Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Temat: Uruchomienie trybu race

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Po wprogramowaniu Race trzeba pamiętać że stockowy ECU w 2.0/2.2 wyłącza podbicie charakterystyki kąt-otwarcie przepustnicy z nieliniowej na liniową, jak również wyłącza limiter momentu trybu A i tylko skrzynia dalej zmienia szybkość/zachowanie po przełączaniu trybów. Jeśli ktoś chce mieć podbicia itp to już z tunerem któy zna temat trzeba gadać.
    dotatkowo z moich obserwacji/odczuc wynika ze wprogramowanie Race ujednolica rowniez sile wspomagania, tzn. we wszystkich trybach jest taka sama. Tak naprawde po wgraniu Race jedyne czym roznia sie tryby RDNA od siebie to dzialanie skrzyni + oczywiscie wylaczenie esc i FCW w trybie R.

    Podobno (zaznaczam podobno) bo nie mam teraz jak tego sprawdzic jako ze jezdze z wgranym R, na poszczegolnych trybach DNA w standardzie rozny jest przebieg doladowania - generalnie im wyzsze obroty tym boost stopniowo spada z maksymalnej wartosci, przy czym w D pozniej i mniej niz np. w N, to znaczy ze dluzej utrzymywane jest wyzsze doladowanie. W A powinno go wycinac dosc mocno pow. 3k RPM. Po wgraniu Race boost na wszystkich trybach RDNA zachowuje sie tak samo, co mozna ogarnac robiac po prostu soft.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Troszkę już zgłupiałem z tym trybem RACE. Aktualnie mam normalne teristabilne dna. Chcę dokupić nowe pokrętło DNA z trybem RACE. Auto to Giulia 2017 2.0 280KM RWD z USA. Czy gdy zamontuje i wgram tryb race to reakcja na pedał gazu będzie w każdym trybie taka sama ? I co z siła wspomagania też zostanie normalna mimo zmiany trybów ? Nie zmieni się na "twardsza" po przejściu w D ?

    Aaa i co z tym boostem ? Zostanie on zmienjszony do trybu N/A czy pozostanie na każdym trybie na tak wysokim poziomie jak w trybie D ?

  3. #43
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nusiu321 Zobacz post
    Troszkę już zgłupiałem z tym trybem RACE. Aktualnie mam normalne teristabilne dna. Chcę dokupić nowe pokrętło DNA z trybem RACE. Auto to Giulia 2017 2.0 280KM RWD z USA. Czy gdy zamontuje i wgram tryb race to reakcja na pedał gazu będzie w każdym trybie taka sama ? I co z siła wspomagania też zostanie normalna mimo zmiany trybów ? Nie zmieni się na "twardsza" po przejściu w D ?

    Aaa i co z tym boostem ? Zostanie on zmienjszony do trybu N/A czy pozostanie na każdym trybie na tak wysokim poziomie jak w trybie D ?
    Kogo to obchodzi jak to działa, jak sie zmienia charakterystyka i gdzie. Wyłącznik kosztuje grosze do ceny auta jak będzie tobie źle sie jeździło to nie włączasz.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Wiesz czasem warto wiedzieć co jaki mod da a co może przy okazji "popsuć" za nim się go wykona. Po to jest forum po to są różne porady/opisy żeby każdy sobie przeczytał i ocenił czy tego chce czy nie. Po co tracić pieniądze i czas na coś czego finalnie się nie będzie chciało lub nie spełni oczekiwań.

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nusiu321 Zobacz post
    Wiesz czasem warto wiedzieć co jaki mod da a co może przy okazji "popsuć" za nim się go wykona. Po to jest forum po to są różne porady/opisy żeby każdy sobie przeczytał i ocenił czy tego chce czy nie. Po co tracić pieniądze i czas na coś czego finalnie się nie będzie chciało lub nie spełni oczekiwań.
    Przeczytałeś i co z tego wynikło.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Przeczytałeś i co z tego wynikło.
    Wynikło z tego, że opinii jest multum pewnym jest że w momencie Race Mod nie zależnie jaki tryb się nie włączy to ECU widzi to jako tryb N. Kilka postów wyżej jest informacja, że ponoć nie zmienia się też reakcja wspomagania i niby coś z boostem ale te informacje nie zostały przez nikogo ani potwierdzone ani obalone. Myślałem że może, ktoś coś dopowie w tej kwestii...

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    311

    Domyślnie

    U mnie mapa gazu jest taka sama we wszystkich trybach, wspomaganie kierownicy jest słabsze w D niż w N. Co do boostu nie wiem, musiałbym sprawdzić MESem.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    mapa gazu to jedno ale mapa silnika tez, mozna to zauwazyc chocby w trybie A jak spojrzy sie na wskaznik doladowania (nie wiem jak w przedliftach ale w poliftach jest). W trybie A seryjnie powinno ograniczac moment do ok 300 Nm, po wgraniu Race nie ma tego ograniczenia, czyli mapa jest z N, podobnie jak na D i R. Jesli ktos ma serie (bez Race) moze sprawdzic tez kwestie boostu na D vs N, czy rzeczywiscie dluzej trzyma boost na wysokich obrotach, na giuliaforum ktos logowal i wg. niego na N boost zaczyna spadac wczesniej niz na D.

    W kwestii wspomagania ja nie czuje roznicy miedzy trybami po wgraniu Race'a. Nie wiem jak z kontrola trakcji, to najciezej sprawdzic ale podejrzewam ze tez jest ujednolicona. Na szczescie jest tryb R gdzie jej nie ma
    Moze byc tez tak ze polifty reaguja inaczej niz przedlifty.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Nusiu321
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Giulia 2.0T 280KM USA
    Postów
    31

    Domyślnie

    Jestem świeżo po zamontowaniu DNA Race. Wszystko przeszło bez problemowo, przełącznik montowałem nowy, swoją cenę ma ale napis RACE wygląda pięknie. W proxy ustawiłem Type2.
    Według moich obserwacji:
    1. Wspomaganie między N a D się różni nie jest to jakaś przepaść ale czuć różnice (jest tak samo jak było bez RACE)
    2. Faktycznie pedał gazu jest taki sam dla każdego z trybów.
    3. Zmiany biegów między trybami są inne w N trzyma niższe obroty i zmiany są bardziej gładkie w D trzyma wyższe obroty i zmiany są szybsze. Tryb RACE to prawdziwa petarda jeśli chodzi o zmiany biegów. Są ostre, agresywne aż czuć na plecach że wsadzony został kolejny bieg. To samo tyczy się redukcji, są fenomenalne aż chce się redukować. Oczywiście mowa tu o trybie manualnym.

    Teraz pozostaje mi zamontować łopatki mam nadzieje, że będą działać w trybie RACE, na lewarku działa manual, ale wiem że z tym różnie bywa.

    Co do map silnika między trybami D/N. Mapowanie pedału czyli oszukiwanie jest inne dla tych trybów (fabrycznie bez RACE), czy jest inny boost ? Raczej wątpię, jedynie co to faktycznie może w trybie D być on utrzymywany chwilę dłużej przy końcowym zakresie obrotów, tak było w Giullietta 1.4 w trybie D. Potwierdził to mój znajomy tuner. Robiliśmy też pomiar mocy i w N jak i D w Giullietcie moc była taka sama jedynie przy odcince lekko różniła się kreska Nm/Moc była wyższa z uwagi na dłużej utrzymywany wysoki boost. Pewnie w Giulli strategia jest taka sama. Aczkolwiek temat mnie zainspirował i na pewno sprawdzę to dogłębnie i opiszę.
    Co do cięcia momentu w trybie A zapewne jest to rozwiązane limiterem Nm zaszytym w mapach ECU, wątpie by robili 3 osobne mapy Boost/Zapłon/Paliwo dla każdego z trybów.

    Tak sobie teraz myślę nad tą kontrolą trakcji, to fakt ciężko sprawdzić. Ale skoro tylko ECU widzi nas w N, reszta modułów rozumie, że jesteśmy w innych trybach to raczej kontrola została jak w fabryce. Skoro ESP się wyłącza to moduł kontroli trakcji wie że to inny tryb jazdy.

    Tak czy owak polecam tego Moda jeżeli nie dla wyłączenia kontroli to dla frajdy z odczuć związanych z zmiana biegów bo jak dla mnie są fenomenalne

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    8

    Domyślnie

    Sorki kalibracje czego w abs jakie ustawienia ???

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 19:46
  2. Remote start - zdalne uruchomienie
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 15:58
  3. [159] Uruchomienie programowe DPFu
    Utworzone przez Seba 0000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 09:32
  4. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  5. [AR 147] CAN - uruchomienie testu buzzera
    Utworzone przez anowak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory