Strona 6 z 62 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    nonsens, nie ma szans uzyskać srednią prędkość 95 km/h na żadnej trasie Wrocław-Warszawa. jechałem wczoraj, nocą, dość nawet nieostrożnie momentami, wyszło mi 81km/h. Do 95 km/h na odcinku około 330 km duuużo brakowało.
    W jaki sposób chcesz pokonać chyba ze sto miejscowości od Katowic do Warszawy, pędzisz przez nie 100 na godzine? O trase przez Bełchatów nie pytam, bo to juz mega nonsens.
    Polecam trasę wawa->częstochowa->olesno->opole->A4 do wrocławia. 3,5 godziny w dzień jest jak najbardziej realne bez szaleństw. Między Częstochową a Opolem na tej trasie praktycznie nie ma ruchu, tylko kilka wiosek, głównie zaraz za Częstochową.
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

  2. #52
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    A ja polecam konsultacje u psychologa. Codziennie wyprzedza mnie i mija ze stu takich. Jedno tylko dodam: około sześć tysięcy ludzi ginie rocznie na drogach w Polsce. To jakieś 15-20 osób dziennie.
    pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:27 ----------

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Nie przesadzajcie, że nie widzieliście, jak jakieś BMW leci zwykła, wąską wojewódzką czy krajówka 200km/h...

    Taka średnia jest możliwa, nawet stwarzając mniejsze zagrożenie niż podziwiający widoki "emeryci" jadący 70km/h po niezabudowanym.


    Nie jest możliwa Tuti. Znaczy jest, ale zmusza Cie do przejeżdzania przez kilkadziesiąt miejscowości z prędkością około 100 km. Nie powiesz mi, ze to nie stwarza zagrożenia. To się nazywa piractwo drogowe: to się nazywa zamiar morderstwa niewinnych ludzi. Jeśli jedziesz 100 km/h przez wioski, osiedla i miasteczka.

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    około sześć tysięcy ludzi ginie rocznie na drogach w Polsce
    Mniej niż z powodu zakażeń szpitalnych, czyli lepiej szybciej do domu dojechać, żeby zjeść rutinoscorbin Byleby z głową!

  4. #54
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    sorry ale wyszedłem z nerw) urażonych przepraszam. Po prostu dużo jeżdze i nieustannie, codziennie, muszę robić uniki, chować się, czujnie na sto procent rozglądać się w kazdej sekundzie jazdy, bo zawsze jakiś oszołom, z takich co robią srednią 95 km/h na trasie do Warszawy zajeżdza mi drogę, wyprzedza na trzeciego, przekracza podwojną ciąglą, wcina się na chama przed maskę itd.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seboq
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    156 2.0 TS Sportpack 2000r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    sorry ale wyszedłem z nerw) urażonych przepraszam. Po prostu dużo jeżdze i nieustannie, codziennie, muszę robić uniki, chować się, czujnie na sto procent rozglądać się w kazdej sekundzie jazdy, bo zawsze jakiś oszołom, z takich co robią srednią 95 km/h na trasie do Warszawy zajeżdza mi drogę, wyprzedza na trzeciego, przekracza podwojną ciąglą, wcina się na chama przed maskę itd.
    widze ze masz jakis problem i potraktowales to 95km/h bardzo ambicjonalnie. Nie jestem oszolomem, tak jak sobie wyobrazasz. Nigdy nie wyprzedzalem na trzeciego, jezeli sa odpowiednie warunki drogowe, na odpowiednio duzo sobie pozwalam. A tak jak piszesz jezeli musisz robic uniki, chowac sie...hmmm, to moze nie bardzo Ci wychodzi za kolkiem?

    Moze masz jakas paranoje ze wszyscy chca cie zabic na drodze? Nie wiem nie wnikam, to jednak nie usprawiedliwia Cie od tych beznadziejnych zaczepek.

    Ja wiem swoje, robie srednio prawie 100 tysiecy kilometrow rocznie po polskich i europejskich drogach, przeroznymi samochodami. I jakos do tej pory nikogo nie zabilem, nie spowodowalem wypadku ani tez nie zajechalem jakiemus biedakowi drogi.

    Mysle ze ta dyskusja ktora wywolales w ogole nie ma nic do tematu. Mialy byc rozmowy na temat spalania, a nie jakies paranoje kolejnego sfrustrowanego kierowcy...

  6. #56
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Stary, odpuść sobie oceny moich umiejętności. To nic nie wnosi, poza faktem, że udowadniam ci iż piszesz nieprawdę. A jesli to jest prawda, to musisz jezdzić, łamiąc przepisy w terenie zabudowanym. I to nie o 10 km/h ale o 50.
    Pewnie prawda jest inna: napisałeś bajeczke o spalaniu i teraz próbujesz top uwiarygodnić teoriami o trasie przez Opole i Częstochowę. Stary, poluzuj. Po drodze masz tam Lubliniec i Ozimiek plus z 10 sporych wioch i dłuugi wjazd do Czestochowy. Ten odcinek liczy sobie zdaje sie 95 albo 98 kilometrów. Juz powyższa analiza wskazuje, ze po prostu gadasz bzdury.
    Albo jezdzisz jak szaleniec, niebezpieczny dla ludzi.

  7. #57
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Mnie ta średnia też wydaje się mało wiarygodna. Chyba, że się chciało wyglądac jak farsz do mielonych rozrzucony po zmiażdżonej karoserii samochodu z opaską Kamikaze która gdzieś poleciała bo czoło już by nie istniało.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seboq
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    156 2.0 TS Sportpack 2000r.
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Stary, odpuść sobie oceny moich umiejętności. To nic nie wnosi, poza faktem, że udowadniam ci iż piszesz nieprawdę. A jesli to jest prawda, to musisz jezdzić, łamiąc przepisy w terenie zabudowanym. I to nie o 10 km/h ale o 50.
    Pewnie prawda jest inna: napisałeś bajeczke o spalaniu i teraz próbujesz top uwiarygodnić teoriami o trasie przez Opole i Częstochowę. Stary, poluzuj. Po drodze masz tam Lubliniec i Ozimiek plus z 10 sporych wioch i dłuugi wjazd do Czestochowy. Ten odcinek liczy sobie zdaje sie 95 albo 98 kilometrów. Juz powyższa analiza wskazuje, ze po prostu gadasz bzdury.
    Albo jezdzisz jak szaleniec, niebezpieczny dla ludzi.
    Czlowieku nie oceniam twoich umiejetnosci, tylko pierdoly ktore wypisujesz. Nie ukrywam ze troche naginam przepisy, ale czy ty drogi forumowiczu zawsze jedziesz na 50-tce 50? Z tego co wnioskuje to raczej nie, wiec nie masz prawa mnie ganic gdyz robisz to samo. Poza tym nie napisalem nigdie ze jade przez Lubliniec i Ozimek, ani tym bardziej przez Czestochowe. Wiem swoje podzielilem sie opinia, ale znalazl sie madrzejszy co zawsze ma racje. Z takimi nie wygrasz - ja pasuje .

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar Zet
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 ti tbi
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    teraz próbujesz top uwiarygodnić teoriami o trasie przez Opole i Częstochowę. Stary, poluzuj. Po drodze masz tam Lubliniec i Ozimiek plus z 10 sporych wioch i dłuugi wjazd do Czestochowy. Ten odcinek liczy sobie zdaje sie 95 albo 98 kilometrów. Juz powyższa analiza wskazuje, ze po prostu gadasz bzdury.
    Albo jezdzisz jak szaleniec, niebezpieczny dla ludzi.
    Kolego pewnie pijesz do mnie ale poczytaj dokładnie jaką trasę proponuję bo pewnie przeleciałeś tekst po łebkach. Masz rację, na drodze o której piszesz nie da się szybko pojechać ( pełno terenu zabudowanego i mało miejsc na których przy tym natężeniu ruchu można bezpiecznie wyprzedzić ) ale zerknij sobie na mapę i przejedź się kilka razy drogą o której wspominam,a może zrozumiesz o czym piszę. To po pierwsze, a po drugie to lekko naginając przepisy na A4 i gierkówce + łącznik opole-częstochowa o którym ja pisałem to naprawdę jest nie trudno osiągnąć średnią w okolicach 100km/h
    Zapomniałem dodać, tą trasę zrobiłem także w samochodzie żony w CC 900 (który nie należy do nazbyt szybkich samochodów) w 4 godziny i naprawdę nie wyprzedzałem na 3go i nie przelatywałem przez wioski powyzej 80, bo sam mieszkam na wiosce i wku...a mnie jak jakiś tępy ch.j przelatuje mi przed nosem.
    Ostatnio edytowane przez Zet ; 28-11-2009 o 22:55
    159 tbi Ti
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Były Alfa 146 ti, 156 2,4 jtdm 20V

  10. #60
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    Umówmy się: trasy Warszawa-Wrocław nie da się zrobić niżej 5 albo i 6 godzin, bez naginania przepisów. Wszyscy to wiemy. Ale są logiczne granice fantazjowania,a takim fantazjowaniem jest średnia 95 km/h. Gnając autostradą z prędkoscią przekraczającą przepisy, czyli 130 km/h średnia prędkość wyjdzie Ci poniżej stówy, choćby dlatego, że ze 20 razy będziesz zwalniać z powodu Tirów i głupawych manewrów innych uczestników ruchu. Wydaje ci się więc, ze pędziłeś niesamowicie szybko ale srednia wychodzi taka sobie. Potem masz gierkówkę: na niej jest około 25 czynnych radarów, ta droga jest pod szczególną pieczą policji. Pal licho radary jednak: w wielu miejscowościach masz światła. Tych świateł jest dużo. Musisz na nich stać. Policz sobie sześć, siedem świateł, na których stoisz do minuty, a musisz auto zwolnić najpierw a potem rozpędzić. I średnia dramatycznie leci.
    No i ten mityczny odcinek "między Czestochową a Opolem". To jest niecałe 100 km. Możesz napisać, jaką drogą jedziesz, skoro omijasz Lubliniec i Ozimek? I pamiętaj, że na tej drodze musisz utrzymać srednią ponad 90 km/h... Czy to są wiejskie, boczne drogi? Najkrotsza trasa wiedzie przez Lubliniec i Ozimek. Czyli Ty jedziesz dłuższą. Więcej jak 100 km robisz, czyli Twoja srednia sięga 100 na tym odcinku. Rozumiem, ze nia ma tam wsi, skrzyżowań, innych aut, a skoro to drogi boczne, nie ma też furmanek???

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory