Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Usterki w AR 159 - do kogo w Poznaniu lub okolicy

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie Usterki w AR 159 - do kogo w Poznaniu lub okolicy

    Kolezanki, koledzy.
    Pacjent AR 159, 2011.

    Gdzie najlepiej z takimi usterkami:

    1. Nie dziala mi nawiew na nogi kierowcy, przycisk nie reaguje i nie podswietla sie, reszta nawiewow dziala (klimatronik). Wg rozeznania mozliwe przyczyny - uszkodzony wlacznik, uszkodzony silnik nawiewu, uszkodzona instalacja (rozmawialem z warsztatem obslugujacym komis autka.pl z Krakowa - od nich kupilem).
    Pytalem p. Kotowicza, jeszcze nie mial z klima do czynienia.

    2. W tylnej kanapie, mechanizm blokujacy oparcie przed zlozeniem nie blokuje sie - moge bez zwalniania dzwigni w oparciu zlozyc kanape (prawa czesc, po stronie pasazera). Trzeba rozebrac oparcie, byc moze jakas sprezynka strzelila.

    Na ta chwile zalezy mi glownie na diagnozie, wiec trzeba rozebrac, pogrzebac na co sam nie mam czasu.

    ASO odpada - byc moze nie ja bede pokrywal koszty.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Jest kilka opcji jeśli chodzi o Poznań:

    ASO NAgórscy, ale nie są tani i pewnie będą wymieniać ile wlezie. Wiedzą co robią i mają auta zastępcze.

    Jak masz czas to polecam warsztat Kotowicz na Starołęce. Fachowo bez ceregieli i najlepiej cenowo.

    AUTIM na Warszawskiej. Fachowo, cenowo różnie bywa, ale też dość szybko czasowo.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Duchu, z Kotowiczem różnie bywa. Ja u niego byłem dwa razy i za każdym razem wychodziło drożej niż u Piotra :-)
    Kolego, z tą kanapa spróbuj "użyć więcej siły, tzn trzasnij nią porządnie". U mnie było podobnie. Mogłem bez przeszkód ciągnąć za oparcie i nic nie trzymało. Raz się wkurzylem i zdrowo "yebnałem" i zaskoczyło :-D :-D zanim oddasz do naprawy, sprawdź ta opcje ;-)
    Ja że swojej strony polecam Piotra. Robię u Niego auto od 2,5 roku i jest wszystko ok. Cenowo....wiadomo.
    Masz jeszcze Maruniaka na Smochowicach. Chłopaki jeżdżą i sobie chwalą.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Dokładnie,Kotowicz bardzo drogi. Myślę, że Nagórski jest najlepszym rozwiązaniem.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Powiedziałbym że Kotowicz i Nagórski są na podobnej półce cenowej i tak samo do obu umawiać się trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem jeżeli to nie pierdoła na 2 godziny. Także bierz tego do którego Ci wygodniej i który będzie miał lepszy termin, w cenie nie zauważysz między nimi wielkiej różnicy.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    a ja poradzę spróbować wcisnąć nawiew na nogi w ten sposób ze palcem wciskamy na krawędzi guzika.U mnie jak wciskam na srodku to nie reaguje,a jak nacisnę z boku to działa

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Dzieki za rady, jak wspomnialem p. Kotowicz, jeszcze nie mial z klima do czynienia. Robie u niego swoja 147 (do sprzedania).

    U Maruniaka bylem raz - wymienialem koncowki drazka w 147 w sierpniu.

    Rozmawialem z mlodym Maruniakiem (ma AR 159), z klima tez jeszcze nie mial do czynienia, ale wstepnie wycenil robote na 150-200 zl (netto jesli chce fakture Vat), natomiast z oparciem wysylal mnie do tapicera, aczkolwiek moglby zajrzec do tego oparcia.

    Auta zastepczego nie potrzebuje, mam jeszcze 147 i Seicento zony

    Za usuniecie dolegliwosci byc moze zaplaci/zwroci sprzedajacy, jesli ceny poznanskie beda dla nich akceptowalne, dlatego nie zalezy mi na ASO czy dodatkowych wyimaginowanych naprawach. Usterki wyszly krotko po odebraniu samochodu.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie

    U Pana Piotra Nagórskiego serwisuje już drugą Alfę i mogę polecić,cenowo wiadomo,ale warto.
    No i logistycznie pasuje mi ta lokalizacja
    Co do terminu to wjeżdżam zazwyczaj w ciągu 2-3 dni i auto na drugi dzień do odbioru
    “Jeżeli wszystko jest pod kontrolą,jedziesz zbyt wolno"


    Jest:
    Alfa Romeo 147 Turismo Internazionale 1,9 JTD 16v
    Było:
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 16v
    Fiat Bravo 1,6 16v

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    ...
    Kolego, z tą kanapa spróbuj "użyć więcej siły, tzn trzasnij nią porządnie". U mnie było podobnie. Mogłem bez przeszkód ciągnąć za oparcie i nic nie trzymało. Raz się wkurzylem i zdrowo "yebnałem" i zaskoczyło :-D :-D zanim oddasz do naprawy, sprawdź ta opcje ;-)
    ...
    Pozdrawiam
    Sprobowalem z opcja 'wiecej sily', nie musialem yebnac, ale energiczniej trzasnac i zaskoczylo. Zauwazylem przy tym, ze 'klawisz' ma wiekszy opor przy zwalnianiu blokady niz ten z 2giej strony.
    Tez tak masz ?


    A z p. Kotowiczem to bywa tak, ze koszt robocizny potrafi wystrzelic z kosmosu - w ub. roku w 147 FL mialem do wymiany wachacze i przy okazji laczniki stabilizatora. Jak zapytalem ile za wymiane kompletu wachaczy gora/dol i lacznikow stabilizatora, to powiedzial 600 zl, a ze biore fakture, to byla to kwota netto.

    Zadzownilem wiec do bylego ASO Fiata z Wrzesni, ktore chwali sobie kolega i zapytalem ile biora - 20 zl za jeden lacznik stabilizatora, 160 zl na kazda strone wymiana wachaczy gora/dol. W sumie zaplacilem 360 zl brutto z faktura. Rano po 8-mej odstawilem, po 16-tej odbieralem. Do Wrzesni bylo mi po drodze (dom rodzinny), wiec normalnie pracowalem w ciagu dnia (pracuje zdalnie) a Alfa dostawala nowe 'nogi'.
    Nawet gdyby doliczyc koszt przejazdu w obie strony 2x 50km, to chyba i tak sie oplaca

    Pozniej, przy okazji wymiany klockow hamulcowych, jak powiedzialem p. Kotowiczowi, ze koszt wymiany we Wrzesni wyniosl mnie 400 zl (doliczylem Pb95 'na gorke'), to p. Kotowicz powiedzial, ze 'no dostalby Pan znizke od tej kwoty (600 zl)'. Nigdy zadnej znizki nie dostalem, przynajmniej nigdy nie mowil, ale zdarzylo sie kilka razy, ze za diagnoze mechaniczna nie skasowal nic chociaz do zrobienia tez nic nie bylo a czas poswiecil z wjchaniem na kanal czy przejazdke.

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    a ja poradzę spróbować wcisnąć nawiew na nogi w ten sposób ze palcem wciskamy na krawędzi guzika.U mnie jak wciskam na srodku to nie reaguje,a jak nacisnę z boku to działa
    Niestety nie dziala.

    Ostatecznie mam do ogarniecia wymiane panelu klimy. Autka.pl staja na wysokosci zadania i wysylaja mi panel klimy za free - jest do wymiany oraz mailowa instrukcje jak rozebrac calosc konsoli zeby sie dobrac do panelu.
    Ostatnio edytowane przez longmanpl ; 07-12-2015 o 11:26 Powód: kolejny cytat

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A gdzieś tam na Woli w Poznaniu to właśnie Maruniaki są? Kiedyś ktoś polecał w tamtej okolicy warsztat ale nie zapisałem namiaru.

    U Kotowicza byłem 2 razy - pierwszy raz z polecenia, że dobrze robi, polecała koleżanka, której naprawia 147kę. Może i dobrze robi, ale 156 lub 147, u mnie w 159 ostatecznie zrobił tylko diagnozę i nic nie znalazł - w tym bardzo typowej usterki MAP sensora, czyli jedna kreska doładowania na zgaszonym silniku.
    Nie wiedział, że taka usterka występuje często w tym modelu (przedliftowy czujnik) oraz nie rozpoznał objawów - chociaż zauważył zawyżone ciśnienie doładowania, ale stwierdził że "musiał być chipowany" (ale nie był). Kwestii zacinających się nawiewów (przy zmianie kierunku nadmuchu) w ogóle nie chciał się podjąć.
    Tak więc wydaje mi się, że do mechaniki (szczególnie silnika) 159 on nie jest najlepszy, chociaż wyceniał mi kilka rzeczy do zrobienia i cena usługi była dobra.

Podobne wątki

  1. Kupię felgę w Poznaniu lub okolicy. PILNE!!!
    Utworzone przez beriba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 12:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 21:20
  3. Co to za usterki
    Utworzone przez ARbunia w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 14:35
  4. kod usterki
    Utworzone przez robertovv w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 19:14
  5. mechanicy w Łodzi - kogo polecacie , kogo nie ??
    Utworzone przez Wasal w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 14:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory