogos z np 30kkm I jakie srednie nie z komputera a z aplikacji w stylu fuelio.

    Tak wiem chodzi o diesel ale wlasnie chetnie bym porownal.

    Ja mam taki wynik dla Stelvio 280KM

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Bedziemy wiedziec jak bedziesz wrzucal te reporty jak juz kupisz
    Kupiłem F10 w benzynie i miał spalać jakieś 8-10l na trasie, a przy podróżnej 120-130km/h spalił ok. 6l/100km Raport na Forum BMW w wątku o spalaniu

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Do tego dochodzi mniej bezpośredni (czyli gorszy) układ kierowniczy. Przynajmniej w Giulii.
    co masz na myśli odnośnie tego układu?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. [Giulia] Giulia Veloce Ti
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 22:12
  3. [Giulia] Giulia Veloce vs ...
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 09:45
  4. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  5. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory