Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Jakie jeszcze samochody rozważaliście i dlaczego wygrała akurat Alfa?
    Pierwszy wybór to był samochód elektryczny. Przetestowałem nawet Mazdę MX-30 oraz Audi E-Tron (wiem wiem, że Audi to inny segment). Rozważaliśmy też Fiata e 500. Jednak po głębokiej analizie doszedłem do wniosku, że na elektrykę nie jesteśmy jednak gotowi. Później zacząłem myśleć o hybrydzie plugin PHEV. Ale doszedłem do wniosku, że dopłata do PHEV nigdy mi się nie zamortyzuje.
    Tak więc zacząłem się rozglądać za innymi opcjami no i trafiłem na Tonale. Ujęła mnie wyglądem. Wiem, że Alfy mają opinię awaryjnych ale zaryzykowałem. Przekonała mnie 5 letnia gwarancja i deklaracja prezesa Alfy, że to nowe podejście do niezawodności Alfy, które ma się zacząć od modelu Tonale. Zobaczymy
    Dawno temu kupiłem córce Fiata 500 i jest to auto o nieprzeciętnej trwałości i bezawaryjności. Fakt, że to proste dosyć auto ale przecież Fiat nie miał też dobrej opinii. To też jakoś wpłynęło na decyzję o wyborze Alfy
    Gdyby nie Alfa to chyba Audi A3 lub Q2 / Q3

    A tak na marginesie to kupiłem kiedyś Mercedesa 320D kombi w czasie kiedy połączyli się z Chryslerem. Wersja Full Option. To było najbardziej awaryjne auto jakim kiedykolwiek jeździłem. Koszmar. Ale przecież trudno tak powiedzieć o Mercedesie. Elektonika, pneumatyczne zawieszenie, SBC - wszystko się psuło. Tak się trafiło, że kupiłem Merca wtedy gdy postanowili oszczędzać na dostawcach, jakości.
    Ostatnio edytowane przez witod ; 15-08-2022 o 19:34

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    Przekonała mnie 5 letnia gwarancja i deklaracja prezesa Alfy, że to nowe podejście do niezawodności Alfy, które ma się zacząć od modelu Tonale.
    ten stereotyp to nadal z PRLu jest alfy się nie psują gorzej od średniej, będzie dobrze

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    ten stereotyp to nadal z PRLu jest alfy się nie psują gorzej od średniej, będzie dobrze
    Tak też założyłem

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Mito
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    ten stereotyp to nadal z PRLu jest alfy się nie psują gorzej od średniej, będzie dobrze
    Jeżdżę 3 rok alfą i nie miałem z nią żadnych problemów (Mito 1.4 GPL)

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    ten stereotyp to nadal z PRLu jest alfy się nie psują gorzej od średniej, będzie dobrze
    Dajcie sobie spokój ze stereotypami na temat Alfy - one się nie skończą dokąd nie wymrze pokolenie, które się nimi kieruje

    Właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu na Mazury, na którym spotkałem w pensjonacie przy piwie gościa, który przyjechał w miarę nową Hondą HR-V. Gdy się dowiedział, że ja jestem ten facet od Alfy, to na dzień dobry stwierdził, że on Alfy nigdy by nie kupił, bo się psują Gdy zapytałem, czemu akurat kupił Hondę, a nie Toyotę, czy Mazdę, to się dowiedziałem, że zamierzał kupić Toyotę, ale znajomy w salonie dał mu upust na Hondę Po takiej odpowiedzi dalsza dyskusja na tematy motoryzacyjne była zbędna
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    on Alfy nigdy by nie kupił
    Czy to jest ta Honda, która ma skrzynię e-CVT i wg strony producenta "zapewnia maksymalną moc 131 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu aż 253 Nm"? XD

    Przyspieszenie 0-100 km/h: 10,6 s, prędkość maksymalna: 170 km/h... Nie dziwię się specjalnie, po wciśnięciu gazu do podłogi w Giulii mógłby dostać zawału serca .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu na Mazury, na którym spotkałem w pensjonacie przy piwie gościa, który przyjechał w miarę nową Hondą HR-V. Gdy się dowiedział, że ja jestem ten facet od Alfy, to na dzień dobry stwierdził, że on Alfy nigdy by nie kupił, bo się psują Gdy zapytałem, czemu akurat kupił Hondę, a nie Toyotę, czy Mazdę, to się dowiedziałem, że zamierzał kupić Toyotę, ale znajomy w salonie dał mu upust na Hondę
    Spotkałem kiedyś tzw. "fana marki Honda". Generalnie jak opowiadał o tym samochodzie to miałem wrażenie, że Honda Civic to połączenie starego Volvo, nowego Bentleya, Toyoty Prius i BMW serii M - w zależności od omawianego aspektu. Po jego opowieści też stwierdziłem, że dalsza rozmowa nie ma sensu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #48
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Spotkałem kiedyś tzw. "fana marki Honda". Generalnie jak opowiadał o tym samochodzie to miałem wrażenie, że Honda Civic to połączenie starego Volvo, nowego Bentleya, Toyoty Prius i BMW serii M - w zależności od omawianego aspektu. Po jego opowieści też stwierdziłem, że dalsza rozmowa nie ma sensu

    No, dla hondziarzy pewnie nie ma . Biorąc pod uwagę ich udział i wyniki w sporcie, od profi po amatorski. Żeby Alfa choć w ułamku tak dobre silniki potrafiła zaprojektować i wykonać...

    Oj, trochę znów plecki będą boleć od tego klepania się po nich Alfisti jak to jest cudnie a wokół be niech któryś pojedzie i te hondy poobjeżdża gdy się ścigają faktycznie zamiast pleść.
    Co do wymierania pokoleń to potrwa, nawet gdy od Tonale się zacznie w końcu inna jakość. Ale jak z tymi samymi salonami i ASO...

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No, dla hondziarzy pewnie nie ma . Biorąc pod uwagę ich udział i wyniki w sporcie, od profi po amatorski.
    Honda ma jeden model Civika Type-R, który jest faktycznie świetnym hot-hatchem, ale reszta to jest jakaś kompletna żenada... To jest mniej więcej tak samo sportowa marka (przynajmniej w Europie), jak i Subaru. Mniej więcej tak, jakby gama Alfy składała się z Giulii Q i z 5 modeli w typie Tonale 130 KM.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #50
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Honda ma jeden model Civika Type-R, który jest faktycznie świetnym hot-hatchem
    No właśnie, ale gość opowiadał o cywilnej wersji typu 140/150KM


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No, dla hondziarzy pewnie nie ma . Biorąc pod uwagę ich udział i wyniki w sporcie, od profi po amatorski.
    Andrzej, ale to była rozmowa na temat cywilnej wersji Civica, nie nowej już, która w oczach tego fana jeździła jak M3, była komfortowa jak Bentley, niezawodna jak Volvo 240 i oszczędna jak Prius
    Wiesz, na zasadzie: niesamowite sportowe wrażenia, ale oszczędne daily, świetny wygodny na trasy i w ogóle praktycznie przez 10 lat tylko olej zmieniasz
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory