Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: kierownice w turbo 2.4 jtd

  1. #1
    marsel
    Gość

    Domyślnie kierownice w turbo 2.4 jtd

    Witam, mam takie pytanko do forumowiczów. Czy jest taka możliwość że będą zapieczone kierownice w turbo a na wysokich obrotach nie będzie się zapalać tzw. marchewa na liczniku?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsel Zobacz post
    Czy jest taka możliwość że będą zapieczone kierownice w turbo a na wysokich obrotach nie będzie się zapalać tzw. marchewa na liczniku?
    oczywiście że tak , bo to głównie zależy od przyspieszenia a nie obrotów,
    spokojnie przyspieszając osiągniesz max obroty na każdym biegu bez przekroczenia limitu ciśnienia doładowania , bo tu chodzi o szybki czas reakcji kierownic na polecenie ECU !;

    najlepszym wyznacznikiem zapieczonych kierownic jest gwałtowne przyspieszenie od niskich obrotów na 3 , 4 lub 5 biegu , UWAGA: aby przeładowanie zostało zarejestrowane w pamięci w postaci błędu musi trwać określoną chwilę czasu i dlatego zaleca się sprawdzać to na wysokim biegu od niskich obrotów ;
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    marsel
    Gość

    Domyślnie

    A jeśli nie zapala się nawet wtedy marchewa jak opisałeś?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsel Zobacz post
    A jeśli nie zapala się nawet wtedy marchewa jak opisałeś?
    a testowałeś na wysokim biegu jak napisałem ?

    anyway , podpiąć kompa i jazda na drogę z odczytem parametrów doładowania
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  5. #5
    marsel
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie testowałem już na różnych przełożeniach i na gwałtownym wciskaniu gazu i powolnym. Marchewa jeszcze nigdy się nie zapaliła. Założyłem temat bo mam problem z mocą od 3 tys obr.( nie ciągnie tak jak do 3 tys) .Na 1 i 2 biegu super się zbiera ale na wyższych to już nie to powyżej 3 tys.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 SW 2,4JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    ja juz to przerabiałem, u mnie było tak:
    chwilowe spadki mocy, w zakresie 2-3 tyś obrotów (raz ciągnie jak diabli, a raz po prostu się rozpędza), na poczatku myślałem że to przepływomierz, po wymianie na nowy problem nadal był, następnie zaslepienie zaworu EGR, nic to nie dało, kontrolka wtrysków (marchewa) nie zapalała mi się, chociaż ostatnio jak gaz był w podłodze to co jakiś czas auto przerywało w górnym zakresie obrotów na chwilę kontrolka się zapalała i gasła...

    w końcu pojechałem do warsztatu, gdzie elektormechanik podpiął mi auto pod kompa i tak zaczeliśmy sobie jeździć, na kompie wszystko wyszło... oprócz powracającego błędu o recyrkulacji spalin (przez zaślepienie EGR, a podobno w tym silniku bład się nie pojawia) to występowało przeładowanie turbiny, ciśnienie za wysokie o jakieś chyba 0,5 bara z tego co pamiętam, diagnoza - zapieczone kierownice turbiny czy jakoś tak, turbine należy przeczyścić (u mnie koszt ok 300 zł wyjęcie turbiny czyszczenie ok 200 zł), po tym miały problemy zniknąć... oddałem auto ponownie do warsztatu - wyjęli turbinę zawieźli ją do firmy która zajmuję się tymi rzeczami - no i wyszło szydło z worka, wirnik ma duże luzy, dodtakowo jest nadpalony gdzieś tam i ogólnie należy się turbinie kompletna regenracja (ewnetualnie mogę z tą jeździć ale może się rozpaść i wtedy cały silnik pójdzie w diabli).... a że tam jest jakiś długi wirnik itd... to i koszty adekwatne do tego - regeneracja 1500 zł, demontaż i montaż 250 zł, no ale trudno czego się nie robi dla kochanego auta ,
    jutro odbieram autko i zdam relacje jak się zachowuje po reanimacji
    ech.....zachciało się diesla....

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał marsel Zobacz post
    No właśnie testowałem już na różnych przełożeniach i na gwałtownym wciskaniu gazu i powolnym. Marchewa jeszcze nigdy się nie zapaliła. Założyłem temat bo mam problem z mocą od 3 tys obr.( nie ciągnie tak jak do 3 tys) .Na 1 i 2 biegu super się zbiera ale na wyższych to już nie to powyżej 3 tys.
    więc źle sformułowałeś temat i masz błędne założenia , to co opisujesz to raczej problem przepływką lub egr albo po prostu szukasz dziury w całym
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Kolego Wiertlo- miałem to samo co ty, tez zaślepiłem EGR(też wywalało błąd) i ostatecznie dałem do wyczyszczenia turbinkę, po rozebraniu turbiny prawie to samo co ty ( turbinka do regeneracji, o nowej nie myślałem bo to ponad 3tys., ale jestem zadowolony z regeneracji- juz 8 miesięcy i jakieś 10tys. km), niestety jestem na 99% pewny, że "nadpalenie" łopatek turbinki było bezpośrednio spowodowane zaślepieniem EGR- zapieczone kierownice, zaslepiony EGR- czyli całe spaliny walą na biedny wirniczek, no i przegrzanie gotowe- przestrzegam gdzie mogę wszystkich, którzy maja podobny problem, zeby przy podejrzeniu zapieczenia kierownicy geometrii, broń boże nie zaslepiać EGR- najpierw czyszczenie kierownicy, później zaslepianie, a nie na odwrót!!!
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

Podobne wątki

  1. Jak sciagnac kierownice 156 FL?
    Utworzone przez Proxim@Ar w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 21:12
  2. [146] wymiana taśmy pod kierownice
    Utworzone przez Alfista w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory