Strona 53 z 150 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1492

Temat: Alfa Romeo 155 TS 8V - "wszystko o ..." (fotki, dyskusje, modyfikacje itp.)

  1. #521
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rifajnd Zobacz post
    Lewobrzeże, okolice Klonowica itd. Jak na razie moja piękność nie jest w zbyt dobrym stanie, żeby się nią chwalić, muszę ją troszkę do porządku doprowadzić, bo poprzedni właściciel nie był dla niej zbyt łaskawy.
    Muszę zrobić:
    - tarcze hamulcowe przód + klocki kupione
    - łożyska z tyłu
    - opony wymienić, bo z przodu są w masakrycznym stanie i są za duże
    - wymienić tylną lewą klamkę bo jest połamana, drzwi muszę od środka otwierać .
    - naprawić mocowanie prawego lusterka, bo z tego co widziałem parę rzeczy jest połamanych i lusterko lekko lata.
    - zamontować linki hamulca ręcznego, bo obecnie go nie ma :> ....(muszę się dokładnie przyjrzeć też czy o to chodzi)
    - zamontować nowe siłowniki maski kupione
    - wymienić olej
    - założyć spowrotem na zaczepy okładzinę klapy bagażnika, bo obecnie połowa tej okładziny sobie wisi.
    - odświeżyć i pomalować felgi, bo są brzydkie, zmęczone i na środku ktoś je "psiknął" czarnym sprayem. Prawdopodobnie cały samochód chciał zrobić na czarno, ale chyba porzucił ten pomysł. I bardzo dobrze
    - podjechać do tapicera i naprawić wielką rozszarpaną dziurę po lewej stronie fotela kierowcy (fotele mam półskórzane)
    - poprawić kierunkowskazy, bo są leciutko powyginane, ktoś niezbyt dokładnie je zamontował (tak myślę, nie przyglądałem się temu jeszcze)
    - i prawdopodobnie wymienić silniczki wycieraczek, bo chodzą po tej szybie tak, jakby szurały po asfalcie.
    - przykleić na kierownicę znaczek Alfy , bo zastałem ją bez znaczka kupiony już

    Ale się zastanowię, czy nie przywitać się oficjalnie ze wszystkimi tym, co obecnie mam i co moja Alfa teraz prezentuje.

    Edit: Ahh, a tak w ogóle to też jestem Łukasz
    Jak się spotkamy to ja już ją obadam
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  2. #522
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rifajnd
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Żaden :<
    Postów
    84

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że w okolicach wlewu i tylnych nadkolach widać malutkie ogniska rdzy. Ale samochód kupiłem za śmieszne pieniądze, więc na takie coś w ogóle nie narzekam, a kiedyś to zrobię

  3. #523
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    To szykuj kasę, każdy tutaj poleci Ci to zrobić prędzej niż później bo jak masz już purchle to pod spodem ruda harcuje jak ta lala, jak to mawiają niektórzy przystaw ucho i bądź cicho to usłyszysz jak ją rdza chrupie

  4. #524
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rifajnd
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Żaden :<
    Postów
    84

    Domyślnie

    Hehe, dzięki za radę, na pewno to zrobię najszybciej, jak mi się to tylko uda. Najpierw to muszę ją doprowadzić do ładu mechanicznego .

  5. #525
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rifajnd Zobacz post
    Zapomniałem dodać, że w okolicach wlewu i tylnych nadkolach widać malutkie ogniska rdzy, a kiedyś to zrobię
    Jak Piotrek vel kasztelan napisał wyżej.Bierz się za to jak najszybciej,bo zaraz się okaże,że nie będzie już co tam robić a co dopiero jak chcesz to robić kiedyś.My już znamy ten temat
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  6. #526
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Oczywiście gra warta świeczki jeśli chcesz ty autem długo jeździć, inaczej nie ma sensu, zrób tylko po zewnątrz żeby źle nie wyglądało i wystarczy Ja wiem o tym doskonale, trzeba całe nadkola odbudować, obejrzyj też dokładnie spód, u mnie z dwóch dużych, zauważalnych dziur po rozbiórce okazało się że trzeba pół bagażnika spawać, dalej już nie było źle. Generalnie od kanapy do tyłu auta to newralgiczny punkt 155 jeśli chodzi o blachy.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 08-01-2013 o 22:22

  7. #527
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rifajnd
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Żaden :<
    Postów
    84

    Domyślnie

    Oczywiście że warta świeczki, w końcu to 155 za którą wprost szaleję od dzieciństwa. Jak tylko będę miał pieniądze najszybciej jak to będzie możliwe zrobię to.

  8. #528
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    Jak Piotrek vel kasztelan napisał wyżej.Bierz się za to jak najszybciej,bo zaraz się okaże,że nie będzie już co tam robić a co dopiero jak chcesz to robić kiedyś.My już znamy ten temat
    Taaa... Ja też miałem robić i jak oba nadkola rdzewiały (widać z zewnątrz) tak wyglądają do tej pory No, ale nie postępuje to, czyli chyba tragedii nie ma. Nie wiem jak w środku, ale ja i tak tym autem dłużej nie pojeżdżę (pewnie jeszcze rok lub dwa).

  9. #529
    dugi_opole
    Gość

    Domyślnie

    u mnie poki co na nadkolach zero rdzy, od wewnatrz widac gruba warstwe konserwacji, jedynie odprysk lakieru 0,5cmx0,5cm przy wlewie paliwa sie rudawy zrobil, ale przez te deszcze na zmiane z mrozem zerwane linki obu drzwi z prawej strony otwieraja sie tylko od zewnatrz. pogoda nie nastraja do rozbierania obu boczkow ale wyjscia innego nie bedzie, pytanie jak wyglada wymiana tych linek? czy zaczepow? co sie tam zrywa? i co zakupic?

  10. #530
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał dugi_opole Zobacz post
    u mnie poki co na nadkolach zero rdzy, od wewnatrz widac gruba warstwe konserwacji, jedynie odprysk lakieru 0,5cmx0,5cm przy wlewie paliwa sie rudawy zrobil, ale przez te deszcze na zmiane z mrozem zerwane linki obu drzwi z prawej strony otwieraja sie tylko od zewnatrz. pogoda nie nastraja do rozbierania obu boczkow ale wyjscia innego nie bedzie, pytanie jak wyglada wymiana tych linek? czy zaczepow? co sie tam zrywa? i co zakupic?
    Wyciągnij po prostu element z klamką wewnętrzną i zobacz czy się po prostu linka nie zerwała. Jeśli tak to wystarczy końcówkę sobie jakąś dorobić (np. śrubę mocno skręcić na końcu). Ja mam w tym stylu z jednej strony i śmiga elegancko.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  2. [Sprzedam] Sprzedam piękny album "Alfa Romeo 1910-2010" [PL]
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 17:49
  4. Volkswagen potwierdza - "Alfa Romeo jest bardzo interesująca"
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory