Strona 7 z 41 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 410

Temat: Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Rozumiem, że masz 16v?
    No fakt nie wiem jak w 8v to wygląda. W handlu są dostępne specjalne klucze z oringami ułatwiającymi wyjmowanie co pewnie mogło by pomóc. W każdym razie w 16v bez problemu poszło.

    Kol. Lukas
    Założę się że przed Tobą ktoś wcześniej przegiął z dokręceniem, nie użył smaru do gwintów (nie wspominam o kluczu dynanom.). Moment niszczący gwint to już 16Nm a właściwy 12Nm. Niestety jak ktoś tak wcześniej dał ciała to dziś i warsztat nie pomoże i trzeba zdejmować głowicę jak w Twoim przypadku.

    pozdr




  2. #62
    Lukas-Galway
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tropik Zobacz post
    Kol. Lukas
    Założę się że przed Tobą ktoś wcześniej przegiął z dokręceniem, nie użył smaru do gwintów (nie wspominam o kluczu dynanom.). Moment niszczący gwint to już 16Nm a właściwy 12Nm. Niestety jak ktoś tak wcześniej dał ciała to dziś i warsztat nie pomoże i trzeba zdejmować głowicę jak w Twoim przypadku.

    pozdr
    U mnie swieca sie normalnie odkrecila z gwintem. Zapiekla sie na tym czpniu grzejacym nie wiem czemu. Po snciagnieciu glowicy nawet menda niechcial wyjsc , trzeba bylo wiercic

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś podać nr katalogowy świecy, lub jej parametry żebym wiedział jaką mam kupić (16V, 150KM, SW)? Którego producenta świec szukać?

  4. #64
    criss
    Gość

    Domyślnie

    spisuje ze starej wymienionej świecy BERU nr FGP55187063 i jeszcze jeden nr co jest nabity: 276 010 11V B811. Kupuj beru to są świece na pierwszy montaż.

  5. #65
    Lukas-Galway
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez zalozylem Beru

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pankuś
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    98

    Domyślnie

    Kupuj Beru.
    Chciałem zaoszczędzić i kupiłem MaxGear, trochę tańsze. Wyszło na to że musiałem kupować dwa razy.

  7. #67
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    zabrze
    Auto
    Audi S8 D2.... Alfa 159 SW 1,9JTDM 16v
    Postów
    153

    Domyślnie

    nawet aso nie pokryje kosztow urwania swiecy zazwycza kazdy warsztat informuje klienta o takiej ewentualnosci urwania i zawsze na odpowiedzialnosc klienta........ skad warsztat ma wiedziec kto to wczesniej dokręcał ? albo czy juz swieca nie jest ukręcona.... itp itd... i nie w kazdym przypadku trzeba sciagac glowice jesli jzu mechanik sobie nie poradzi to sa firmy co wykręcaja swiece bez sciagania glowicy odpowiednim sprzetem...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pankuś Zobacz post
    Kupuj Beru.
    Chciałem zaoszczędzić i kupiłem MaxGear, trochę tańsze. Wyszło na to że musiałem kupować dwa razy.
    troche tansze? beru masz najwyższą półke maxgera najniższą wiec nie pisz troche bo to ponad 100% roznicy w cenie

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, kupię na pewno BERU.

    Mam jeszcze jedno pytanie. Spotkałem się z różnymi opiniami na temat stopnia nagrzania silnika podczas wymiany świec. Jedni piszą, że powinien być rozgrzany, a inni że zdecydowanie zimny. Czy ktoś z was orientuje się jak być powinno? Z mojego skromnego doświadczenia, wiem, że przy rozgrzanych elementach łatwiej odkręcić zapieczone śruby itp, więc w przypadku świec które lubią stawiać opór też powinno być łatwiej?

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pankuś
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kędzierzyn Koźle
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 16V
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekzabrze Zobacz post
    troche tansze? beru masz najwyższą półke maxgera najniższą wiec nie pisz troche bo to ponad 100% roznicy w cenie
    Możliwe wymieniałem przed zimą więc nie pamiętam dokładnie. Nie musisz się od razu tak pieklić.

  10. #70
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukosław Zobacz post
    Dzięki za podpowiedzi, kupię na pewno BERU.

    Mam jeszcze jedno pytanie. Spotkałem się z różnymi opiniami na temat stopnia nagrzania silnika podczas wymiany świec. Jedni piszą, że powinien być rozgrzany, a inni że zdecydowanie zimny. Czy ktoś z was orientuje się jak być powinno? Z mojego skromnego doświadczenia, wiem, że przy rozgrzanych elementach łatwiej odkręcić zapieczone śruby itp, więc w przypadku świec które lubią stawiać opór też powinno być łatwiej?
    Ze stopów aluminium w zasadzie bezpieczniej jest wykręcać "na zimno"(przynajmniej tak robią w zaprzyjażnionym zakładzie).

Podobne wątki

  1. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  2. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  3. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  4. [159] JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 20:41
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory